България като туристическа дестинация

Форум за всичко извън авиацията.

Re: easyJet

Мнениеот ilian » 21 Ное 2011 21:09

Пароль написа:
ilian написа:Как можеш да сравняваш Гърция и цялото и културно наследство като туристическа дестинация с България. До Атина има директни презокеански полети, защото не само, че цяла Европа пътува до Гърция, но и хора от всички континенти отиват поне веднъж в живота си да видят Атина и Пелопонес. Най-малкото, защото за разлика от такива като теб са чували някога нещо за Древна Гърция, за елинско изкуство и т.н. И ако не разбираш от какво са възхитени хората отишли до Атина, май наистина е по-добре да се откажеш въобще да пътуваш по света, защото само си харчиш парите напразно и си губиш времето. По-добре иди в някой от моловете и пий една Нова Бразилия.

Още един историк...Не пишета глупости, поне тук - авиационен форум е все пак!

Не знам дали са глупости, може и да са. Но според мен връзка между броя на полетите от БГ и написаното от мен може да се намери. Все си мисля, че една от многото причини за липсата на пътникопоток от БГ към света е именно нагласата на българския турист. Факт е, че БГ туристът взе да се изчерпва през последната година. Видяха по веднъж - дваж Виена, Рим и Лондон и с това интересът им намаля.
Аватар
ilian
най-спотър

Мнениеот Пароль » 21 Ное 2011 23:02

Добави и липсата на реклама за България... Това е по-съществено, защото е създаване на национален продукт, а не изнасяне. За съжаление, никое правителство досега не го разбра.
Пароль
супер спотър

Мнениеот akair » 21 Ное 2011 23:24

Stoyan има право. Може би е добра идея модераторите да преместят мненията в нова тема и да ни извинят, че леко изместихме дискусията. :D

ilian написа:Да отстраним причините, означва да се изтреби българското население и на негово място да се пресели някоя друга нация, която ще превърне парчето земя, наречено България в една приятна и атрактивна дестинация, и най-вече родина. Затова мисля, че мисленето тук е излишно:)

Аз не бих бил толкова краен в заключенията :D . Едно клише казваше нещо по случая, но допълнено от 40 години, "пустиня" и "свещена земя"... И ако го вземем под внимание, значи ни остава още толкова колкото това, което вече изминахме, за да стигнем до целта.
Но не мога да се съглася, че "умен" и модерен градски транспорт е нещо, което трябва да пренебрегваме. Такъв е моментът, че има много неща да се правят и всички са малко или повече важни и закъснели. Затова е хубаво да оценяваме всичко, което е добро.
И докато не направим точен и пълен анализ на ситуацията, ще ни е яд, че някой ни пренебрегва... А може би пренебрегва не е точно, защото те нямат лично отношение към никого. Всичко е просто бизнес. Както ние търсим най-евтиния начин да си купим самолетни билет от един или друг лоукост, така и Изиджет търсят начин да изкарат колкото се може повече пари с наличните ресурси :D .
Аватар
akair
супер спотър

Предишна

Назад към Общи приказки