Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Форум за всичко извън авиацията.

Мнениеот LZ-EZY » 05 Яну 2009 19:38

Емо написа:
LZ-EZY написа:Тук грешиш повечето от чек-ин агентите нямат нищо общо със самата компания. Например тази в София не е служител на Алиталия, а на Летището и обслужва пътниците на всички компании с които летището има договор!


Може, ако не е с униформата на AZ, пък и отнякъде е цунáла и един lanyard на Alitalia... :D В стил: "Требе да сме cool, кат' европейци!"

Поздрави
Емо


Може дори и да е с униформа пак да не е служител на компанията а на handling agent-a!

В една от фирмите handling agent, за която работех много от служителите бяха с униформи на Ер Франс, Изи, Луфтханза, БА...
А когато бях flight dispatcher (у нас май му казват стейшън, въпреки че не мога да разбера защо :roll: ) ни караха да слагаме светлоотразителна жилетка с логото на компанията чийто самолет обслужваме. Когато обаче ти се навържат 2 Изи-та + 1 Ибериа, 1 ТАР, Трансавиа, КЛМ, SNBA, SAS, Air France после Луфти и БА ставаш луд от смяна на жилетки. :-D
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Мнениеот Емо » 05 Яну 2009 19:43

ами точно това имах в предвид, station manager-а и униформата на авиолинията, не на летището. А каките на чек-ините са си от Суиспорт/Летище София...
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Мнениеот LZ-EZY » 05 Яну 2009 19:51

Емо написа:ами точно това имах в предвид, station manager-а и униформата на авиолинията, не на летището. А каките на чек-ините са си от Суиспорт/Летище София...


Ами точно това ти казвах, аз съм работил при Авиапартнер, Глобграунд, Суиспорт, Авианс... Има много хора с униформа на авиокомпанията, които са служители на хендлинг агента. Каката, която днес е с униформа на Алиталия, утре (или час по-късно) спокойно би могла да бъде в униформа на Изи... Така, че трудно можем да говорим за "служители на една и съща компания", още повече, че каката в София може да е на Суиспорт, тази в Милано на Авиапартнер, а тази в Лондон на Авианс, и трите с униформи на Алиталия и нямащи нищо общо с Алиталия.

Съжалявам за оф-топика...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Мнениеот Делян » 05 Яну 2009 19:54

Може и да не е била служителка на AlItalia, но обслужването и беше под всякаква критика. На нея не и пукаше защото няма кой да я уволни при подобна проява на "уважение" към клиент. Тя си беше от старата номенклатура която повечето от вас сигурно не познават, но си действаше както едно време без да и пука за нищо.
Нещо както когато една компания е монопол и ти не може да направиш нищо по въпроса освен да си платиш сметката.
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Емо » 05 Яну 2009 21:53

Може би е бил "дас булгарише принцип": Гореспоменатата кака е (била) чек-ин агент към определена авиокомпания/station manager, и в даден момент е поела нечия смяна с нейната си униформа.

Но такива начини на подход към клиента за съжаление трудно се изкореняват. Тука помага само непукизъм/сарказъм откъм пътника и мотото "stay cool"...
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот fly away » 24 Юни 2009 09:31

Спомням си януари месец когато пътувах за Лондон с Уиз и си бях купил вода от София и тази която беше на рентгена вика ,,Ъъъ ша ги изпиете и ша ги хвърлите в тоя кош за боклук" и аз и казах че нищо няма да направя с тая вода но тя ми каза ,,Кат сте жадни ша си купите от баръъ там" и аз изхвърлих водата какво да се прави...
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот Емо » 24 Юни 2009 11:14

fly away написа:Спомням си януари месец когато пътувах за Лондон с Уиз и си бях купил вода от София и тази която беше на рентгена вика ,,Ъъъ ша ги изпиете и ша ги хвърлите в тоя кош за боклук" и аз и казах че нищо няма да направя с тая вода но тя ми каза ,,Кат сте жадни ша си купите от баръъ там" и аз изхвърлих водата какво да се прави...

не е позволено да се пренасят течности отвън над 100 мл. Само до 100 мл (макс. 10 опаковки) в 1-литров плик, който може да се затвори повторно (от тези с циповете). Изключение правят напитки, купени от Duty Free-то (вино, вода, ит.н.), те може да са до 1 л., но се запечатват в найлонов плик. Така, че служителката е била всъщност права! В по-лошия случай прибират без да питат!
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот Dreamliner » 24 Юни 2009 11:27

Емо написа:
fly away написа:Спомням си януари месец когато пътувах за Лондон с Уиз и си бях купил вода от София и тази която беше на рентгена вика ,,Ъъъ ша ги изпиете и ша ги хвърлите в тоя кош за боклук" и аз и казах че нищо няма да направя с тая вода но тя ми каза ,,Кат сте жадни ша си купите от баръъ там" и аз изхвърлих водата какво да се прави...

не е позволено да се пренасят течности отвън над 100 мл. Само до 100 мл (макс. 10 опаковки) в 1-литров плик, който може да се затвори повторно (от тези с циповете). Изключение правят напитки, купени от Duty Free-то (вино, вода, ит.н.), те може да са до 1 л., но се запечатват в найлонов плик. Така, че служителката е била всъщност права! В по-лошия случай прибират без да питат!


Един малко страничен въпрос - това винаги ли е било така? Защото ако паметта ми не ме лъже преди 2-3 години бяха заловили някаква терористична група, която планираше да взривява самолети над Атлантика с детонатор мобилен телефон и за взрив някакви течности... Това има ли нещо общо? :|
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот Емо » 24 Юни 2009 11:32

Dreamliner написа:
Един малко страничен въпрос - това винаги ли е било така? Защото ако паметта ми не ме лъже преди 2-3 години бяха заловили някаква терористична група, която планираше да взривява самолети над Атлантика с детонатор мобилен телефон и за взрив някакви течности... Това има ли нещо общо? :|

ами точно заради тези *** въведоха забраната за течностите в ръчния багаж. Беше май лятото, имах поредния полет и стана това. Тогава за няколко дни/седмици забраниха всякакви течности, после поотхлабиха фронта. Иначе преди забраната човек можеше спокойно да влезе в самолета с 2-3 бутилки вино, вода, сок и т.н. Е, тука изключваме гранични забрани от митницата, както и екипажите (за тях важат други, по-строги мерки).
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот harrier » 24 Юни 2009 11:41

Краят на 2005та започна истерията ако не се лъжа. Сега са течностите, утре ще е нещо друго. И винаги ще има казуси от сорта на "Взимат ти нокторезачката, дават ти метални прибори" :axe:
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот Емо » 24 Юни 2009 11:45

harrier написа:Краят на 2005та започна истерията ако не се лъжа. Сега са течностите, утре ще е нещо друго. И винаги ще има казуси от сорта на "Взимат ти нокторезачката, дават ти метални прибори" :axe:

Да, 2005-та или 2006-та, лятото. Не си спомням, беше към средата/края на август, защото първоначално забраната беше драконова, а трябваше да летя за MUC в идните дни. След няколко дни се нормализира ситуацията.

Лошото, е, че властите винаги могат да се заядат. Напр. Прага, където на майка ми й "конфискуваха" хартиена пила за еднократна употреба!!! Или случая с топката (вж. моите блогове!).
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот lordbuck1 » 24 Юни 2009 12:44

Август 2006 година. В България започна да се прилага след 01-01-2007 (присъединяване към ЕС) в изпълнение на Регламент 1546/2006.
Аватар
lordbuck1
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 28 Окт 2005 21:41
Местоположение: Варна

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот fly away » 24 Юни 2009 13:01

Ама поне да не се карат все едно ше взривя нещо с тая вода а спокойно да се отнасят.
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот Емо » 24 Юни 2009 13:08

fly away написа:Ама поне да не се карат все едно ше взривя нещо с тая вода а спокойно да се отнасят.

имай в предвид, че някои от служителите никога не са пътували в чужбина или пък са се качвали на самолет (нищо, че работят на летището)... Та може и да има и малка доза завист ;-)
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Интересни (най-често родни) неприятни случки по самолетите

Мнениеот lordbuck1 » 24 Юни 2009 14:10

не искам да им ставам адвокат, но точно такъв език ми е трудно да допусна, че са използвали...
Аватар
lordbuck1
най-спотър
 
Мнения: 360
Регистриран на: 28 Окт 2005 21:41
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron