Въздушната болест - как се справяте?

Форум за всичко извън авиацията.

Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 10 Мар 2009 16:05

Предполагам, че повечето от вас нямат физиологични проблеми при пътуване в самолет, но има и такива като мен, на които понякога им се иска да не са се качвали на самолета!
Като цяло не мога да кажа, че имам сериозени ядове с пътуването, но от време на време вестибуларния апарат ми прави шегички. Ако преди полет си взема хапчето няма проблем дори и в условия на силна турболентност или по стръмно снишаване. Но без него не е особенно комфортно.
Кажете разни трикове за справяне с проблемите без да се пият лекарства. Все си мислих, че проблема може да е и чисто психологически, ама май не е така.
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 10 Мар 2009 17:57

В какво точно се изразява "болестта" ти?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 11 Мар 2009 08:49

Stoyan написа:В какво точно се изразява "болестта" ти?


Гадене, повръщане, студена пот и лека неадекватност след кацане
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 11 Мар 2009 13:54

А като се возиш по разни люлки и т.н. в лунапарк пак ли ти става лошо?
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 11 Мар 2009 17:03

Stoyan написа:А като се возиш по разни люлки и т.н. в лунапарк пак ли ти става лошо?


Определено не ми е приятно. Затова и не съм се впускал в подобни приключения много отдавна. За разлика обаче от разните му въртележки, влакчета и т.н. летенето и особено излитането си остават любимо изживяване. Опитвам се да се справям без хапчета /с тях нямям грижи/. Особено в полет при добри условия и свестен пилот нямам проблем :lol:
Но при една по-динамична атмосфера и стръмно спускане става кофти.

Всъщност проблема има много ясно заключение - калпав вестибуларен апарат. За съжаление това няма как да се лекува...идва си по наследство.

И в крайна сметка големия конфликт в мен е как може летенето да ти доставя супер удоволствие и същевременно да ти играе лоши номера. :?
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Stoyan » 11 Мар 2009 17:15

Ами ти правилно си се ориентирал към някакъв медикамент, но вестибуларния апарат се тренира, така, че не всичко е "кауса пердида".

Може да се връткаш на най-обикновен офис стол- често и помалко, до момент в който с времето ще остановиш, че няма да има проблем. Мопже да пробваш- ако проработи супер, ако не, съжалявам...
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 11 Мар 2009 17:40

Stoyan написа:Може да се връткаш на най-обикновен офис стол- често и помалко, до момент в който с времето ще остановиш, че няма да има проблем. Мопже да пробваш- ако проработи супер, ако не, съжалявам...


С други думи да започвам да тренирам, пък знае ли човек....може и за космонавт да ме приемат...някой ден :lol: :rolleyes:
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот naskopc » 11 Мар 2009 20:39

И аз бих ти препоръчал, ако имаш възможност, да летиш по често. Както казва Стойо вестибуларния апарат се тренира.

успех!
Изображение
Аватар
naskopc
супер спотър
 
Мнения: 591
Регистриран на: 26 Окт 2005 22:03
Местоположение: София

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот Емо » 11 Мар 2009 22:35

"Вестибю... Това нещо нервно ли е? Така е, да водиш цял оркестър не е шега работа. Само си късаш нервите и си разбиваш апарата!"

По принцип различните спортове тренират вестибуларния апарат... Препоръчвам (правилно) плуване, т.е. не 2-3 минутно плацикане, а пълна програма. 8)

Поздрави
Емо
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 12 Мар 2009 08:38

Емо написа: По принцип различните спортове тренират вестибуларния апарат... Препоръчвам (правилно) плуване, т.е. не 2-3 минутно плацикане, а пълна програма. 8)
Поздрави
Емо


Със спортовете и физическата активност нямам проблем. В последните 5 години имам към 20 000 км. с велосипед, активно ходене пеш, волейбол и др.
Виж в плуването не съм много добър. Вероятно имаш в предвид спортове, които тренират координацията.
При всички случаи благодарение на физическата активност или заради възрастта сериозните проблеми, които имах като по-макък намаляха. Тогава дори в кола пътувах трудно / може би и защото постоянно миришеше на бензин в купето/ :)
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот ruudgers » 09 Май 2009 20:10

Какъв е медикамента, който ползваш за тази "въздушна болест"?
Всмисъл такъв, помага ли ти да се чувстваш един вид по-спокоен, защото все пак си е напрежение първите пъти докато свикне човек? :roll:
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот merlin » 10 Май 2009 02:38

От последни опити, мога да потвърдя, че всичко е въпрос на полети, и най-уплашеният и леко прилошаващ човек, който познавам след 6 полет вече е спокойно заспиващ пътуващ...
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 15 Юни 2009 11:19

ruudgers написа:Какъв е медикамента, който ползваш за тази "въздушна болест"?
Всмисъл такъв, помага ли ти да се чувстваш един вид по-спокоен, защото все пак си е напрежение първите пъти докато свикне човек? :roll:


При всички случаи проблема не е психологически. Нямам страх от височини или фобии. Говорим за чиста физика.
А медикамента обикновено е някакво хапченче против повръщане.
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот milend » 15 Юни 2009 11:29

merlin написа:От последни опити, мога да потвърдя, че всичко е въпрос на полети, и най-уплашеният и леко прилошаващ човек, който познавам след 6 полет вече е спокойно заспиващ пътуващ...



Имам около 20 полета до сега. Но без хапченце понякога става кофти...
milend
най-спотър
 
Мнения: 302
Регистриран на: 14 Яну 2009 21:36

Re: Въздушната болест - как се справяте?

Мнениеот ATC man » 15 Юни 2009 17:40

Аз много се лашкам по лодки и имам вместо въздушна морска болест и веднъж се возих с един стар рибар и ми каза срещу повръщане джинджифилът помагал и наистина е така та ти казвам това ако искаш пробвай :-D :-D

ATC man :-D :-D :-D
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта