Малко екзотика!

Форум за всичко извън авиацията.

Малко екзотика!

Мнениеот LZ-EZY » 15 Яну 2009 22:38

Нека тук да си говорим за всички световно-неизвестни компании с огромна флота от по 2-3 АТР-а или 1 АН-24... Или като онази дето щеше да лети до София от Рас-ал-Каймах или нещо от сорта. Или носещата перфектното име Гад еър. :wink: С две думи малко екзотика...
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Мнениеот Stoyan » 16 Яну 2009 12:09

RAK airways (разгънато е Рас-ал-Хийма) е една компания, която имаше 757. Майка ми и сестра ми летяаха с тях до Бейрут. Бяаха доволни...

П.С. По повод имената на Емирствата, държа да уточня, че не се казва Шаржá а Шáрджа или Шáржа или Шáрка (зависи от диалекта). На арабски дори се пише Аш-Шáрика.

Също, град- столица в ОАЕ на име Abú Dhabí няма. Градът се казва Áбу Дáби.

Peace!
Последна промяна Stoyan на 16 Яну 2009 15:27, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот cedar jet » 16 Яну 2009 15:15

Stoyan написа:RAK airways (разгънато е Рас-ал-Хийма) е една компания, която имаше 757. Майка ми и сестра ми летяаха с тях до Бейрут. Бяаха доволни...

П.С. По повод имената на Емирствата, дърxа да уточня, че не се казва Шаржá а Шáрджа или Шáржа или Шáрка (зависи от диалекта). На арабски дори се пише Аш-Шáрика.

Също, град- столица в ОАЕ на име Abú Dhabí няма. Градът се казва Áбу Дáби.

Peace!


Точно така ;)

Странна комнания са тези RAK. Поне летят до BEY. Чакам с нетърпение да дойдат тук за да има добра алтернатива на ФБ ;)
Middle East Airlines - Air Liban
cedar jet
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 30 Мар 2005 03:07
Местоположение: SOF-LBSF/BEY-OLBA

Мнениеот Stoyan » 16 Яну 2009 15:27

Те в София май няма и да дойдат....
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот Nine » 16 Яну 2009 21:42

Чувала съм (не знам дали е вярно), че на арабски дума, звучаща като "ЕР", има жаргонен смисъл на мъжки полов орган. Та, всички авиокомпании вероятно звучат не-твърде-добре в арабския свят. Или поне леко смешно :)
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Мнениеот Stoyan » 17 Яну 2009 20:17

Nine написа:Чувала съм (не знам дали е вярно), че на арабски дума, звучаща като "ЕР", има жаргонен смисъл на мъжки полов орган. Та, всички авиокомпании вероятно звучат не-твърде-добре в арабския свят. Или поне леко смешно :)


Със същия успех се котира и думата "Кис", което е женския вариант на "Ер".

А пък за равносилно на "Ер" е "Зъб"... и мн други такива, ама да не ви святкам още... :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта