Инициалите TUL

Форум за всичко извън авиацията.

Мнениеот Han Solo » 29 Сеп 2008 00:31

Това, за авторските права, може да мине метър - има право да се ползват в такива случаи с информационна цел... не си спомням точно текста от закона, обаче това което показаха си личеше че е снимано от екрана на компютър и се виждаше че снимката е от уеб страница която много ми заприлича на Спотърс :D
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Airfan » 29 Сеп 2008 10:12

А кой е Кирил Чочков?
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
Моите снимки в jetphotos.net
Аватар
Airfan
най-спотър
 
Мнения: 280
Регистриран на: 23 Дек 2003 23:31
Местоположение: Пловдив

Мнениеот slice » 29 Сеп 2008 11:00

Младеж, интересуващ се от авиация, до преди няколко месеца бе и член на БАС
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот slice » 29 Сеп 2008 12:31

Чл. 24. (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) (1) Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:

6. възпроизвеждането по фотографски, кинематографичен или аналогичен на тях начин, както и чрез звукозаписване или видеозаписване на произведения, свързани с актуално събитие, за да бъдат тези произведения използвани от средствата за масово осведомяване в ограничен обем, оправдан от целите на информацията, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно;


в случая нарушението май е, че не е споменат източник и автор. Не знам обаче това до колко може да доведе до нещо
For the crew and their passengers, the most dangerous part of the day is the journey to and from the airport. That bit never changes, believe it or not.
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Nikolay » 30 Сеп 2008 20:51

Аз се свързах с Нова ТВ, и ги попитах защо използват чужди снимки без да спазят съответните изисквания на закона, и ме свързаха с Иван Черкезов и той замота известни приказки и накрая каза че щели да правят скоро предаване за самолета и щели да споменат както сайта, така и авторите....да видим :-)
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Chavdar » 30 Сеп 2008 22:07

Според мен нямаше нужда да питаш. Мисля, че не веднъж НоваТВ е показвала снимки от БГспотърс и то с надпис ,че те са от този сайт, което си е реклама за сайта.
Да, този път не беше дадено, че снимките са от БГспотърс, но като показаха страницата на сайта със съответната снимка се видя и логото му.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот naskopc » 30 Сеп 2008 23:20

Нека и аз да взема отношение , Нова телевизия винаги е била коректна към сайта и е споменавала името му. Николай Дойнов е активен спотер, който е качвал снимки тук и е наясно с авторските права на авторите а от там и самата телевизия. Според мен недоразумението е станало или защото момчето е забравило да спомене източника на снимките или защото се е представил за техен автор.
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София

Мнениеот HORNISE » 02 Окт 2008 10:36

Малко взехме параноици да ставаме на тема "Показват ми снимките някъде". Според мен, както и според Чавдар и Насо, факта че са показани снимки от сайта по телевизията само може да ни радва. Няма нищо комерсиално в употребата на снимките следователно няма никакъв проблем.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 02 Окт 2008 10:53

Така е, ама можеха да кажат, че са от сайта, нищо не им струва.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Nikolay » 02 Окт 2008 13:14

Съгласен съм с Емо. Пък и вече съм ги питал така че няма нужда да казвате какво е трябвало да направя....а лично според мен снимките са използвани за реклама на едно от най-комерсиалните предавания, така че Тони явно разбиранията ни за "комерсиално" се разминават малко :wink:
aviate, navigate, communicate!
Аватар
Nikolay
супер спотър
 
Мнения: 505
Регистриран на: 30 Май 2005 09:59
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот HORNISE » 02 Окт 2008 13:18

Всъщност не съм гледал нито новините, нито бай брадър и малко неподготвен се изказвам. :oops:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение
Аватар
HORNISE
член на екипажа
 
Мнения: 1887
Регистриран на: 16 Дек 2003 12:54
Местоположение: София

Мнениеот Chavdar » 02 Окт 2008 15:16

http://vbox7.com/play:de794015
Ей го репортажа.
Chavdar
супер спотър
 
Мнения: 972
Регистриран на: 06 Мар 2005 22:08
Местоположение: Plovdiv

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта

cron