сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Форум за всичко извън авиацията.

сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот harrier » 14 Апр 2009 00:36

Корицата:
Изображение
и съдържанието:

„Луфтханза Техник София”
Вече с втора линия
3 април 2009 г. ще остане в най-новата българска авиационна история като деня, в който заработи втората линия за тежко техническо обслужване в „Луфтханза Техник София” ООД (ЛТС). Красимир ГРОЗЕВ присъства на събитието и разказва за него и настоящото развитие на ЛТС.

Новини – Военна авиация

Новини – Гражданска авиация

Новини от България

Тракийска пролет ‘09
Първото международно учение на ВВС за годината – „Тракийска пролет’09”, се проведе на авиобаза Безмер и близкото полево летище Тенево (Окоп) от 2 до 20 март. Това е и третото издание от серията – предишните учения „Тракийска пролет” се случиха на същото летище през 2007 и 2008 г. Ганчо КАМЕНАРСКИ и Александър МЛАДЕНОВ бяха в Безмер, за да отразят последния ден на учението.

БЕЗМЕР – чуждото хранениче на ВВС
Авиобазата оцеля благодарение на американците
Ганчо КАМЕНАРСКИ (kamenarskig@abv.bg) посети авиoбазата за предно разполагане Безмер и споделя своите впечатления от днешния ден и очакванията за утре на хората от авиобазата

JAR-FCL вече и в България
За JAR-FCL се говори много в последните месеци. За едни – поредното непосилно и безсмислено изискване, спуснато от Европа, за други – необходимият катарзис, през който трябва да премине авиационната ни индустрия рано или късно. В настоящия материал екипът на АЕРО се опитва да обобщи мненията на българската авиационна учебна общност и с прости думи да обясни какво е JAR-FCL.

Катастрофата на XL Airways
Комисията за разследване на катастрофата на пътническия самолет А320 на XL Airways, който катастрофира на 27 ноември 2008 г. в близост до летището на Перпинян, в южната част на Франция, изнесе публично информация за обстоятелства около произшествието.

Какво се случва в SkyEurope?
Авиационният бизнес е изключително динамичен и интересен за проследяване. Авиопревозвачи с на пръв поглед сходни търговски модели, опериращи на едни и същи пазари, могат да се различават драстично по отношение на икономическите показатели. Резултатите и пазарната среда на SkyEurope са нагледен пример за това. Емил ДЮЛГЕРОВ разглежда съдбата на тази източноевропейска компания.

Тихият орел на Boeing
Определено не всеки ден сме свидетели на появата на нов вариант на добре познат изтребител. Още повече когато новината за това идва изневиделица. Така на 17 март 2009 г. американският самолетостроител Boeing изненадващо показа прототип на сериозно модернизиран ударен изтребител F-15E. Красимир Грозев разказва за F-15 Silent Eagle (Тих орел) и прави опит за анализ на неговите перспективи.

Ген.-лейт. Симеон Симеонов
Кадрова грешка или просто недоразумение
Ганчо КАМЕНАРСКИ (kamenarskig@abv.bg) обобщава четиригодишния престой на върха на ВВС на ген.-лейтенант Симеон СИМЕОНОВ.

Най-интересното по българските летища
Март 2009 г.
Една съвместна рубрика с http://www.bgspotters.net

Boeing 747
Една икона на гражданската авиация
Boeing 747, наричан още с прякора Jumbo Jet (Джъмбо джет), е познат дори на хората, които са много далеч от авиацията. Стотици екземпляри от този модел изпълняват всеки ден полети с пасажери, карго, VIP пътници или за военни мисии. Отличителните форми на тялото, предната част на която е по-висока и дава възможност за разполагане на два етажа, превърна този самолет в икона на гражданската авиация през последните 40 години. Емил ДЮЛГЕРОВ описва историята и основните варианти на този забележителен самолет, изпълнил първи полет на 9 февруари 1969 г.

Курс към Латинска Америка
АЕРО разглежда развитието на руската стратегическа авиация през 2008 и началото на 2009 г.

Red Flag 08 – скандалните коментари на YouTube
Изданието на най-голямото международно военновъздушно учение в света Red Flag (Червен флаг) от август 2008 г. ще се запомни с невероятно силното участие на чужди военни самолети и скандалът, предизвикан от качването в интернет на брифинг с безотговорни и често пъти граничещи с цинизъм коментари на американски пилот, заемащ висок пост. Александър МЛАДЕНОВ описва случая.

Космическата надпревара - Част V
Пътят към Луната
В петата поредна част на материала за американската космическа програма Чавдар КОСТОВ описва как се развиват нещата, след като на 25 май 1961 г. президентът Кенеди обявява намерението на новата администрация да осъществи пилотиран полет с кацане на Луната преди края на десетилетието

Над полета и гори – по света и у нас
Евгени АНДОНОВ прави преглед на 60-годишната история на селскостопанската авиация в България

Ка-32 – дългият път към успешното пазарно налагане
Без съмнение най-успешният руски вертолет, използван на Запад – Ка-32, има собствена пазарна ниша и още немалък пазарен потенциал, както и немалки възможности за по-нататъшно развитие на конструкцията и добавяне на ново оборудване. АЕРО разглежда историята на разработването и уникалните възможности на вертолета със съосни носещи винтове.


Ето и съответната тема за въпроси, коментари и препоръки:
http://krilebg.net/forum/viewtopic.php? ... 01&start=0
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Dreamliner » 14 Апр 2009 10:09

Нещо напоследък все по-трудно го намирам... :( :cry:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Делян » 29 Юли 2009 23:12

Аз си купих юнският брой на Аеро и останах много доволен. Формата е доста модерен и интересен.
Купих си и Криле от юли и останах много разочарован. Много стара тематика имам чувството че беше от 80-те години. Първите и последните няколко страници бяха цветни, останалите бяха черно бели. :shock:
И все някакви соц. статии за доброто старо време.... :rolleyes:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот neron » 30 Юли 2009 00:04

Делян написа:Аз си купих юнският брой на Аеро и останах много доволен. Формата е доста модерен и интересен.
Купих си и Криле от юли и останах много разочарован. Много стара тематика имам чувството че беше от 80-те години. Първите и последните няколко страници бяха цветни, останалите бяха черно бели. :shock:
И все някакви соц. статии за доброто старо време.... :rolleyes:

И аз съм на това мнение.
Аватар
neron
спотър
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Май 2009 13:44
Местоположение: Шумен

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Dreamliner » 30 Юли 2009 15:09

neron написа:
Делян написа:Аз си купих юнският брой на Аеро и останах много доволен. Формата е доста модерен и интересен.
Купих си и Криле от юли и останах много разочарован. Много стара тематика имам чувството че беше от 80-те години. Първите и последните няколко страници бяха цветни, останалите бяха черно бели. :shock:
И все някакви соц. статии за доброто старо време.... :rolleyes:

И аз съм на това мнение.


Аз също... :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Big G » 30 Юли 2009 15:18

А защо в Най-интересното по BG летища този път публикациите са юни-юли? Все още сме в юли :shock:
Started 1967.
Аватар
Big G
супер спотър
 
Мнения: 1532
Регистриран на: 01 Мар 2007 19:41
Местоположение: У дома

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Svetli Georgiev » 30 Юли 2009 15:20

Dreamliner написа:
neron написа:
Делян написа:Аз си купих юнският брой на Аеро и останах много доволен. Формата е доста модерен и интересен.
Купих си и Криле от юли и останах много разочарован. Много стара тематика имам чувството че беше от 80-те години. Първите и последните няколко страници бяха цветни, останалите бяха черно бели. :shock:
И все някакви соц. статии за доброто старо време.... :rolleyes:

И аз съм на това мнение.


Аз също... :wink:


+1
не знаех че толква хора мислят така :shock:

Едно от малкото неща, да не кажа единственото, за което си заслужава човек да си вземе Криле са снимките на Оги Стефанов :wink:
Аватар
Svetli Georgiev
супер спотър
 
Мнения: 1284
Регистриран на: 28 Юли 2006 13:10

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот harrier » 30 Юли 2009 15:21

Защото снимките са от юни и началото на юли ;)
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот merlin » 09 Авг 2009 11:55

Делян написа:Аз си купих юнският брой на Аеро и останах много доволен. Формата е доста модерен и интересен.
Купих си и Криле от юли и останах много разочарован. Много стара тематика имам чувството че беше от 80-те години. Първите и последните няколко страници бяха цветни, останалите бяха черно бели. :shock:
И все някакви соц. статии за доброто старо време.... :rolleyes:


И аз така, останах разочарован от нецветните снимки, да не би да ги е ударило кризата... също така хваленето на П.Мутафчиев за новия терминал и Сергей не ми хареса, все едно беше прессъобщение на министерския съвет.
АЕРО имат наистина много добър печат, като е авиационно издание следва снимките да са цветни и на хубава хартия. Доста списания от по 5 лв. са напълно цветни, какво остава за авиацията.

ПП: Въпреки това продължавам да си купувам и двете (като имам възможност).
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Делян » 09 Авг 2009 17:34

аз харесвам Криле от едно време, но тогава имаше само едно списание за авиация, днес стилът си му е останал от едно време и затова вече не ми е интересно......
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: сп. АЕРО - брой 8 (април 2009)

Мнениеот Делян » 15 Авг 2009 18:00

сп. АЕРО във facebook
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта