Българск

Форум за всичко извън авиацията.

Мнениеот M@x » 28 Дек 2003 17:28

Днес е починал от раните си още един български войник .. :(
Алкохолът убивал бавно, че кой пък бърза...
Аватар
M@x
по-спотър
 
Мнения: 102
Регистриран на: 16 Дек 2003 20:55
Местоположение: Бургас

Мнениеот King_Rat » 28 Дек 2003 19:57

Лейтенант Николай Саръев на 27 години...
Куда вас, сударь, к черту занесло?
Неужто вам покой не по карману?
Аватар
King_Rat
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Дек 2003 14:14
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот onufrii » 29 Дек 2003 21:29

Мир на праха на момчетата - загинаха петима :cry: ! Знаех чи че това ще стане един ден, но не исках да си го призная. А започна да ме гложди още след смъртта на украинеца. Но трябваше да загинат мръсните путки национални предатели да пукнат дано. Всички се скъсват да ревът за загиналите, а само преди няколко месеца ревяха колко е безопасно и колко трябва да ги пратим. Хвърлиха ги на смъртта копеленцата, а сега се правят на нещастни. И не ми е ясно как онези в Рамщайн са в безопасност - единия е останал без око, друг може да остане без крак, трети е паднал от 4-ия етаж, всичките 6 момчета са с черепно-мозъчни травми. Мамка им продажна :x :x :x :x :x :x !

Който иска може да трие това мнение от форума, но няма да промени моето!

Да живее България, и да почиват в мир българските войни!
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот Han Solo » 29 Дек 2003 21:42

както се казва вечна им памет.... Но никой не ги е насилвал да ходят там нали всички са доброволци, а ако не искаш да ходиш какъв е начина да те накарат??? Просто това е живото доказателство до къде може да те докара жаждата за бърза печалба :evil: Мъчно ми е не за будалите дето отидаха, а за роднините за които те не помислиха, понеже съм виждал какво е майка да си погребва сина мисля си, ако има ад тия да са в най дълбоката дупка
Han Solo
 

Мнениеот onufrii » 29 Дек 2003 21:48

Абе дупката е за тия дето ги пратиха. Напълно разбирам момчета на по 26 години които гледат старите си родители или ще се женят, че им трябват кинти. Мир на праха им :cry: !
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Неволни р

Мнениеот Thunderchief » 30 Дек 2003 15:10

Моля ви простете ми ако пиша големи глупости но преди малко се върнах от Военния клуб и ми е безобразно гадно при мисълта за петте ковчега покрити с български знамена които видях.
Вечна им памет на момчетата! :cry:
Мамка му адски ми е гадно дори само при мисълта, че освен единия сержант и капитана всички са по-малки от мене.
С риск да прозвуча тъпо освен дето вече нямам нищо против някой да трепе араби. Обаче някой трябва да си понесе отговорността и тук!!!! Ама крайно наложително е някой с много големи лампази, че и двама трима зам.министри и министри(а и някои видни атлантици) да го отнесат. Иначе ще поприказваме и ще забравим до следващите няколко ковчега.
В днешния 24 часа са публикуват неща, в които ако има и зрънце истина, то тези хора са си отишли съвсем напразно заради тъпите недомислици на някой командващ офицер. Пише, че загиналия лейтенант Николай Съраев е бил принуден сам да си купува бронирано стъкло за джипа... Има също така една схема, която подсказва че базата е била укрепена по метода "ела ме ритни" и най-вероятно е било наистина така, защото при атаката срещу полската база жертви няма...
На този фон неприятно звучат глупостите на началника на ГЩ, че камиона минал през 60 см. бетонно блокче(то БМП трудно би минало през него, какво остава за камион движещ се с висока скорост)....
Хан Соло не си прав, че тези хора сами са отишли там - в една армия като нашата където вилнее уродливото творение на едно предишно правителство и един американски генерал - План 2004 според мен един от малкото начини да не се окажеш на мотивационни курсове с шестмесечно предизвестие според мен остава именно подобна мисия. А виж за чиновниците си прав. Същите тези лоени топки си купиха новички тойоти, но никой не му дойде на акъла да купи един мощен предавател, който да качи на покрива на най-високата сграда в идиотската база и да пусне да излъчва, така че цистерната бомба да се взриви през три преки ако е била с дистанционно управление. Естествено подобен предавател не трябва на идиотите в МО, той трябва на хората на бойното поле и що пък да го купуват :x . Някой от тези продажни мизерници ще се возят на ВИП самолет(толкова ли ви беше нужен нов РС-12 господа генерали?) но няма един свестен военнотранспортен самолет(не беше нужно много - просто един капитално ремонтиран Ан-12) способен да превози една инженерна машина, която да изкопае защитен ров около проклетата база. Толкова ли по дяволите не можаха да се намерят две полицейски ленти със шипове за спиране на автомобили? Няма ли из цялата ни армия една снайперска пушка или картечница с 12,7х107 патрони. Едно предишно правителство даде и всичко от себе си, за да съсипе такова нещо като ВМА София и сега стана нужно да влачиме хора на умиране до Ландщул при положение, че българските лекари с нищо не са по-лоши? Какво значат приказките "Ние го очаквахме?", "Може би е бил едикойси." Ами какво направиха като го очакваха? Нищо.
Време е да си идат доста генерали и зам.министри!!!!
Спирам до тук.
Вечна им Памет!
Дано само не ги забравим!!!!
Rock and Roll
Thunderchief
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Дек 2003 10:12

Re: Неволни р

Мнениеот Han Solo » 30 Дек 2003 15:34

Thunderchief написа:Моля ви простете ми ако пиша големи глупости но преди малко се върнах от Военния клуб и ми е безобразно гадно при мисълта за петте ковчега покрити с български знамена които видях.
Вечна им памет на момчетата! :cry: !

Ще ме прощаваш ама не споделям мнението ти. Не съм запознат добре с въпросня план 2004, но при нужда и желание винаги можеш да се откажеш. А иракската съпротива действа доколкото виждам доста нормално в сравнение с тъпите палестинци - тоест атакува само военни цели и иракчаните дето си сътрудничат с окупаторите.. . Това за мен е доказателство че просто съпротивата е от хора които са отвратени от безобразията дето ги вършат щатските и другите окупационни войски. Не знам дали си обърнал внимание но напоследък май няма много атаки срещу англичаните, и това според мен е защото те бързо пренесоха опита си от Ирландия - не се карат и не тероризират месното население, но опитат ли се да ги атакуват отвръщат с премерени но безпощадни удари. Не ме разбирай криво не съм от приятелите на бившия режим но тая окупация и война не беше начина. А нашите се набутаха там дето скърца и им премазаха пръстите :evil: . Съгласен съм и с другото ти твърдение че в армията е пълна разсипия. Но.... не се опитвай да предизвикаш в мен състрадание към загиналите защото ми е трудно да изпитам такова :!: Съчуствам на близките им на които те така неразумно разбиха живота.
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Han Solo » 30 Дек 2003 15:53

Не споделям 100% написаното, но ето малко материал за размисъл

България участва във война и трябва да създаде нужната организация
казва Велизар Шаламанов, президент на J.C. Marshall - България
http://www.mediapool.bg/site/bulgaria/2 ... 03bg.shtml
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Re: Неволни р

Мнениеот Thunderchief » 30 Дек 2003 16:10

Han Solo написа:Ще ме прощаваш ама не споделям мнението ти. Не съм запознат добре с въпросня план 2004, но при нужда и желание винаги можеш да се откажеш. А иракската съпротива действа доколкото виждам доста нормално в сравнение с тъпите палестинци - тоест атакува само военни цели и иракчаните дето си сътрудничат с окупаторите.. . Това за мен е доказателство че просто съпротивата е от хора които са отвратени от безобразията дето ги вършат щатските и другите окупационни войски. Не знам дали си обърнал внимание но напоследък май няма много атаки срещу англичаните, и това според мен е защото те бързо пренесоха опита си от Ирландия - не се карат и не тероризират месното население, но опитат ли се да ги атакуват отвръщат с премерени но безпощадни удари. Не ме разбирай криво не съм от приятелите на бившия режим но тая окупация и война не беше начина. А нашите се набутаха там дето скърца и им премазаха пръстите :evil: . Съгласен съм и с другото ти твърдение че в армията е пълна разсипия. Но.... не се опитвай да предизвикаш в мен състрадание към загиналите защото ми е трудно да изпитам такова :!: Съчуствам на близките им на които те така неразумно разбиха живота.

Аз пък имах неприятната възможност да се запозная на живо с План 2004, че и с едни хорица окраднали доста пари покрай прилагането му. И искам да ти кажа, че при възможността да се окажа нощен пазач за 250(198 и стотинки след облагане) лева на месец с които да храня жена и дете и аз бих отишъл в Ирак. За четири месеца станах свидетел на доста грозни неща.
Нямам за цел да предизвиквам у тебе състрадание към загиналите. Просто ми се щеше да си споделя с някой мислите щото ми е гадно. Доколкото знам обаче помощта строителството на две училища и детска градина в Кербала трудно може да се нарече тероризиране на местното население. И ако следвам казаното от тебе за британците(те са престанали да тероризират местните при окупация някъде през 1880 г.), явно че е време да се направи нещо много грозно на някой свързан с нападателите(в това отношение предлагам да не ползваме британския, а руския опит!). А проблема с разсипията в армията идва от факта, че парите яно ги има, но те се харчат за луксозни дрънкулки за шепа чиновничета, а не за неща от първостепенна необходимост...
А въпроса къде и защо се набутахме(май щото си мислехме, че ще ни дадат 1,7 милиарда долара а я вземем я не половината) е малко късно да си го задаваме!
Rock and Roll
Thunderchief
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Дек 2003 10:12

Мнениеот Еле » 30 Дек 2003 18:02

:evil: :evil: :evil:
Не е необходимо да си голям гений за да разбереш какво става. Българската армия беше унищожена от натовците с помоща на САЩ а план 2004 е един гнусен капитулански боклук чиято цел практическото унищожаване на отбранителните способности на Българската държава. Вчера слушах глупостите на онзи изкуфял дъртак премиера и гнусния антрантически боклук паси че видите ли ако изтеглиме батальона от Ирак то значи съпротивата е победила. За всеки здраво мислеш човек е ясно че победата на иракската съпротива е предопределена и всяко оставане в Ирак ще доведе до нови безмислени жертви. Ние българите които сме преживели поне две окупации през 20 век не трябва да се превръщаме в окупатори и то в една война с която нямаме нищо общо. Това си е американска война , нека те да си умират. ПОКЛОН НА БЪЛГАРСКИТЕ ГЕРОИ.
Те бяха пожертвани от атлантическите боклуци начело с паси. :evil: :evil: :evil:
НА БОЙ!!!
Аватар
Еле
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 16 Дек 2003 23:45
Местоположение: София

Мнениеот Thunderchief » 30 Дек 2003 18:31

Елемаг написа::evil: :evil: :evil:
Не е необходимо да си голям гений за да разбереш какво става. Българската армия беше унищожена от натовците с помоща на САЩ а план 2004 е един гнусен капитулански боклук чиято цел практическото унищожаване на отбранителните способности на Българската държава. Вчера слушах глупостите на онзи изкуфял дъртак премиера и гнусния антрантически боклук паси че видите ли ако изтеглиме батальона от Ирак то значи съпротивата е победила. За всеки здраво мислеш човек е ясно че победата на иракската съпротива е предопределена и всяко оставане в Ирак ще доведе до нови безмислени жертви. Ние българите които сме преживели поне две окупации през 20 век не трябва да се превръщаме в окупатори и то в една война с която нямаме нищо общо. Това си е американска война , нека те да си умират. ПОКЛОН НА БЪЛГАРСКИТЕ ГЕРОИ.
Те бяха пожертвани от атлантическите боклуци начело с паси. :evil: :evil: :evil:

Окупаторите не строят училища и детски градини. За съжаление Елемаг тая война за нас стана като Виетнам за янките - започна да става много наша. Ние българите леко се понатресохме, а трябваше да направим съвсем малко - просто да се подготвим като света. Основните виновници според мен не носят костюми, а куртки и гащи с лампази. План 2004 се появи преди 2001 г. и не е много коректно да обвиняваме сегашния кабинет за него.
И за съжаление според мен/мое мнение не искам да го налагам на никой/ и премиера и външния министър са прави, че ако сега си тръгнем са ни били. Дори и да си тръгнем трябва да се намери начин това да стане с чест, а не като бито куче - иначе тези хора са умрели наистина напразно!
Rock and Roll
Thunderchief
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Дек 2003 10:12

Мнениеот Еле » 30 Дек 2003 18:36

8) 8) 8)
Всъщност план 2004 в сегашния му вид е сглобен през 2002 г и то от хора коита обаче бяха в правителството на костов а сега са в атлатическия клуб . Боклука шаламанов е един от тях :evil: :evil: :evil:
НА БОЙ!!!
Аватар
Еле
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 16 Дек 2003 23:45
Местоположение: София

Мнениеот Han Solo » 30 Дек 2003 19:47

Гръмотевичен,войниците просто си загинаха напразно - тоест за да защитават щатските , а не българските, интереси, виждам че ти е гадно, и на мен ми е гадно, но нито българските, нито ничии други войски са канени в Ирак от когото и да е било. Ако при предишната война Буш баща не беше предал иракчаните които вдигнаха въстание и не ги остави Садам да ги избие като кучета, та ако тогава нещата се бяха развили като сега и България беше пратила войски, аз само щях да ръкопляскам , ама сега .... сам виждаш как се посрещат окупатори
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот King_Rat » 30 Дек 2003 22:06

Господа,
беше студена, но беше война и ние я загубихме. Сега си натискаме парцалите и си псуваме отрепките които сами сме избрали.
А за парите - приемаме, че хората са отишли там да забогатяват. Но колко от тези които ги наричат просто наемници биха отишли на такъв гурбет?
Куда вас, сударь, к черту занесло?
Неужто вам покой не по карману?
Аватар
King_Rat
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Дек 2003 14:14
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот Еле » 30 Дек 2003 23:54

King_Rat написа:Господа,
беше студена, но беше война и ние я загубихме. Сега си натискаме парцалите и си псуваме отрепките които сами сме избрали.
А за парите - приемаме, че хората са отишли там да забогатяват. Но колко от тези които ги наричат просто наемници биха отишли на такъв гурбет?

:evil: :evil: :evil:
Най-закъсалите и най-лудите. Които между другото постоянно се увеличават и май-точно това е целта на натовците :evil: :evil: :evil:
НА БОЙ!!!
Аватар
Еле
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 16 Дек 2003 23:45
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron