Уикенд в Истанбул

Форум за всичко извън авиацията.

Уикенд в Истанбул

Мнениеот ruudgers » 16 Фев 2010 18:36

Първо искам да се извиня, че може би темата не е за тук, но пък може би ще има някой осведомен, който би помогнал.
Организираме с приятели уикенд в Истанбул, но поради ред причини транспорта ни ще е влак.
Искам да ви попитам дали някой е ползвал този Балкан Експрес /Белград-Истанбул/, за да ми даде малко информация от първа ръка? Харесал съм един хостел в близост до Синята джамия, дано хостелите в Истанбул да не са нещо отчайващо.. А още нещо - има ли начин да се стигне и проникне в пистата за Формула 1 /има ли обществен транспорт до там и примерно някаква такса за вход и разглеждане на съоръжението без да се гледа състезание/? Благодаря предварително, ако някой даде съвет. :wink:
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Уикенд в Истанбул

Мнениеот ivozet » 16 Фев 2010 22:21

Привет!

За пистата - намира се близо до женското летище, оттам пеш или с колело (9-10km). Няма жп до пистата, само с кола се стига или трябва да търсиш някакви междуселски автобуси,ако има. То дефакто само Формулата и Мотогп останаха, всички други шампионати се отдръпнаха от тази "пуста писта". За музей не се сещам - няма чак такава история тази писта. Ако си фен на Формулатa, виж цените са много ниски до края на февруари. http://www.gpticketshop.com/en/f1/turkish-f1-grand-prix/tickets.html

Все пак ако ходиш с кола
метни една снимка. :wink:
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +

Re: Уикенд в Истанбул

Мнениеот ruudgers » 17 Фев 2010 18:38

9-10 км пеша малко ми се струват излишни и невъзможни, а и щом казваш, че е "пуста" значи да не я слагам в програмата си на едно от първите места.
Аватар
ruudgers
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Апр 2009 19:17

Re: Уикенд в Истанбул

Мнениеот ivozet » 18 Фев 2010 18:29

След като минеш културните прояви,препоръчвам ти да включиш авиационения музей в близост до летището. Много е интересен. Бях пуснал преди време някъде блог за този музей.

п.с. понеже искаш да посетиш автомобилна писта, най удобната и с много голяма история в Европа е Монца, като Индианаполис за Америка. Намира се близо до Милано. Достъпна е с влакче, с автобус и дори по въздух. :wink:
Аватар
ivozet
супер спотър
 
Мнения: 559
Регистриран на: 28 Авг 2006 16:59
Местоположение: Noise city AB0 0 Rh +


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron