Експлозиии разтърсиха София

Форум за всичко извън авиацията.

Мнениеот Big G » 06 Юли 2008 22:28

Тези експлозии са дали повод ето за това

Учения почват по летищата
Източник: в. "Стандарт" 09:29 / 06.07.2008
© Plovdiv24.bg

Проверка как действат летищата в страната при бедствия и авария ще бъдат направени в цялата страна. Особено в големите аерогари Варна, Бургас и Пловдив. Ученията ще покажат каква е готовността на нашите летища да действат в условия на кризи, заяви министърът на транспорта Петър Мутафчиев. Той направи първа копка на връх Мечи чал над Чепеларе, където ще се изгражда международен туристически център.
Мутафчиев оцени реакциите на летищните власти в София по време на взривовете в Челопечене като своевременни и точни.
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Мнениеот Svetli Georgiev » 07 Юли 2008 12:44

LZ-1602 го слушам по liveatc че прминава правата на 27 и ходи до Лесново, може би да презарежда. Това ли е самолета, който изсипва вода върху местата на взривовете?
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот Георги Николов » 07 Юли 2008 12:52

Пак хубава работа , ама българска ? Ще ми разследват, след като три самолета изливат вода и след като взривовете свършиха . После ще кажат , че няма следи и иди доказвай, колко снаряда са гръмнали и дали някой не си е направил печелившо ООД от държавните запаси ? Нямат въображение тези наши апаши все проверени схеми ползват ! :roll:
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот Svetli Georgiev » 07 Юли 2008 13:02

Кои са останалите два самолета :roll: ?
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот Георги Николов » 07 Юли 2008 13:13

Svetli Georgiev написа:Кои са останалите два самолета :roll: ?


Четох някъде информация , но големи глупости пишеше относно характеристиките на самолетите и за това не я запомних , два Ан-2 и един PZL M 18 Dromader или обратното. Къде бяха тези самолети преди четири дни или трябваше да се заличат следите?
Тук си позволявам да попитам и кога България ще има истински противопожарен самолет ?
Според мен при условията на глобално затопляне , на нас ни е много нужен , повече от разни кораби и транспортни самолети.
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот Svetli Georgiev » 07 Юли 2008 13:16

Георги Николов написа:Tук си позволявам да попитам и кога България ще има истински противопожарен самолет ?
Според мен при условията на глобално затопляне , на нас ни е много нужен , повече от разни кораби и транспортни самолети.

Имаше някакви коментари по този повод след като миналата година си замина Ил-а, но не знам до къде са стигнали.
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Мнениеот Георги Николов » 07 Юли 2008 13:24

Svetli Georgiev написа:Имаше някакви коментари по този повод след като миналата година си замина Ил-а, но не знам до къде са стигнали.


Хиляди декари български гори изгоряха . Скоро ще станем , като Гърция и Испания . Само , защото някой „пишман“ политик прави от изгорената дървесина бизнес , поради липса на възможности и ум да прави нещо друго . И след това да ми прави изявления пред медиите , колко обичал България ?
Най-простото нещо, което може да се направи, за да се спре глобалното затопляне е да се спре изсичането на горите .
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот harrier » 08 Юли 2008 11:10

Всичко си дойде на мястото:
http://dnes.dir.bg/2008/07/08/news3174139.html
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот harrier » 08 Юли 2008 12:45

http://news.ibox.bg/news/id_1141330730

89 военнослужещи и 16 единици военна техника участват днес в изпълнението на задачите по ликвидиране на последствията и оказване помощ на местната власт и на населението след взрива в Челопечене.

Това съобщават от пресцентъра на Mинистерството на отбраната.

Ще продължи обливането с вода на района на взрива с два граждански самолета Ан-2 и Гълфстрийм.

Оперативна група ще съдейства на следствените органи за прочистването на маршрутите.

Откритите невзривени боеприпаси се събират, извозват и неутрализират. Извършва се непрекъснато наблюдение на района на поделение 18250 както и на замърсяването на въздуха.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот борден » 08 Юли 2008 13:32

Упорито продължават с тоя Гълфстрийм - различни информационни агенции. :-D
Аватар
борден
супер спотър
 
Мнения: 508
Регистриран на: 20 Дек 2003 22:12
Местоположение: София

Мнениеот Георги Николов » 08 Юли 2008 13:44

борден написа:Упорито продължават с тоя Гълфстрийм - различни информационни агенции. :-D


Това идва от Министерство на отбраната. На тяхната страница има такава информация .
Аватар
Георги Николов
супер спотър
 
Мнения: 1644
Регистриран на: 12 Яну 2008 15:50

Мнениеот LZ1VLA » 08 Юли 2008 17:30

Георги Николов написа:
Svetli Georgiev написа:Имаше някакви коментари по този повод след като миналата година си замина Ил-а, но не знам до къде са стигнали.


Хиляди декари български гори изгоряха . Скоро ще станем , като Гърция и Испания . Само , защото някой „пишман“ политик прави от изгорената дървесина бизнес , поради липса на възможности и ум да прави нещо друго . И след това да ми прави изявления пред медиите , колко обичал България ?
Най-простото нещо, което може да се направи, за да се спре глобалното затопляне е да се спре изсичането на горите .


Напълно съм съгласен с теб!
Работех в Доминиканската Република. Тази държава е разположена на остров Хиспаниола /първият остров, на който стъпва Колумб по време на плаването си към т.н Индия/.
Островът е разположен на югоизток от Куба. Поради характерното си разполжение на пътя на ураганите, които са нормално явление по тези географски ширини, островът всяка година е сполетяван от унищожителни такива. След урагана Джон,Правителството взема решение и в Доминикана се създава централизирана спасителна служба по въздуха, носи се 24 часово дежурство, на разположение имат самолети и вертолети! Лично се убедих в бързината и професионализма на DOMRESCUE. Въпреки,че ако ви покажа снимка от летище 'Ел Портильо' и т.н 'Кула-РВД'/която се оказа скована от дъски, с 4 палми за основи и покрита с палмови листа ако се не лъжа. ще се смеем от сърце...по полосата тичат кокошки...
Но все пак работят безотказно!!! Централата се намира на полуостров Самана, град Лас Теренас. Имах удоволствието да се запозная с президента на 'DOMRESCUE'-г-н Муро, който се оказа французин,както и с много от парамедиците. В представите ми Доминикана е била винаги 'банана републик', но след видяното, дълбоко в мен се зароди мнението, че по голяма банана република, от нас няма. Друг е въпроса, че ние и банани нямаме...
Та това мисля за нашите управници...
Ето линк към DOMRESCUE:
http://marcel.lemonnier.free.fr/index.htm
Последна промяна LZ1VLA на 03 Авг 2008 18:22, променена общо 2 пъти
Аватар
LZ1VLA
спотър
 
Мнения: 36
Регистриран на: 02 Юли 2008 10:37
Местоположение: KBL,Afghanistan

Мнениеот Svetli Georgiev » 08 Юли 2008 21:34

Георги Николов написа:Тук си позволявам да попитам и кога България ще има истински противопожарен самолет ?
Според мен при условията на глобално затопляне , на нас ни е много нужен , повече от разни кораби и транспортни самолети.

Интересен е и начина по който Хърватите са решили този проблем.
...има от кой да се вземе пример за някой работи, ама надали това ще стане някога.
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта