FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискусии...

Форум за всичко извън авиацията.

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 26 Фев 2014 21:31

марков написа:Ами остана като проблем само газта..не мога да накарам отделените ми дросели на джойстика да работят нормално от 0% до 100%...имал съм частични успехи от 25 до 70% ама нищо повече..Всякаква помощ ще е добре


Тези драйвери инсталирал ли си ги или не?
По принцип много трябва да се внимава с каквито и да е драйвери.
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 01 Мар 2014 15:01

Здравейте на аудиторията,
днес ще кача малко снимки от мои полети с новия ми скромен хардуер. Старият ми настолен компютър сдаде багажа и дълго време бях без симулатор, което е тревожно явление. Със следващите снимки поставям и следната гатанка - кой от Вас ще познае с какъв софтуер летя? И ако познаете и какъв е самолета, с който кацам по данните на снимката, ще е много добре.

Изображение

Изображение

Изображение

Последната снимка е твърде познат пейзаж... :-)
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот Кристиян Благоев » 02 Мар 2014 15:22

Софтуера е X-Plane за андроид :)))
Изображение
Аватар
Кристиян Благоев
най-спотър
 
Мнения: 394
Регистриран на: 05 Авг 2008 22:02

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот ilkosem » 03 Мар 2014 03:41

Този симулатор го играя постоянно на телефона, даже си позволих да си купя самолет А380 за 0,65 евро :D .
Много е добре направено според мен.


Искам да попитам как се казват симулаторите за РС, от къде мога да си ги купя(или сваля), какви са минималните изисквания?
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 03 Мар 2014 05:07

ilkosem написа:Този симулатор го играя постоянно на телефона, даже си позволих да си купя самолет А380 за 0,65 евро :D .
Много е добре направено според мен.


Искам да попитам как се казват симулаторите за РС, от къде мога да си ги купя(или сваля), какви са минималните изисквания?



X-Plane за Андроид наистина е направен много добре и аз си го ползвам ежедневно, много съм доволен от употребата му.
Относно симулаторите за настолен компютър или лаптоп, те са следните:
1 - Microsoft Flight Simulator 2004 - FS2004
2 - Microsoft Flight Simulator X - FSX
3 - X-Plane - пълна версия
Можеш да си ги свалиш от някой торент тракер.
Ако има още новопоявили се симулатори, нека колегите да ги споделят. Имаше още един мисля - Microsoft Flight само му беше името, но не знам дали е пуснат в употреба.
Сваляй спокойно първия FS2004, работил съм с него дълги години, има богата учебна база, много е стабилен, най-много добавки има за този симулатор, компютърът на който го ползвах беше с 1,4 гхц процесор, около 900 мб рам и 64 мб видеокарта и вървеше добре. Другите симулатори искат мощни машини.
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 05 Мар 2014 00:02

Мили колеги авиатори,
нас конкретно в този форум ни сплотява авиацията, различни аспекти от нея, обичта ни към нея. Всеки е отделил време да прочете нещо свързано с тази сфера. За много хора това е просто любимо занимание, за други е професия и любимо занимание, но най-важното е, че го вършим с любов, радост и удовлетворение.
Колко е хубаво човек като се върне от работа да се измие, да се нахрани и отпочинал в свободното си време да направи примерно 15-20 кацания при зареден симулатор за финалния участък, тоест да упражнява кацанията. Признавам - на мен кацането ми е малко по-любимо от излитането, затова и повечето ми снимки са такива. Най-вълшебният момент при мен кой е? Най-вълшебният момент при мен е, когато чуя "файв хъндред"! Чуя ли финално отброяване от "файв хъндред", аз знам, аз знам, че ще успея да кацна! Това е ред и дисциплина! Подготовката за този най-вълшебен момент при мен започва още от "ту таузънд файв хъндред"! Още оттогава съм нащрек! Още оттогава съм готов за кацане! Може на някой смешно да му се струва, но пилотската работа е ред и дисциплина, и нямаш право на грешка!
В този ред на мисли, аз съм Ви приготвил и малко снимки тази вечер. Ето ги и тях:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук на последната снимка какво прави впечатление в данните в дясната част на екрана?


ilkosem, не се притеснявай да качиш и твои снимки. Снимай а380 да го видим.
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот марков » 05 Мар 2014 17:17

Кацане на летище което е под морското равнище?
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards!
http://www.airplane-pictures.net/photographer.php?p=9585
марков
най-спотър
 
Мнения: 283
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:02
Местоположение: София

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 07 Мар 2014 22:47

марков написа:Кацане на летище което е под морското равнище?


Марков, правилно си се ориентирал.

А тази вечер 4 бърд страйк-а пропукаха предното стъкло. Можете да ги преброите - 1, 2, 3...4.

Изображение
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот concorde » 08 Мар 2014 09:50

От къде да си инсталирам някой хубав безплатен симулатор , който да не се бъгва ? Преди около 10-12 г. имах Micrsoft Flight Simulator на диск и си играех , но го продадох със стар компютър .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 08 Мар 2014 21:46

concorde написа:От къде да си инсталирам някой хубав безплатен симулатор , който да не се бъгва ? Преди около 10-12 г. имах Micrsoft Flight Simulator на диск и си играех , но го продадох със стар компютър .



Ако е за настолен компютър или лаптоп с Уиндоус, си изтегли от някой торент тракер Microsoft Flight Simulator 2004 (FS2004).
Ако е за мобилно устройство с Андроид, инсталирай си X-Plane от Google Play.
Един приятелски съвет, ако ми позволиш - не бива според мен да се пише, че на флайт симулатор се играе. Виж, понятието игра може да се използва наистина за някоя елементарна игричка, но флайт симулатора, особено пък на Майкрософт или X-Plane е нещо друго - това си е сериозен тренировъчен софтуер, който носи знания и го използват хора от всички възрасти.
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот concorde » 09 Мар 2014 01:16

Благодаря , пробвах да инсталирам на лаптоп с уиндоус Microsoft Flight Simulator , но беше преди няколко месеца и не помня от коя година . Мисля , че беше по нов от 2004 . Играх си към 20-30 мин. да инсталирам и накрая не тръгна . Нещо липсваше ли , незнам .
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот B737NG » 10 Мар 2014 02:15

Ето малко кацания на LOWI... с ново предно стъкло...че верно се бях притеснил за тъчскрийна :shock: :-D :

Изображение

Изображение

Изображение

Кацам със свалени задкрилки, както докъдето показва индикатора за задкрилки най-долу, както и с необходимата тяга, но понеже в случая снимах на Replay и затова показанията за Flaps и за Throt ги показва грешно - при снимане на Replay започва да пуска наново задкрилките и променя тягата в положение "кацнал".
Аватар
B737NG
спотър
 
Мнения: 29
Регистриран на: 19 Дек 2012 00:14
Местоположение: Болгария

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот EmilDocev » 09 Яну 2015 14:32

Здравейте!

За първи път пиша във форума, но искам да ви покажа една моя колекция от снимки заснети на Microsoft Flight Simulator X и аматьорски обработени с Picasa.

Първо военната авиация:

F/A-18 каца на USS-Nimitz
Изображение

Т-45 Goshawk каца пак на USS-Nimitz
Изображение

Два Т-45 Goshawk летят във формация (то тая моята формация на два километра един от друг :D )
Изображение

F/A-18 на Blue Angels прелита на долу с глвата над пистата на летище Варна (А защо точно над Варна реших да прелетя нямам обяснение :D )
Изображение

Два чешки Mig-21 MF прелитат над София (Исках да са с българската ливерия, но не намерих такъв addon)
Изображение

Същите мигове кацат на летище София
Изображение

И последно от военната авиаця един хеликоптер за разнообразие- BELL AH-1S Cobra (някъде из Гранд Каньон)
Изображение

Сега гражданската авиация:

Republic of Bulgaria А319-111 Каца на R09 Летище София
Изображение

Съшия A319-111 в момента на touch down (рядко успявам да уцеля пистата толкова точно при visual approach)
Изображение

Ryanair 737-800 каца на R27 летище софия при силен страничен вятър
Изображение

Iberia express А-320-211 Каца на R09 Gibraltar International Airport
Изображение

Същия А-320-211 в момента на touch down
Изображение


Това е за сега, после може и още да пусна.
Последна промяна EmilDocev на 09 Яну 2015 18:03, променена общо 1 път
EmilDocev
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Дек 2014 01:16

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот concorde » 09 Яну 2015 14:54

А Ryanair е пренасочен от летище Пловдив предполагам :lol:
Аватар
concorde
супер спотър
 
Мнения: 1047
Регистриран на: 07 Май 2013 16:13
Местоположение: Пловдив

Re: FS2004 и FSX - полети, снимки, видео, коментари, дискуси

Мнениеот EmilDocev » 09 Яну 2015 15:07

concorde написа:А Ryanair е пренасочен от летище Пловдив предполагам :lol:


Точно така, защото пилота го домързя да рабере каква е ILS честотата на R30 в Пловдив и си каза "бе отиваме в София така и така ни е на път" :D
EmilDocev
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Дек 2014 01:16

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron