Списание АЕРО - брой 2

Форум за всичко извън авиацията.

Списание АЕРО - брой 2

Мнениеот harrier » 14 Сеп 2008 13:17

В четвъртък в разпространение ще бъде брой 2 на новото списание за авиация - АЕРО, издавано от Аеропрес БГ. И в този брой ще има рубрика със снимки от интересните посетители - с повече кадри от предния брой.

Корицата:
Изображение

Съдържанието:

Farnborough International 2008
Кратка обща информация за изложението + някои по-интересни снимки.

Новини – военна авиация
Две страници с новостите от областта на военната авиация.

Новини – гражданска авиация
Две страници с новостите от областта на гражданската авиация.

Редукторната революция
Материал за един от акцентите на Фарнбъроу – създаването на редукторен турбовентилаторен двигател Pratt & Whitney PW1000G.

Фарнбъроу – новините
Три страници с част от основните новини от Фарнбъроу накратко.

Еitam – израелската гордост
Кратък материал за новият израелски самолет за далечно радиолокационно откриване и управление Еitam.

Фарнбъроу – акцентите
Още новини накратко от изложението.

$361 млн. в шеметен висш пилотаж на Фарнбъроу
Статия за невероятният пилотаж показан от F-22 Raptor по време на изложението + допълнителна информация за най-новите развития около програмата.

Новият играч
Материал за новият, стар проект на канадският самолетостроител Bombardier за създаване на серия 110 – 130 местени пътнически самолети, наречени CSeries.

Битката на титаните
Кратък обзор около надпреварата между гигантите в самолетостроенето Boeing и Airbus. Отразява се накратко статуса на всички програми на двете фирми.

Интервю с инженер Захари Алексиев
Главният директор на ГД ГВА говори пред АЕРО за съвременните предизвикателствата пред гражданската ни въздухоплавателна администрация.

Петдневната война в Кавказ
Кратък обзор на конфликта между Русия и Грузия – причините за конфликта, ВВС на противостоящите си сили, описание на авиационните операции и опит за първоначален анализ на случилото се.

Фамилията Су-27 зад граница (част 1)
В първата част от поредицата се разглежда експорта на Су-27СК/УБК и Су-30МКК/МК2 в Китайската народна република, лицензното производство на J-11 и перспективите за бъдещ износ на самолетите от фамилият в Китай.

Накъде летим?
Материал посветен на настоящите реалности пред учебната авиация на ВВС на България.

Най-интересното по българските летища
Съвместната ни рубрика с http://www.bgspotters.net продължава с най-интересното от лято 2008 г.

Накъде лети Lufthansa?
Обзорен материал за настоящето състояние и бъдещите перспективи пред гиганта Lufthansa.

Как купихме МиГ-29
Статия, която отразява факторите и процесите довели до купуването на изтребителите МиГ-29 в края на 80-те. Включени са автентични разкази на основни участници в събитията и до голяма степен се развенчават някои митове относно покупката.

Новини от България
Най-интересното за последния месец от българската гражданска и военна авиация.

Фийдбек в тази тема:
http://krilebg.net/forum/viewtopic.php?f=15&t=238

Приятно четене! :)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот slice » 15 Сеп 2008 12:43

Емо, абстрахирайки се от факта че работя за конкурентно списание и въпреки, че поддържам пряителски отношения с екипа на АЕРО, не смятам, че е редно във форума на BGSpotters да се прави реклама на новия брой. Смятам, че BGSpotters трябва да е неутрален в конкуренциятя между двете издания
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Toni » 15 Сеп 2008 12:57

Slice,

Не мисля, че това е някаква кой знае каква реклама. Аз нямам нищо против да има подобна рубрика и за Криле, даже можем да ги сравним едно до друго :)

Предполагам, че Емо е пуснал темата и защото в Аеро има рубрика подготвена съвменстно с bgspotters.
Аватар
Toni
член на екипажа
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 16 Дек 2003 14:32
Местоположение: София (SOF/LBSF)

Мнениеот slice » 15 Сеп 2008 14:41

Знам защо го е пуснал. Мисълта ми е, че или се правят анонси и на двете издания или на нито едно. Останалото може да се тълкуа като пристранстност, която въпреки, че я има в екипа, не би трябвало да се предава на сайта
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 15 Сеп 2008 17:13

И ако има пристрастност какъв е проблема? Нима сме в бизнес-отношения с изданията?

Основно пускам анонса заради съвместната рубрика, но и за да подкрепя едно ново начинание, което според мен има бъдеще. По същият начин бих рекламирал статия в ежедневник, която ми е харесала или някое западно списание.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот harrier » 15 Сеп 2008 17:21

Само да добавя - Съвместната рубрика се явява нещо като "размяна на банери" - от (ако не се лъжа) третия брой трябва да се появи логото на сайта в списанието, а корицата на списанието да се помести в малка резолюция в сайта.

Подобна идея имах и за летище Пловдив, които учтиво добавиха наш банер преди време. Та мисля, че ако ние сложим техен такъв това ще е просто размяна на банери, а не опит да вземем от пасажерите на Варна например :)

Доколкото си спомням предложенията на Криле относно съвместна работа със сайта или сдружението си останаха празни приказки. Да не говорим за непрофесионалното им отношение спрямо наши колеги-фотографи и разните заплахи, дето се изсипаха. От АЕРО ни предложиха съвместна работа и започнахме - няма лошо, това не е атака срещу другото списание, а наш избор с кого да работим.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот HORNISE » 15 Сеп 2008 17:58

Интересен казус тука. Всички знаят каква ми е позицията спрямо другото списание, но вероятно не бих имал против тук да има техен анонс, ако това е поискано по нормален начин.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот slice » 16 Сеп 2008 08:09

Аз само си изказвам мнението по въпроса и каква е моята гледна точка. В крайна сметка вие си решавате
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот HORNISE » 16 Сеп 2008 11:06

Като гледам всички пишещи в тая тема има бележка - Член на Екипажа, значи не си решава някой отделен, а всички. Ок. :wink:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот joser » 22 Сеп 2008 15:38

извинявам се, че се намесвам като "пътник" по темата.
но нали има модератори, ако темата противоречи на правилата на форума се заключва, изтрива и т.н.
На мен ми допада това да има такива анонси към авиационни списания и интересни статии, дори и само с линкове. и благодаря на тези, които го правят.
joser
спотър
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Май 2006 17:31
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 22 Сеп 2008 15:41

Е да де, аз пуснах темата и същевременно модерирам форума, но не искам да си я заключа, защото смятам че няма и ни най-малка причина да го правя, а освен това не получих и нито един адекватен довод за това ;)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron