Българск

Форум за всичко извън авиацията.

Мнениеот Han Solo » 03 Яну 2004 22:44

Защо имам чуството че двама души "гост" си водят диалог :? Та до първия гост Аз бях войник точно в годините 87-89 последните години на голямото имане в армията Първата година бях в малко поделение и там командира на полка се разпореждаше като средновековен феодал с крепостните си селяни. Мога само да ти приведа като пример че спипаха войник на пост и баща му да крадат горива от ГСМ-а / с около 2тона/ и и двамата се отърваха с това че му построиха безплатно вила вместо да отидат на съд. Имаше и други случаи ама тоя е въпиющ. втората година успях да си уредя да отида в щаба на дивизията - като фотограф и оператор и там на дивизионно ниво подочух за доста неща ама без доказателства там просто офицерите бяха на по-проветриво място. Така че още тогава в армията ставаха големо безобразия а по първите години на демокрацията от войниците от следващия набор разбрах че нещата са станали съвсем трагични и то както в поговорката рибата се е вмирисала от към главата така че имам доста ниско мнение за българското "офицерство" Кадърни и патриоти сред тях са единици и обикновенно при съкращенията те първи дават фира - отвратени от ставащото
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот onufrii » 04 Яну 2004 23:16

Han Solo, напълно съм съгласен, че това в Ирак си е съвсем нормална, при това добре обмисляна и изпълнявана съпротива /естествено в арабски стил, но за сега бомбените атентати са май по-успешни и резултатни, отколкото нападенията с РПГ/. Но не мога да се съглася, че войничетата дето отидоха са виновни за нещо! Ако не бяха тези, други ще пратят. Решението е важно, а не директните изпълнители. При това момчетата в Ирак нищо лошо не са направили - дори май те са единствените които се разбират като хората с иракчаните /братските краварски солдати през ден затриват иракчанчета, а нашите училища им правят!!!/. Вината е изцяло и единственно на продажните мръсници вкарали България във война, и имащи безочливата наглост да се правят на съпричастни към мъката на опечалените, и говорещи глупости от сорта на защита на интересите на Родината и честта на пагона :x !
Thunderchief, не знам до колко обвиняваш сегашния кабинет, но тези които правиха План 2004 на няколко пъти отказаха да съкратят Р-400, а сегашните нарязаха като гарнитура и Р-300 и Круг, че и МиГ-23 :x :x :x ! А последните `модернизации` на Графа е ясно за кого са насочени - в България някой да играе боулинг :evil: !
King_Rat, говори от свое име - аз за случайни путки заблудени като Космонавнта не съм и няма да гласувам :evil: !
Han Solo, пререпаните в Камбоджа бяха по финансово-икономически, а не по политико-антиокупационни мотиви! А братушките На Ми-8МТ/МТВ редовно слагат люкови картечници. Е, доработки, ама и не са еденични.
Колкото до въздушната подкрепа - ние кво можем да закараме? Някой от 4-те летящи Ми-24? Или единствения Бел. Даже и поляците с тия табуретки недоносени W-3 са по-добре от нас :evil: !
борден, ти си от хората които най-добре трябва да знаят на кво прилича армията в момента. Що се чудиш че има бъзльовци!
Госте, така чисто цифрово нещата изглеждат прости, ама сигурен ли си, че може да приравниш един убит в ПТП и един убит в бойни действия!?! Има голяма разлика и произтичащи от това последствия!!!
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот hotblooded! » 05 Яну 2004 00:05

Онуфри, за една маика няма значение как е убит сина и -него го няма!! Няма родител които да приеме леко погребението на детето си! Дали ще го прегази пиян шофьор или ще го улучи заблуден куршум или някоя рязана бургия ще се взриви до него в името на аллах - него го няма! Онуфри питаи баща си и маика си имали значение как ще умреш(НЕ ДАИ БОЖЕ) дали от гореизброените причини или от тъпа лекарска грешка. НА тях, ако си отидеш приятелю на тях живота им е съспиан! Дали ще е в Ирак или пред вас ..... САМО ДА НЕ ДАВА ГОСПОД!!!
Все пак в Ирак е воина , а българите за разлика от поляците например са доброволци. Знаели са каде отиват - още преди да заминат по телевизиите почти всеки ден се съобщаваше за коли бомби и атаки срещу съюзниците.
За какво са там ли - ами дали за пари или от нямане какво друго да правят тука те си знаят най-добре и трябва да ги слагаме всички под общ знаменател
hotblooded!
 

Мнениеот onufrii » 05 Яну 2004 00:15

За майката може и да няма значение, но има за цялата държава и нейната политика. А дори и момчетата да са отишли само за пари, помисли кои ги е довел до там :evil: !
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот Han Solo » 05 Яну 2004 23:31

onufrii написа:За майката може и да няма значение, но има за цялата държава и нейната политика. А дори и момчетата да са отишли само за пари, помисли кои ги е довел до там :evil: !

Днес като отивах за работа слушах в колата радио Витоша, мого добър коментар направиха: "Ами отишли са в Ирак - работа като всяка друга, нали са професионални войници. Единствената разлика е че трудовите злополуки са по.... хм. Може би вината е на работодателя, че не е обезопасил достатъчно работното място"...
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот slice » 05 Яну 2004 23:41

абе много точно са си го казали... не мисля, че войниците са национални герои... наистина жалко за тях, по-жалко за семействата им, но мисля, че твърде много плакахме за хора отишли да защитават интересите на световен агресор!

вечна им памет защото са българи не за друго!
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Han Solo » 05 Яну 2004 23:50

Браво Слайсе, ето едно много точно мнение... и не са само българи, а са български войници загинали на бойно поле /понеже цял ирак е едно бойно поле в момента/
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот M@x » 06 Яну 2004 01:59

За майките може и да няма, но за всеки от нас има. Казвате утишли за парите еми малко са хората в България на които парите им стигат. Умряли са за нищо не е вярно УМРЯХА ЗА БЪЛГАРИЯ В БЪЛГАРСКА БАЗА ПОД БЪЛГАРСКИЯ ФЛАГ. По достойна от тази смърт не съм виждал в последните години на българската история.Айде да им пратим въздухна подръжка - хахахаххах да има по какво да празнят пълнителите си от съпротивата. Арабите са страшна напаст докато ядат и пият с теб си мислят как да те прецакат на излизане.Че там всеки си има автомат бре. Представете си как самотния български хеликоптер миролюбиво си патрулира и при следващия терористичен акт какво ще бъде хвърлено срещу него ако той е целта... . Пък и за добро или зло нямаме подходящи машини пък и няма кой знай какви потребности от тякиви.Вземете пример десетките УАЗ'ки които закъсаха в пустинята и трябваше да ги дърпат американските хамъри.. С такава смешна техника са и все пак се справят отлично .Ще кажете че армията ни е пре...на от сегашното или от миналото правителство ....Чи тя цялата страна е пре...на отдавна бре. Още от комунистическо време. Защото комунизма се основава на самосъзнанието . Самосъзнание което българския народ няма .Нека да си признаем всеки е карал каквото е имало за крадене а за крадене е имало много.

Държавно бре как да не си открадеш... И има за всеки... Но някои хора се уляха направо ...
Не е вярно че примерно Иван Костов е виновен за състоянието на България или пък муравей или пък дори царя... Това са последиците от несполучилия комунизъм.Истината е че преди 3 години я имаше надеждата че ще се управим хората имаха преспектива имаха и желанието да се управим ся к..р ... Армията ни е била голяма и добре обурудвана да ама преди 20 години ... СССР го няма няма и е Студената война няма Варшавски договор... Кофти времена ...
Някои хора се упитват да ме убеждават че сме "богати" как ще сме богати бре в тая държава има 2-3 работещи държавни предприятия и то само защото депутатите са карат кой да вземе комисионната ... Всичките пари идват от данъци и налози и утиват за плащане на заплати и пенсии ... е да, скатава се по някой лев за държавни поръчки с 3% комисионна за някой и комисионната е правопропорционална на стойноста на сделката.... ейй ма колко сме богати вее ейй ако успее да си платим лихвите на външния дълг браво ще кажа на това правителство ...

За мен лично по добре ще е да утида на мисия в чужбина да правя нещо полезно да съм с хора на кото им пука за мен с хора които ме пазят както пазя аз тях отколкото да седя цял ден в някакво кафе и да пуша цигарки една по една цял ден с 2 лева в джоба да се чудя кво да правя и да се ядосвам защо нямам работа и пари ...

Извинявайте че толкова се отклоних от темата.
И накрая ще завърша с нещо за момчетата които загинха.

"Българио, за тебе те умряха,
една бе ти достойна зарад тях,
и те за теб достойни, майко, бяха"
Иван Вазов
Алкохолът убивал бавно, че кой пък бърза...
Аватар
M@x
по-спотър
 
Мнения: 102
Регистриран на: 16 Дек 2003 20:55
Местоположение: Бургас

Мнениеот hotblooded. » 06 Яну 2004 02:11

onufrii написа:За майката може и да няма значение, но има за цялата държава и нейната политика. А дори и момчетата да са отишли само за пари, помисли кои ги е довел до там :evil: !

Онуфри хората на които тези пари биха им били от полза са много повече от подалите заявления!!! Познавам доста хора които мечтаят за 66 лева на ден да не говорим за 66 $ ама не са подали заявления вярно сред тях има само двама профеисионални воиници. Някои ми говорят какви ни биле националните интереси в Ирак - Те и американците нямат национали имат само лично фирмени но някои да се е оплакал. Някои от поляците новозеландците канадците да са надали вои???? А като ще говорим за български воиски зад граница да споменем че след 1944 год това е второто уачстие на наши воиски в окупация на чужда държава а далеч не първото , според хора които са служили тогава е твърде е възможно да има и тогава убити българи но това е било замаскирано...... Много е прав този които го е определил като трудова злополука. Загинали за чужди интереси някои от гостите каза че в момента в наш интерес е да се подмажем на САЩ........ гадно ама е факт. Защото бългаските воиски в Унгария през 50те също не са в наш национален интерес (пряк) и са били наборници. Някои от тях са им оставали седмици до уволнение................ След това чехи поляци и унгарци са ни мразели повече от руснците.... Тогава след руснаците втори по численост са нашите
hotblooded.
 

Мнениеот onufrii » 11 Яну 2004 17:11

Абе айде да не бъркаме понятията - едно е трудова злополука, а друго - държавна политика! Това, че беше обявен национален траур си беше тъпотия и гавра с паметта на загиналите момчета, защото ги използват дори и от гроба, а тоя траур беше да се замаже положението, че са били пратени там безсмислено.
Si vic pacem, para belum - 26030
onufrii
по-спотър
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Дек 2003 22:19
Местоположение: Боляристан

Мнениеот ATC » 19 Апр 2004 00:17

искам да ви кажа че гледах снимки от Кербала правени от нашите войници .Имаше стотици снимки някои правени точно минути след атентата.Гелдката беше ужасяваща и не искам да описвам за хората без половин глава или без други части от тялото но ми направи впечетление че нямаше никаква паника и всичко беше добре организирано.Там си е война и нашите бойци са отишли за това.те нямат такива проблеми с иракчаните като американците защото последните се държат безкомпромисно с местното население и както се казва 'Първо стрелят после ако евентуално мърда го питат".
Нащите патрулират с подарени им от САЩ пикапи Шевролет - небронирани а тези верижните машини ги ползват само за checkpoint-ове защото не могат да се движат по асфалта и за разлика от всички други нямаме Колесни бронирани машини които според мен щяха да са най-полезни .Учудих се колко много техника сме закарали там но повечето е безполезна като УАЗ-ките и тези БТР-и, иначе имаше климатици и разни други екстри а едно Пежо 406 чисто ново подарено от Старейшините на Кербала беше станало на нищо след атентата.
Война е ,а войната дава жертви друг е въпроса дали и как ние трябваше да участваме там!
! Между другото вярно е това което си мислят всички за това какво правят жени там - ами обслужват мъжете вкл. и от другите армии .. :wink:
Аватар
ATC
супер спотър
 
Мнения: 818
Регистриран на: 14 Апр 2004 14:30
Местоположение: LBSF

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта