Летищтна техника и автобуси.

Форум за всичко извън авиацията.

Летищтна техника и автобуси.

Мнениеот KRAKOMOBILA » 05 Мар 2010 01:00

Здравейте момчета! Аз не съм много чест посетител на летищата в България (за света да не говориме), от време на време се вяскам по оградите на SOF, но това не е достатъчно. Имам няколко питания към хората които по-често посещават летищата в България. Какви са автобусите използвани най-често за довозване на пътниците от самолетите (които не се приемат на ръкави) ? Главно ме интересуват марките Икарус и Чавдар, но с удоволствие ще чуя и за останалите.
През 2003 година един Поляк е снимал ето тези автобуси на летище Варна:
Изображение
Автобуса на преден план е Heuliez O305G, а до него Икарус 280
През 2006 също са снимани и се забелязва и втори Икарус 280 - дали още се използват на летище Варна ?
http://www.flickr.com/photos/41166331@N ... 710782416/
За летище Пловдив знам, че със сигурност имат един Икарус 256 който успях да заснема на едно от авиошоутата:
Изображение
Летище Бургас пък до скоро доколкото знам в един от сайтовете за продажба на автомобили бяха пуснали да се продават няколко автобуса Чавдар Б14-20
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Нямам си на идея обаче дали са продадени - или още се намират на територията на летището.
Ще ми е интересно да чуя сякаква информация около летищните автобуси и като цяло летищната техника, а ще се радвам да видя и снимки. Надявам се темата да не ви е досадна. :)
The Fulcrum Occupation!
Граждани! Летете със самолетите на Аерофлот! Побързайте - останаха съвсем малко!
Аватар
KRAKOMOBILA
супер спотър
 
Мнения: 654
Регистриран на: 25 Май 2006 14:12

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта