Музей на Авиацията-Крумово

Форум за всичко извън авиацията.

Музей на Авиацията-Крумово

Мнениеот Chavdar » 17 Дек 2006 21:48

Вчера се разходих до музеят на авиацята, както винаги там ме посрщна един от неговите служители г-н Синев любезен и отзивчив към спотерите, много от нас го познават. Та той съвсем сериозно предложи някой от bgspotters да направи сайт на музеят, с всичко там, както си му е редът. Разбира се със снимки от правени спотърите , и в сайта да има нещо, като раздел за BGspotters. Предложи музеят да се кооперира с BGspotters под каква форма още не се знае ,но предложението е съвсем сериозно. Остви ми визитка с кординати за връзка и така нататък. Аз му обещах ,че ще пусна тема във форума. Та въпросът ми е ако има желаещи да се заемат с тази задача пък останалите ще помагаме с каквото можем. Гледам колеги помагат за сайта на Летище София ако пък искате да дадем и едно рамо на музея, който с каквото може.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Toni » 17 Дек 2006 21:52

Няма проблем.
Дайте да харесаме поддомейн, може да е нещо като plovdiv.bgspotters.net или museumPDV.bgspotters.net .

Има ли доброволци да направят сайта? Аз мога да помагам, но не знам дали ще имам времето да го направя целия.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот onufrii » 20 Дек 2006 18:03

По-скоро трябва да е MAVVS.bgspotters.net, защото все пак така е официалното наименованеи на музея. А колкото до снимките - има доволно много, те няма да са проблем за никого.
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот Апостол » 15 Яну 2007 06:59

Открих няколко страници свързани по някакъв начин с музея:
http://www.abvg.net/Aircraft_Museum/index.html
http://members.tripod.com/~AlexOM/visits.htm
http://www.plovdivguide.com/photogaller ... =P&hpage=1
но определено не са изчистени и имат нужда от ремонт,а и с наличния снимков материал и разрешението на авторите им може да се получи много красиво,но тук се засяга и една икономическа страна на въпроса,за която не бих писал....
Апостол
супер спотър
 
Мнения: 697
Регистриран на: 13 Дек 2006 20:44

Мнениеот Svetli Georgiev » 15 Яну 2007 21:21

В фотогалерията липсват снимки като:
http://www.airliners.net/open.file/1163448/L/
Къде сте тръгнали сайт да правите без снимки. Аз се опитах да кача този самолет, но беше отхвърлен безпричинно!
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот harrier » 15 Яну 2007 21:32

Първо, какво те кара да смяташ, че всеки от нашите фотографи си е качилв всичките снимки?!?!?! Вече говорихме с ръководството на музея, остана само да се доуточниме.

Второ, няма такова нещо като отхвърлена безпричинно снимка. В някой от онези мейли, които някой от нас ти е пратил, си е стояла конкретната причина снимката да бъде отхвърлена. Вместо да я прочетеш и да се опиташ да си подобриш техниката на заснемане обаче, ти си пратил обиден мейл на един наш скрийнър. Писна ми да споря с теб за простотии, ако смяташ че някой от нас те е ощетил по някакъв начин - има си форум и тема, пускаш снимката там, обяснява ти се причината, ако не си я разбрал!
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HORNISE » 16 Яну 2007 11:13

Господин Георгиев, нападките Ви стават леко комични. Ако имате конкретен проблем опитайте се да го уточните, а не просто да сипете безпричинни обвинения.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот Toni » 16 Яну 2007 11:21

HORNISE написа:... а не просто да сипете безпричинни обвинения.
и обиди !
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Svetli Georgiev » 05 Мар 2007 15:38

Може ли някой да ми обяни какво е това оградено място източно от л-ще Пловдив? До него се стига по пътя до оградата след изоставените летки. На GE се вижда че в двора има самолети а виждам че и на сайта са качвани. Това да не е "предшественика" на авиобаза Крумово? По разни книжки съм виждал снимки от американски разузнавателни самолети над л-ще София и тази част много ми прилича. :D
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот борден » 07 Мар 2007 22:02

Това е под. 24990-Маврудово - трети смесен технически дивизион от 2-а зрбр. Нещо като "хангар" (техническа база) за обслужване на зенитни ракети. :wink:
Не съм виждал обаче снимки на сайта от това място (все пак режимно поделение), а и доколкото знам единствения самолет там е един МиГ-15 (или МиГ-17 - само отдалече съм го виждал).
Аватар
борден
супер спотър
 
Мнения: 508
Регистриран на: 20 Дек 2003 22:12
Местоположение: София


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron