Global Warming

Форум за всичко извън авиацията.

Global Warming

Мнениеот randi » 21 Апр 2008 16:29

Не знам дали тук има хора,които се интересуват от това,което се случва с нашата Планета,но ако има и все още не са гледали филма на Al Gore"An Inconvenient Truth" им го препоръчвам.Има го и в Arenabg.com и Zamunda.net.Все ми се струва,че на никой не му пука и му е през .... за глобалното затопляне и може би това се дължи на факта,че хората не знаят за какво въобще става на въпрос и колко са сериозни нещата.

Ето вчера например минавам покрай любимия ми университет УНСС и какво да видя понеже съм от София и не ми се беше случвало да минавам покрай него късно през ноща не бях виждал как целия западен корпус свети,всички коридори дори и стаи светиха.Предполагам е било пълно със студенти в 1 през ноща!Ще се опитам да намеря отговор на въпроса,защо е светил.Лично на мен ми е много интересно какво ще ми отговорят :x
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот merlin » 21 Апр 2008 19:38

Нищо няма да ти кажат...а е вярно, че енергийната ефективност в България е сред най-ниските в Европа. Аз лично съм скептичен към такива филми, това си е политика! Виж само биогоривата какъв глад предизвикаха в Азия и Африка! Цената на ориза е скочила от 250$ на 1000$ :wink:, на соята също е голяма, ЕС намали днес квотата си от 10% изискване за дял на биогоривата от енергийното използване до 2020. Или избираме глад и чиста природа или обратното, просто сме недоразвити като цивилизация.
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Мнениеот randi » 21 Апр 2008 22:00

С тва за скока на цените си напълно прав,обаче все пак да не забравяме за алтернативните източници на енергия и за това,че може да се спестява и да не се натоварват мощностите на ТЕЦ допълнително,когато може да се избегне.Все пак в България най-големия замърсител си е ТЕЦ Марица изток 2.А колкото до филма не знам дали е политика или не обаче показва нещата в действителност,а САЩ са най-големия замърсител в света а уж са много развити,ебах му развитието.След тва се нареждат Китай а на 3-то място е Евросъюза,но все пак не сме 1 държава в съюза.

А и нещата май не опират точно до глад или чиста природа,а са доста по-сложни за да ги определим по толкова прост начин.А и може да се окажеме сити,но под водата например,особено New York.Просто както обикновено хората не обръщат внимание на някои неща и чакат последния момент а до тогава всеки се стреми да трупа пари.А някои дейности не костват голямо усилие,например да си спреш компа като не го ползваш,малко разделно събиране на боклука и др.,и нещата ще се нормализират,но все пак тва зависи от всеки един от нас.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 22 Апр 2008 03:33

хубав филм, но колко плати за да го гледаш? :( :( :wink: :wink:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот randi » 22 Апр 2008 13:35

Delyan Kovachev написа:хубав филм, но колко плати за да го гледаш? :( :( :wink: :wink:


Не можах да разбера точно какво имаш в предвид с това колко съм платил за да го гледам. :roll: Би ли изяснил?
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 22 Апр 2008 13:45

нямам нищо в предвид. питам колко ти струваше билета или рентата или какъвто е начина за плащане. на мен например ми струваше някоко долара за да го наема от видеотека.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот randi » 22 Апр 2008 14:14

Ми нищо не ми струваше,защото си го свалих от arenabg.com а от там можеш да си дърпаш филми безплатно.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот randi » 23 Апр 2008 13:38

Само не разбрах какво значение има че си дал няколко долара за да го гледаш.Надявам се да си видял неща за които не си подозирал досега и да ти е харесал и поне малко да си се замислил над нещата,защото малко хора го правят. :axe:
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 23 Апр 2008 14:29

представи си че никой не даде доларче или две! тогава щеше ли да научиш нещо от този филм? не, защото филма нямаше да съществува. едвали на тези които са направили филма им е излезнал безплатен. но на някои хора, които го гледат им излиза безплатно.
нещо не се връзват нещата тук! :? :?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот randi » 23 Апр 2008 15:24

Е може да не се връзват,но все още има "безплатен обяд" колкото и да ни учат и говорят че няма.Нещо се отклоняваме от темата ми се струва :!:

Ето вчера даваха по National geographic едно филмче,което показва какво ще се случи ако температурата на Земята се покачи с 6 градуса.Този път се надявам никой да не каже,че тва е политика!!!Дават неща,които са се случили в близките години.Например за сушата в Южна Америка през 2005г.,когато притоците на Амазонка,най-голямата река в света са пресъхнали,и как са доставяли вода на хората с хеликоптери.Има и други интересни неща,филма е около 40 мин. казва се Six Degrees Could Change the World.Има го в Zamunda.net

Надявам се някой да го изгледа.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот dimitar vasilev » 23 Апр 2008 19:24

randi написа:Е може да не се връзват,но все още има "безплатен обяд" колкото и да ни учат и говорят че няма.Нещо се отклоняваме от темата ми се струва :!:

Ето вчера даваха по National geographic едно филмче,което показва какво ще се случи ако температурата на Земята се покачи с 6 градуса.Този път се надявам никой да не каже,че тва е политика!!!Дават неща,които са се случили в близките години.Например за сушата в Южна Америка през 2005г.,когато притоците на Амазонка,най-голямата река в света са пресъхнали,и как са доставяли вода на хората с хеликоптери.Има и други интересни неща,филма е около 40 мин. казва се Six Degrees Could Change the World.Има го в Zamunda.net

Надявам се някой да го изгледа.
Ако искате да направим отделна тема ама много ми се иска да знам къде го дават този "безплатен обяд" освен в България разбира сеjavascript:emoticon(':wink:')
Wink
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 495
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот randi » 23 Апр 2008 22:21

Това е ледника Upsala разположен в Аржентина.На снимката може да сравним как е изглеждал през 1928г. и как през 2004г.А температурата на Земята се е покачила само с 0.8 градуса.

Изображение

Това е Аралско море,разположено в Централна Азия.Как ли тези кораби са попаднали в пустинята???Интересно....

Изображение

Изображение

Аралско море през 1989г. и през 2003г.

Изображение

Изображение

Изображение

Тук се вижда как пресъхва през годините.

Изображение

Доста хора са засегнати от случващото се там.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот randi » 23 Апр 2008 22:42

Ето и малко снимки на притоци на река Амазонка и на нея по време на сушата застигнала района през 2005г.

Изображение

Изображение

Изображение
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Аралско море ?

Мнениеот Георги Николов » 24 Апр 2008 00:30

Причината тези кораби да се намират „в пустинята“ не е глобалното затопляне , а "Великия план" на един от „вождовете“ "да се отклонят водите на две реки Аму даря и Сър даря за напояване на памуковите полета.“
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот randi » 24 Апр 2008 00:56

Да напълно наясно съм с това,но тук искам да покажа какво причинява човешката дейност,виновна и за глобалното затопляне.Не може да се ограничаваме с точно определени неща.Но пък виж за Амазонка и за ледника нищо не можеш да кажеш.......за тях май никой няма "Велик план".
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron