Back to Bulgaria?

Форум за всичко извън авиацията.

Back to Bulgaria?

Мнениеот merlin » 15 Май 2008 00:30

Интересно ми е кой, от живеещите извън България съфорумци, мисли да се завърне за постоянно в България. И посочете причините, които биха ви върнали/отблъснали от тази възможност. Просто в последно време разсъждавам над този въпрос. :lol: Вие сте...
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Back to Bulgaria?

Мнениеот karadzhoff » 15 Май 2008 00:34

merlin написа:Интересно ми е кой, от живеещите извън България съфорумци, мисли да се завърне за постоянно в България. И посочете причините, които биха ви върнали/отблъснали от тази възможност. Просто в последно време разсъждавам над този въпрос. :lol: Вие сте...


А аз виждам, че твоето местожителство е Germany, така че би ли споделил и ти с нас :lol: :wink:
Аватар
karadzhoff
супер спотър
 
Мнения: 1297
Регистриран на: 20 Юни 2005 22:01
Местоположение: Varna City

Мнениеот Toni » 15 Май 2008 00:38

Аз се върнах преди 3 години от Берлин, където живях 7 години. Темата е много дълга и ще седна да пиша по нея в следващите дни.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот Делян » 15 Май 2008 01:24

Аз мисля да се завърна, но едва ли ще е скоро.... :?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот lzibp » 20 Май 2008 20:46

В момента живея в САЩ от около 12 години. Бях си в България за една седмица (не бях идвал от 4 1/2 г.) и бях много очарован. Ако мога да си намеря работа като пилот в България с удоволствие бих се пребрал.
Аватар
lzibp
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Дек 2007 08:19
Местоположение: Denver, CO (KDEN,LBPD)

Мнениеот randi » 01 Юни 2008 00:25

А аз бих се махнал....снощи пред очите ми щяха да убият едно момче,ако не бяхме там с едни приятели щеше да е мъртав,биеха го с една бухалка и го ритаха и му скачаха по главата,добре че са намесихме и той избяга та мангалите докат искат да се бият с нас дойдоха полицаите,но естествено те избягаха и не ги хванаха,кво друго може да стане,мизерия,тъпотия!!!Пълна мизерия.Днеска цел ден мисля онова момче дали е добре и кво е станало с него......всичко беше в кръв та даже и по нас имаше....
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот Делян » 01 Юни 2008 05:04

малцинствата трябва да се държат под око. ако в САЩ не ги държаха под око ще е пълна анархия защото тук са доста..... :cry:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот randi » 02 Юни 2008 14:01

Тука тва малцинство си прави каквото си поиска,не стига,че живее на гърба на другите ми и убива.Нито си плащат сметките нито нищо,и в крайна сметка кой ги плаща?На толкова мизерии съм бил свидетел просто нямам думи.....Раждат по 10 деца правят си "китни кварталчета" и после кат ги съборят за да построят поредната BILLA им осигуряват жилища,и се някога се стига до нещо ужасно.В рейса контролата никога не пита мангасарите дали имат билети а ги подминава а с мене ша се заяждат до последно,да не би да си плащат водата или парното?Тва са просто едни животни на които им се предоставят прекалено много права.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот mitkobiker » 02 Юни 2008 22:32

randi, сигурен съм, че си афектиран от случилото се онзи ден, но последното ти мнение не ти прави чест!
Отвратителният начин, по който живее това малцинство до много голяма степен се дължи на факта, че на Държавата НИ и на Обществото НИ им пука, какво правят циганите само, когато стане някое зверско престъпление или има избори. Създаването на перспектива пред тези хора и вкючването им живота на България не може да стане с раздаване на спирали, разкриване на нови бройки в чистотата и затваряне на гетата им с по-естетични огради :?
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот randi » 02 Юни 2008 23:44

mitkobiker написа:randi, сигурен съм, че си афектиран от случилото се онзи ден, но последното ти мнение не ти прави чест!
Отвратителният начин, по който живее това малцинство до много голяма степен се дължи на факта, че на Държавата НИ и на Обществото НИ им пука, какво правят циганите само, когато стане някое зверско престъпление или има избори. Създаването на перспектива пред тези хора и вкючването им живота на България не може да стане с раздаване на спирали, разкриване на нови бройки в чистотата и затваряне на гетата им с по-естетични огради :?


Не знам дали си чувал,но опитите да бъдат интегрирани не са сполучливи поради факта,че те самите не искат да се интегрират!Можеш да потърсиш някакви мнения на хора които се занимават с това и ще потвърдят.И нищо нека не ми прави чест изказването ми,видях какво е и видях как можеш да бъдеш убит за едно горнище така че просто няма какво да говорим глупости.Не знам дали си имал подобни преживявания,но ако си имал ще мислиш може би малко по различно...а колко убийства са направили и не са били разкрити....а къде да разкрият работни места за тях като те не искат да учат а ходят да крадат и убиват????А и раждат като побъркани,нали взимат някакви пари за всяко дете.Истината е че си правят каквото си искат.Нещо като с бездомните кучета се получава,мине време не мине и убият някой човек или дете като го разкъсат.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Back to Bulgaria?

Мнениеот IvanFL » 03 Юни 2008 01:06

merlin написа:Интересно ми е кой, от живеещите извън България съфорумци, мисли да се завърне за постоянно в България. И посочете причините, които биха ви върнали/отблъснали от тази възможност. Просто в последно време разсъждавам над този въпрос. :lol: Вие сте...


merlin, аз живея в сащ от 14 години и не си представям как бих се върнал да живея в българия, поради това че няма да познавам никого, семейството ми няма какво ще прави там (съпругата ми е оттук), да не говорим че работата която върша не съществува с българия. Уча сина ми на български надявам се той да понаучи и да поддържа връзка с няколкото си далечни братовчеди в българията.
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Мнениеот mitkobiker » 03 Юни 2008 20:21

randi написа: Не знам дали си чувал,но опитите да бъдат интегрирани не са сполучливи поради факта,че те самите не искат да се интегрират!Можеш да потърсиш някакви мнения на хора които се занимават с това и ще потвърдят.И нищо нека не ми прави чест изказването ми,видях какво е и видях как можеш да бъдеш убит за едно горнище така че просто няма какво да говорим глупости.Не знам дали си имал подобни преживявания,но ако си имал ще мислиш може би малко по различно...а колко убийства са направили и не са били разкрити....а къде да разкрият работни места за тях като те не искат да учат а ходят да крадат и убиват????А и раждат като побъркани,нали взимат някакви пари за всяко дете.Истината е че си правят каквото си искат.Нещо като с бездомните кучета се получава,мине време не мине и убият някой човек или дете като го разкъсат.


Само циганите ли крадат, убиват и изнасилват?!?! Те ли са виновни че заради специфичната си култура, предрасъдъците на мнозинството и слабо управление са по-долни и от уличните псета в обществената йерархия тук?
Опитите да бъдат интегрирани, както доста други мероприятия подкарани от нашата държава, са смешни и са правени и се правят за отбиване на номера и отчитане на дейност. За жалост нещата няма да се променят към добро докато обществото се фокусира върху последствията от, а не върху причините за изолирането на циганското малцинство.
AB6 313 318/9/20/21/Q/N 332/3/8/9 343/5/6 359 388 717 733-9/M8/9 74E/4/8 752/3 763 772/3 788/9/1 AN4 AT4/7 AWH AR1/8 141/2/3 C207/8 CNJ/1 CR2/7/9/K CS1/3 DHT/2/3/4 D28/38 ER3/4 E70/5/90/5 290 FRJ F50/70/100 IL8/9 J32/41 L4T M82/3 TU3/5 SF3 S20 SU9 NDE
Изображение
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София

Мнениеот tu-134 » 28 Юни 2008 20:54

randi написа:А аз бих се махнал....снощи пред очите ми щяха да убият едно момче,ако не бяхме там с едни приятели щеше да е мъртав,биеха го с една бухалка и го ритаха и му скачаха по главата,добре че са намесихме и той избяга та мангалите докат искат да се бият с нас дойдоха полицаите,но естествено те избягаха и не ги хванаха,кво друго може да стане,мизерия,тъпотия!!!Пълна мизерия.Днеска цел ден мисля онова момче дали е добре и кво е станало с него......всичко беше в кръв та даже и по нас имаше....



Ако мислиш че тука е по добре доста се лъжеш(аз съм в Чикаго). Тук негрите по принцип са много повече и престъпленията са много по лоши от побоища и разправии. Само дето в България ако те нападне циганин може да го пребиеш от бой и да му кажеш че е циганин и работата е свършена, докато тук ще те съдат за расизм ако кажеш на негъра че е...негър. Каква логика е това? Ами такава че тук негрите живеят както циганите само дето и нормалния гражданин ако се опита да им се противопостави ще го съдат. Според мен това е по зле. Държавата ги подкрепя а те си правят каквото си искат. Една четвърт от Чикаго е гето....
Аватар
tu-134
супер спотър
 
Мнения: 657
Регистриран на: 04 Яну 2004 06:51
Местоположение: Chicago

Мнениеот randi » 28 Юни 2008 21:09

.....и тука си правят каквото си искат.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот geri » 29 Юни 2008 08:10

Циганите са си цигани и както и да ги наричме и "интегрираме" те ще си останат цигани....Прост пример-Раковски- малък град със селски манталитет.По програма за интеграция на циганите дойде доброволка от Америка.Сара.Беше много ентусиазирана.Работеше с цигани, естествено...Една сутрин Сара си тръгна след опит да бъде изнасилена от двама цигани.Същите, на които много искаше да помогне. :x Ми циганска работа! Ако става дума за малцинство- помислете си след накоя и друга година,когато нашите деца тепърва започват да водят някакъв социален живот.С тези темпове на циганската раждаемост и отрицателният прираст на българите?Кой ще бъде в малцинство?ами дискриминацията?и тук я има, само дето е спрямо българите.Една циганка с 6 деца,които сигурно не знае къде ги е оставила, взима повече майчинство от една нормална българка.Ами това,че не си плащат тока?Ами водата?...Тук проблема не е само в циганите.Погледнете инфлацията.Още един прост пример- ориза.миналата седмица беше 1.28 лв.Тази седмица е над 2 лв....Хляба,бензина...Да не се случва на никого да се разболее, защото българското здравеопазване е кошмарно. :evil: Нещата,които ме задържат в България стават все по-малко.
Всички хора като хора... Само аз- богиня :)
Аватар
geri
спотър
 
Мнения: 25
Регистриран на: 10 Мар 2008 12:39
Местоположение: Augsburg

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron