Лични карти, паспорти, срокове...

Форум за всичко извън авиацията.

Лични карти, паспорти, срокове...

Мнениеот origin » 05 Фев 2011 10:58

Здравейте,
Някой пътувал ли е скоро до Великобритания с паспорт или лична карта, които изтичат по-малко от 6 месеца от датата на пътуването?
На майка ми и изтича на 30 юли, а трябва да пътува в средата на март. (т.е около 4 месеца до изтичането)
Ще се опита да си я поднови, но се интересувам дали ще има проблеми, ако не успее.
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50

Re: Лични карти, паспорти, срокове...

Мнениеот Дедо » 05 Фев 2011 18:39

Мисля че има достатъчно време , да си извади нов , става бързо , дори ако си пусне обикновенна поръчка , съм сигурен че максимум до 3 седмици е готов , така че не се бавете .
Аватар
Дедо
най-спотър
 
Мнения: 461
Регистриран на: 17 Фев 2009 10:57
Местоположение: Sofia

Re: Лични карти, паспорти, срокове...

Мнениеот voodoo » 05 Фев 2011 19:28

В рамките на ЕС може да се пътува без проблем с лична карта (паспорт), стига да са валидни към датата на пътуване, т.е. документът може да изтича дори на датата на обратния полет. За трети държави, за които не е необходима виза (напр. Мароко), обикновено е достатъчен срок на валидност на паспорта от три месеца от датата на влизане в страната, въпрки че в много сайтове (вкл. МВнР) съветват за поне шест месеца от датата на връщане... за "всеки случай". За тези срокове обаче си има точен регламент на ЕС, който никой няма право да тълкува по свой начин.
Аватар
voodoo
спотър
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Юли 2008 14:11
Местоположение: София


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта