За ОАЕ и арабския свят

Форум за всичко извън авиацията.

За ОАЕ и арабския свят

Мнениеот Делян » 08 Дек 2004 06:04

Стояне,
Малко offtopic, но в някой арабски страни изнасилват българки и ги обвиняват с някакви измислени обвинения, после искат милиони долари за да променят "справедливата" присъда. В други арабски страни направо ти режат главата без да те питат кой си, що си, а ти си им сложил "великолепният" хотел като аватар. Трудно ми е да разбера защо!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Мнениеот Stoyan » 08 Дек 2004 17:48

Delyan Kovachev написа:Стояне,
Малко offtopic, но в някой арабски страни изнасилват българки и ги обвиняват с някакви измислени обвинения, после искат милиони долари за да променят "справедливата" присъда. В други арабски страни направо ти режат главата без да те питат кой си, що си, а ти си им сложил "великолепният" хотел като аватар. Трудно ми е да разбера защо!


Ще се опитам да ти обясня, ако не успея ще отворя нова тема в която може да ме питаш всичко което пожелаеш за арабските страни.

1.В ОАЕ (Обединените Арабски Емирства) това с подмяната на присъдата никога не може да стане!
2.В Дубай специално, както и навсякъде в ОАЕ няма никоаво значение дали си местен или чужденец ( а повярвай ми в Дубай има над 100(!) националности и местното население е само 16%) получаван наказание в зависимост от нарушението (престъплението) което е извършил.
3.Основна българска грешка попринцип е , че бъркаме много арабите с турците от преди 200 и по-късно години (т.е тези по време на робството-аз също ги презирам до дъното на душата им!), а повярвай ми няма нищо общо (изклученията са КСА и Иран).
4. Това което казваш ти за изнасилването и пкриването на нещата е нещо много типично за Саудитска Арабя.
Това е държавата, която е спонсор #1 на световния тероризъм. И защо? Защото не си знаят парите и защото значт, че ако те спрат петрола дори само за 1 седмица в света ще настане такъв хаос, че не ми се мисли.
5.Ще е хубао да ми цитираш направо държавите в коитои режат направо глави ( и си мисля, че ще споменеш или Иран или КСА).
6. А относно това, защо сложих Бурдж ал-Араб за аватар, ми много просто, просто това е нещо, чиято красота от вън и от вътре не мога да опиша и пожелаван на всеки му да има възможността да отиде и да види, не само него, но и Дубай.
Определено има какво да научи човек изобщо за страните в този край и за манталитета на хората, да не говорим за спомените, които остават за винаги.
И определено мога да кажа, че освен, че е единствения в света най-висок(321метра), 7 звестен хотел, построен на остров във водата, Бурдж ал-Араб е и чудо на архитектурата!

Надявам се малко поне да съм разяснил темата.
П.С Бурдж ал-араб на арабски значи "Арабска Кула".
П.П.С Извинявам се за офтопик-а.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron