Въздушната болест - как се справяте?

Форум за всичко извън авиацията.

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 15 Юни 2009 21:07

ATC man написа:Аз много се лашкам по лодки и имам вместо въздушна морска болест и веднъж се возих с един стар рибар и ми каза срещу повръщане джинджифилът помагал и наистина е така та ти казвам това ако искаш пробвай :-D :-D

ATC man :-D :-D :-D


Това съм го чувал някъде. Ама какво се прави този джинджифил? Яде ли се, дъвче ли се, като чай ли се пие?

Между другото морската и въздушната болести не са ли по същество едно и също....чудя се аз :roll:
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 15 Юни 2009 21:12

milend написа:
ATC man написа:Аз много се лашкам по лодки и имам вместо въздушна морска болест и веднъж се возих с един стар рибар и ми каза срещу повръщане джинджифилът помагал и наистина е така та ти казвам това ако искаш пробвай :-D :-D

ATC man :-D :-D :-D


Това съм го чувал някъде. Ама какво се прави този джинджифил? Яде ли се, дъвче ли се, като чай ли се пие?

Между другото морската и въздушната болести не са ли по същество едно и също....чудя се аз :roll:

Са. От това, че вестибуларния апарат става на бъркани яйца, образно казано.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Nine » 15 Юни 2009 21:30

milend написа:Ама какво се прави този джинджифил? Яде ли се, дъвче ли се, като чай ли се пие?

Оставя се да се разтапя в устата. Приятелка ми го е давала - помага за възпалено гърло. Леко е люто, всъщност.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 15 Юни 2009 22:03

Nine написа:
milend написа:Ама какво се прави този джинджифил? Яде ли се, дъвче ли се, като чай ли се пие?

Оставя се да се разтапя в устата. Приятелка ми го е давала - помага за възпалено гърло. Леко е люто, всъщност.

Всъщност ако го намерите захаросан е трепач за смучене, та дори и за добавка на чая.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 16 Юни 2009 08:40

Nine написа:Леко е люто, всъщност.


Идеално...значи ще ми хареса :D

Ааааа това не беше ли мента всъщност?
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот ATC man » 16 Юни 2009 09:06

http://en.wikipedia.org/wiki/Ginger-Виж това за да ти стане ясно

Аз джинджифилът го взимам пресен ако има,иначе на хапченца :-D
Последна промяна ATC man на 16 Юни 2009 09:11, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Nine » 16 Юни 2009 09:08

Не, не, ментата е с вкус на дъвка или паста за зъби, т.е. обратното :lol: дъвките са с вкус на мента.
Джинджифил съм купувала (незахаросан) от арабските магазинчета на Женския пазар.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 16 Юни 2009 12:26

Като скоба на сичко това: настърган джинджифил с мед. Това е убиец на всички възпаления на ГДП.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот fly away » 24 Юни 2009 14:52

Аз например ме е страх отвисоко но не и в самолет.Морска болест нямам но преди полет се притеснявам много.
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот ruudgers » 11 Ное 2009 01:29

Винаги преди летене със самолет се чувствам неспокоен и притеснен и немога да разбера защо се получава, а като прибавим и нервния ми стомах /по наследство :lol: / става доста 'интересно'. Как се справяте с това напрежение и наистина ли с летенето се придобива вид каляване в тази област? В последно време си мисля, че винаги ще си остана такъв, а ще ми предстоят доста полети ... :?
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 11 Ное 2009 12:40

ruudgers написа:Винаги преди летене със самолет се чувствам неспокоен и притеснен и немога да разбера защо се получава, а като прибавим и нервния ми стомах /по наследство :lol: / става доста 'интересно'. Как се справяте с това напрежение и наистина ли с летенето се придобива вид каляване в тази област? В последно време си мисля, че винаги ще си остана такъв, а ще ми предстоят доста полети ... :?


Колега, самовнушавай си хубави работи. Вместо да си мислиш колко е страшно си мисли колко е готино! Почти като в лунапарк, само, че ти сервират храни и пиене. :D
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта