Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Форум за всичко извън авиацията.

Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот Dreamliner » 04 Яну 2009 21:08

Сетих се за един интересен случай и не намерих къде другаде да го споделя. Затова отворих тази тема, където някой, ако има интересни неприятни случки по самолетите може да ги сподели (убеден съм че случаи много има) . Иначе казано сънародници, които правят едни леко неприлични изпълнения на борда. :roll:

Беше 6 Май 2008, а аз летях от Виена за София с Austrian (има блог в темата за trip report-ове). Когато пътниците едва се бяха настанили, стюардесата помоли най-любезно мъжа на реда зад нас (който седеше на F) да се премести, защото майката на детето, коетo седеше на D беше по-напред в самолета. В този момент жената (забравих да спомена, че са българи но от следвалото ще се сетите :evil: ), която беше на Е каза:
- Никъде няма да ходиме!
А мъжът я прекъсна с по-снишен тон:
- Чакай де, аз ще отида, нека детето да си е до майката.
- Тогава и аз отивам там! - беше отговорът
Стюардесата (която за щастие не разбираше или поне така се надявам) видя, че и двамата отиват напред каза, че само единият трябва да отиде, но жената (или не разбра, или се направи на ударена) продължи пътя си. Майката дойде при детето си на реда зад нас. Жената стоеше на пътеката при новото място на мъжа си и отказваше да я премести. Чак когато самолетът беше готов за рулиране, стюардесата любезно подкани дамата да се върне на мястото си , защото самолетът е 100% пълен и няма как да я наместят при мъжа и. Тя се възпротиви, но когато видя че няма ефект, тя се върна на реда зад нас. Майката предложи на дамата да седне до прозореца, но тя каза: " Защо ми е притрябвало да сядам там?". Детето седна до прозореца и започна да говори на майката: "Мамо, виж там какъв голям самолет" или "А я виж този колко е шарен!". Въобще яко си кофееше :supz: . Като видя радостта на детето от гледката, жената каза: "Освободете мястото, аз ще седна до прозореца". :smt093 . След малко стюардесата мина да провери дали пътниците са си сложили коланите. Жената очевидно не го беше направила и когато я подканиха тя с пренебрежение каза: "Егати самолета - не стига че едвам се качихме, ами и колана ще трябва да си слагаме!". Стана ми малко смешно :lol: , но си замълчах. Като кацнахме в София, самолетът все още не беше забавил ход и жената, която си беше проснала крака на подлакътника ми си разкопча колана и стана, вдигайки и майката с детето прави, отваряйки багажника да си търси телефона. Дори призива на стюардесата, който прозвуча и на български запис не я трогна и тя продължи разговора си по телефона. По едно време един човек отзад каза: "Госпожа, не чухте ли какво казаха?". Тя махна с пренебрежение. При слизане тя вече си беше взела багажа и буташе хората от тълпата, които сега отваряха багажното отделение.

Предполагам това не е единственият случай, така че пишете ако имате подобни истории. Коментирайте и задавайте въпроси, ще се постарая да ви отговоря. ;-)
Последна промяна Dreamliner на 05 Яну 2009 21:44, променена общо 1 път
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолети

Мнениеот Nine » 04 Яну 2009 21:14

Егати! Тази е била Бай Ганьо в рокля :shock:
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолети

Мнениеот Dreamliner » 04 Яну 2009 22:18

Nine написа:Егати! Тази е била Бай Ганьо в рокля :shock:


Mхм! :smt045 Добро сравнение :lol:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот randi » 04 Яну 2009 22:58

С простаците и снега няма да се оправим :lol:
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Мнениеот makler » 04 Яну 2009 23:00

randi написа:С простаците и снега няма да се оправим :lol:



Ако направим един хубав молебен догодина ще видиш и грам сняг няма да има, а простотията е вечна. :D
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Мнениеот Stoyan » 04 Яну 2009 23:23

makler написа:
randi написа:С простаците и снега няма да се оправим :lol:



Ако направим един хубав молебен догодина ще видиш и грам сняг няма да има, а простотията е вечна. :D


Айде, ти тва ще кажеш..

Нека има сняг, иначе как ще има вечери като вчера и днес?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 04 Яну 2009 23:27

Такива истории гледам всеки път, когато летя от или за София. Проблемът е, че дори няма смисъл да ги цитирам, това са хора, дето нито ще се научат, нито ще разберат колко са загубени.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Dreamliner » 04 Яну 2009 23:45

harrier написа:Такива истории гледам всеки път, когато летя от или за София. Проблемът е, че дори няма смисъл да ги цитирам, това са хора, дето нито ще се научат, нито ще разберат колко са загубени.


И аз се сещам за много такива случаи, дори да не кажа при всеки полет. Например преди време се връщах от екскурзия в Рим с WizzAir и на тази авиокомпания в същия час имаше полет за Будапеща на съседния гейт, който имаше по-малко пътници. Когато отвориха гейта, нашенци почнаха да се блъскат, някои решиха за по-лесно да минат през гейта за Будапеща, за да не се прецакат, че имаше по-малко опашка и в крайна сметка трябваше да се върнат на нашата опашка. Всъщност видяхме и едни българи на Колизеума, където имаше опашка за хора, които първо трябва да си купят билети и такава, за хора с резервация на билети по интернет. Както нашите сънародници бяха пред нас на дългата опашка, изведнъж изчезнаха и след време се върнаха разочаровани, опитвайки да се пласират там, където бяха. :lol: Явно не беше минал номера. Върнаха се отзад след една забележка от служител в Колизеума. И все пак - няма да се откажем от далаверата, та дори да се прецакаме! :roll:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот Емо » 05 Яну 2009 00:08

Екипажите на Austrian и Lufthansa могат да разкажат цял роман за неволите по балканските им отсечки: SOF, ESB, PRN, TIA, и т.н. Балканджиите са си колоритни: за добро или за зло.

Почти при всички полети към/от София съм имал всякакви екшъни.

1. MUC-SOF зимата с А319 (3-3 конфигурация)
Направихме грешка, че минахме на "бърз чек-ин", майка ми получи 16D, аз 16B, останалите места бяха заети според схемата на монитора. Бордингът е към края, 319-ката вече 99% пълна, викам си, няма мърдане, глупава работа. Майка ми попита човека на 16Е дали иска да си смени мястото с мен, отказ по нашенски "Ц!". На 16C седна някакъв надут булгаристандин, попитах го любезно дали желае да се премести на 16D, а той отговори без дори да ме погледне: "Да, сега, шъ съ местъ... Нещъ... тука си ми е добре!" За мое щастие, пътникът на 16А не дойде на борда, мръднах на 16А, майка ми нарочно сръчка 16С с думите: "Господине, станете, за да мина, няма какво да ме гледате!" и си изкарахме един готин полет до София.

2. FCO-SOF: Един чичка до мен си говореше при taxiing prior to takeoff & landing по "ДжиЕсЕм"-ъ. Дори се криеше от стюардесата, като първокласник. Кого лъжеше, не знам...

3. PRG-SOF. Пак 3-3 с 734. Майка сяда с двете си деца на 14В, 14С, 14D (майката). Аз съм на 14А. Разбира се, че преотстъпих мястото си, все пак да са заедно, а и малката да зяпа през прозореца. Е, не получих кой знае какви благодарности, но карай...

4. Терминал 1 след полет от Рим. Циганка от същия полет води едно момченце и говори силно по "мубифонъ" си: "Ако, Кирили, шъ глеам дъ взьема някакъв самольет до Бургас! Ако не, с афтобус!" Малкия нещо си играе кротко край лентата за багаж. Майката спира разговора и шибва една бясна звучна плесница на детето. Всички гледат като потресени! Явно детенцето беше свикнало, защото спря да играе и застана кротко до "майката" си. Мислех да се обърна към най-близкия работник на аерогарата, но точно един такъв (митничар) имаше на същото нясто преди години проблеми с мене заради факта, че аз идвах с полет от Мюнхен, а той от с лада от с. Гмундьово... Но това е друга история...

5. PRG-SOF с 737. Вече Т2 работеше. Боингът изрулира пред ръкав и спира, изчаквайки рампата за по-нататъшни команди. Народа без да гледа, че belt-знакът е on, тръгва по пътеката да вади багажа от долапите. Кабинния състав дава наставления за сядане, тогава самолетът продължава и 2-3-ма залитат назад (ииихх, не паднаха! Жалко!)

6. SOF-MUC през '96, тогава с 737-200 на Луфтханза Експрес! Пътувах сам и за да не скучая, жената на чек-ина ме сложи до една баба, която току-що си предаде багажа. Преди това някакъв чичка ни молеше да предадем някакъв пакет на някаква жена, която щяла да чака на летището в Мюнхен. Отказахме, разбира се. Други хора също отказаха. Обаче бабата прие! :shock: ... да му услужи на човека, си е рекла... Слава Богу, нищо не стана. Но и тогава предупреждаваха да не се приемат пакети и т.н. от чужди хора.

7. SOF-MUC (LH, 737 или 32S, преди доста години), Аз някъде на 5В, точно зад С-завесата, тая редица ми е някак си оптически тясна. До мен нашенеца бе облечен през целия полет с дебело яке, с около 3 парчета ръчен багаж между краката си! Гледаше в една точка напред и не помръдна 2 часа! Дори отказа meal-а... Много creepy! :lol:

8. MUC-SOF (ARJ), преди Коледа. Момиче-студентче носи много готина ОГРОМНА (диам. 1 м.!) декоративна чиния с разни икебана-джунджурии, цветя, пясък, камъни, и т .н. явно за подарък. Плюс чантите си. Последва дъъъълъг спор между gate agent-ката и нея, че това не може да се качи като ръчен багаж... :D

9. Пак на FCO. Имахме ужасно закъснение и една бабка си го изкара на кабинния състав, че имали закъснение. А всеки знае, че кабинния състав е виновен за закъсненията, technical-ите, мъглата в София (и не само там), глобалното затопляне и високите цени на хляба!

10. Фамилиарничене с екипажа! Както и непоздравяване/игнориране при boarding/disembarking! Наблюдава се и по други дестинации. Това е нещо, което не разбирам. Когато минаваш край усмихнат човек, който те поздравява вежливо, много е идиотско да не отговориш и да се правиш на дръж ми шапката!

11. Иначе безброй приключения с народ с торбички Билла днес, Метро, мобилни телефони и др... Ако се сетя още, ще пиша!


Поздрави
Емо

P.S.: Между другото, да добавя: Ние, българите, не сме от тези хора, които си служат много-много с думичките "благодаря", "моля", "бихте ли...", и т.н. Може да е малко фарс и кич, но употребата им не боли, не вреди и не сговнява ситуацията излишно... Исках само да го добавя това. Понеже винаги ми е правило впечатление.
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот pepsii » 05 Яну 2009 10:14

harrier написа:Такива истории гледам всеки път, когато летя от или за София. Проблемът е, че дори няма смисъл да ги цитирам, това са хора, дето нито ще се научат, нито ще разберат колко са загубени.



+1 :!:

мене най ме боли от това че вместо да се радвам че се прибирам в БГ , се натоварвам с негативни емоции ...
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Мнениеот Dreamliner » 05 Яну 2009 15:45

Eмо, номер 8 с икебаната ми е безспорен фаворит :lol: . Абсолютно съм съгласен с pepsii, наистина ми става гадно, сякаш някой ме предразполага към обстановката, в която ще попадна. :evil:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Мнениеот Делян » 05 Яну 2009 19:09

Аз не съм имал много проблеми освен последният път когато летях от София до Милано с AlItalia. Служителката на гишето ми каза нещо от сорта: "А'ре бе аз ли да ти слагам куфара на кантара".
След това попитахме дали може да ни дадат бордни карти за следващият полет при което тя каза че не може. Ние казахме, че на идване са ни дали бордни карти още от първият полет и нейният отговор беше: "Ами много се радвам за вас".
Зад нея обикаляше някаква дама която ми приличаше на шефката и, но въобще не и направи впечатление, че подчинената и говори по този начин тоест има ли смисъл да се опклакваш на някой ако дори и на шефката не и пука.
На летището в Милано обслужването беше коренно различно, служителката ни даде бордни карти с усмивка.
Контраста беше невероятен, служителки на една и съща авиокомпания те обслужват по коренно различен начин.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот LZ-EZY » 05 Яну 2009 19:14

Делян написа:Контраста беше невероятен, служителки на една и съща авиокомпания те обслужват по коренно различен начин.


Тук грешиш повечето от чек-ин агентите нямат нищо общо със самата компания. Например тази в София не е служител на Алиталия, а на Летището и обслужва пътниците на всички компании с които летището има договор!
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Мнениеот A330-200 » 05 Яну 2009 19:18

Делян написа:Контраста беше невероятен, служителки на една и съща авиокомпания те обслужват по коренно различен начин.


Незнам кога си пътувал, но в момента ситуацията при повечето компании е такава:
На чекин не са представители на авиокомпанията, а служители на хендлинг фирмите (Летище София и Суиспорт). Тези, които обикновено обикалят зад тях са от самата авиокомпания и са там за да контролират процеса, но повярвай ми, голяма част от тях просто са вдигнали ръце вече от глупостите и грешките на чек-ин агентите. Примери мога да цитирам много.
Но по мой наблюдения от последната година, служителите на Суиспорт са доста по-учтиви и професионални. (Пак повтарям, говоря само за чек-ин агентите) :)
A landing is simply a controlled collision with the ground!
The 3 most useless things in aviation are the sky above, the fuel on the ground and the runway behind you.
Аватар
A330-200
супер спотър
 
Мнения: 599
Регистриран на: 08 Фев 2005 11:50
Местоположение: SOF/LBSF

Мнениеот Емо » 05 Яну 2009 19:19

LZ-EZY написа:Тук грешиш повечето от чек-ин агентите нямат нищо общо със самата компания. Например тази в София не е служител на Алиталия, а на Летището и обслужва пътниците на всички компании с които летището има договор!


Може, ако не е с униформата на AZ, пък и отнякъде е цунáла и един lanyard на Alitalia... :D В стил: "Требе да сме cool, кат' европейци!"

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта