Българск

Форум за всичко извън авиацията.

Мнениеот Thunderchief » 31 Дек 2003 10:49

Han Solo написа:Гръмотевичен,войниците просто си загинаха напразно - тоест за да защитават щатските , а не българските, интереси, виждам че ти е гадно, и на мен ми е гадно, но нито българските, нито ничии други войски са канени в Ирак от когото и да е било. Ако при предишната война Буш баща не беше предал иракчаните които вдигнаха въстание и не ги остави Садам да ги избие като кучета, та ако тогава нещата се бяха развили като сега и България беше пратила войски, аз само щях да ръкопляскам , ама сега .... сам виждаш как се посрещат окупатори

Ами явно е крайно време и ние да започнем да действаме като окупатори, като например да провеждаме масови обиски и претьрсвания, а не да помагаме за разни строежи и да пращаме хуманитарна помощ, можем примерно да ползваме кучета при обиските и претьрсванията. Гарантирам че последното много ще се "хареса" на местните(по чисто религиозни причини).
А и полските идиоти трябва да си налягат парцалите щото тяхното споразумение с местните шейхове излезе на наш гръб. Тая работа не е като да се наливаш с жьобровка или собиески.
Чухте ли последната тъпотия на ген. Колев - сега пък съюзниците били виновни. Тоя човек явно не му стиска да признае, че сами сме си виновни, дори само защото сме се повели по нечии акъл и не сме взели необходимите мерки за нас си, а и защото продължаваме да даваме пари за глупости. На кой мухлясал идиот му дойде на акъла да строи басейн, посетителски център (вижте новините от Офча Мисла в авиационния раздел) и боулинг зала(!?) на Графа?
Rock and Roll
Thunderchief
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Дек 2003 10:12

Мнениеот Han Solo » 31 Дек 2003 14:23

Thunderchief написа:Ами явно е крайно време и ние да започнем да действаме като окупатори, като например да провеждаме масови обиски и претьрсвания, а не да помагаме за разни строежи и да пращаме хуманитарна помощ, можем примерно да ползваме кучета при обиските и претьрсванията. Гарантирам че последното много ще се "хареса" на местните(по чисто религиозни причини).

Не, не мисля че трябва да действаме като окупатори, просто армейците трябва да помнят че с построяването на една детска градина , особенно при положение че има ежедневни проблеми с тока , водата и какво ли още не, трудно ще се спечелят симпатиите на туземците. Мисля че войската трябва да бъде дружелюбна с местните, но без излишно сближаване, и да бъдат решителни и твърди, но без да унижават хората, както го правят щатските тъпанари. А че са се поотпуснали това е ясно, иначе нямаше да има толкоз жертви - я си спомнете какво стана в Камбоджа ,май там беше, и там имаше дали фира, ама се дочуха слухове че всичко започнало от обикновенна приятелска кавга .
А в Ирак лошото е че контингента няма поддръжка по въздуха, независимо дали е разузнавателна или огнева.
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Thunderchief » 31 Дек 2003 14:35

Han Solo написа:
Thunderchief написа:Ами явно е крайно време и ние да започнем да действаме като окупатори, като например да провеждаме масови обиски и претьрсвания, а не да помагаме за разни строежи и да пращаме хуманитарна помощ, можем примерно да ползваме кучета при обиските и претьрсванията. Гарантирам че последното много ще се "хареса" на местните(по чисто религиозни причини).

Не, не мисля че трябва да действаме като окупатори, просто армейците трябва да помнят че с построяването на една детска градина , особенно при положение че има ежедневни проблеми с тока , водата и какво ли още не, трудно ще се спечелят симпатиите на туземците. Мисля че войската трябва да бъде дружелюбна с местните, но без излишно сближаване, и да бъдат решителни и твърди, но без да унижават хората, както го правят щатските тъпанари. А че са се поотпуснали това е ясно, иначе нямаше да има толкоз жертви - я си спомнете какво стана в Камбоджа ,май там беше, и там имаше дали фира, ама се дочуха слухове че всичко започнало от обикновенна приятелска кавга .
А в Ирак лошото е че контингента няма поддръжка по въздуха, независимо дали е разузнавателна или огнева.

Естествено,. че не е желателно да действаме като окупатори. Но ти няколко пъти каза, че сме такива и това ме провокира да напиша горното. Крайно е необходим според мен човек с арабски, а такива са малко(в цялата стана) и струват безбожно скъпо. А за въздушната поддръжка - кой да я осъщетвява? Няколкото български вертлета силно не стават за тая цел. Виж ако имахме нещо от класата на Ка-50 или АН-64(дори и в А варианта) можеше да е друго, или ако вместо Bell 206 (тия ползват ли се за друго освен за показуха?) имахме ОН-58
Rock and Roll
Thunderchief
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Дек 2003 10:12

Мнениеот Han Solo » 31 Дек 2003 15:27

Thunderchief написа:Естествено,. че не е желателно да действаме като окупатори. Но ти няколко пъти каза, че сме такива и това ме провокира да напиша горното. Крайно е необходим според мен човек с арабски, а такива са малко(в цялата стана) и струват безбожно скъпо. А за въздушната поддръжка - кой да я осъщетвява? Няколкото български вертлета силно не стават за тая цел. Виж ако имахме нещо от класата на Ка-50 или АН-64(дори и в А варианта) можеше да е друго, или ако вместо Bell 206 (тия ползват ли се за друго освен за показуха?) имахме ОН-58

Може и Суперкобри, въпреки че скоро гледах един репортаж за Чечня, как руския Спецназ се разправил с бунтовниците, и там видях Ми-8 с картечница ПК на специална въртяща се стойка на вратата. Изглеждаше като направено в полева работилница ама картечаря я въртеше без затруднение и си вършеше работата. А един такъв въртикопъл можеше да забележи съмнителната цистерна на един квартал разстояние и можеха да я принудят да спре далеч преди лагера.
А че сме окупатори ами такива сме. Това което направи Буш е същото което направи Хитлер срещу Полша, само че победителите не ги съдят нали? И нямаше резолюция на ООН и нямаше обявяване на война, ама човешката памет е къса :evil:
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Еле » 31 Дек 2003 18:32

8) 8) 8)
Фатална случайност е усилила многократно ефекта на взрива, сочат анализите на Генщаба. 12-тонният "Урал", на който е била качена натъпканата с тротил цистерна за газ, в последния момент е завил с дългата си страна към лагера. Така цялата цистерна се превърнала в осколки, които полетели към войниците ни.
Това е съобщение на вестник "Новинар".
Пускам го защото искам да направя кратък коментар:
Бомбата е била направена от 500 кг тротил и мощноста и се равнява на 80% от мощноста на бойната глава на ракета "Луна-М" която освен тротил има и примеси на хегсоген . Направети си сметката сега какво мощно оръжие е този тип ракети като имате на предвид че взривът е бил на 15 метра от лагера. Единствената балистична ракета която имаме на въоръжение в момента е "Точка" , която има същатата маса на бойната глава но още по-мощно взривно вещество и голям брой изкуствено създадени осколки. Да се надяваме че поне тях ще ги запазиме.
НА БОЙ!!!
Аватар
Еле
спотър
 
Мнения: 58
Регистриран на: 16 Дек 2003 23:45
Местоположение: София

Мнениеот hotblooded » 01 Яну 2004 21:25

E в Ирак не се защитават директни български интереси , не че ще си върнем и заемите дадени на Ирак, НО:
1)Интересите ни в момента са да се слагаме на САЩ (дали ми харесва е друг въпрос) И политиката ние точно такава а заплатите на войниците ни ги плаща САЩ (колко плащат за човек САЩ и колко стига до момчетатани е друг въпрос)
2) Воиниците ни никой не ги е пращал насила там -отидоха добровлно НА ВОИНА при това с партизански характер. Ако някои си е мислил че отиват на курорт или на скаутски лагер се е лъгал много.
3) че ще има жертви беше ясно поради гореизложеното все пак това е експлозия на 500кг тротил. Ако бяха спряли камиона щяха да отидат сапьори и оная рязана бургия с дистанционното пак щеше да направи БУМ и пак жертви!
4) 500 кг тротил с осколки..... и САМО 5 загинали.... Това е достъчно да срине едно село или квартал.....
...не е лесно да си прост , а скучно да си умен...
Аватар
hotblooded
спотър
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Дек 2003 19:09

Мнениеот Thunderchief » 02 Яну 2004 15:35

Han Solo написа:
Thunderchief написа:Естествено,. че не е желателно да действаме като окупатори. Но ти няколко пъти каза, че сме такива и това ме провокира да напиша горното. Крайно е необходим според мен човек с арабски, а такива са малко(в цялата стана) и струват безбожно скъпо. А за въздушната поддръжка - кой да я осъщетвява? Няколкото български вертлета силно не стават за тая цел. Виж ако имахме нещо от класата на Ка-50 или АН-64(дори и в А варианта) можеше да е друго, или ако вместо Bell 206 (тия ползват ли се за друго освен за показуха?) имахме ОН-58

Може и Суперкобри, въпреки че скоро гледах един репортаж за Чечня, как руския Спецназ се разправил с бунтовниците, и там видях Ми-8 с картечница ПК на специална въртяща се стойка на вратата. Изглеждаше като направено в полева работилница ама картечаря я въртеше без затруднение и си вършеше работата. А един такъв въртикопъл можеше да забележи съмнителната цистерна на един квартал разстояние и можеха да я принудят да спре далеч преди лагера.
А че сме окупатори ами такива сме. Това което направи Буш е същото което направи Хитлер срещу Полша, само че победителите не ги съдят нали? И нямаше резолюция на ООН и нямаше обявяване на война, ама човешката памет е къса :evil:

Това за вратата е интересно. Доколкото имам впечатление вратата на Ми-8 е тесничка и не знам къде са пъхнали картечница. Обаче и двамата с тебе забравихме нещо - едно такова насекомо не може само да дохвърчи от Крумово(примерно) до Кербала нужни са ни поне две машини като Ил-76(най-добре), С-130, С-141 или каквото и да е от сорта за да докарат въртолетите
Rock and Roll
Thunderchief
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Дек 2003 10:12

Мнениеот Han Solo » 02 Яну 2004 22:26

Thunderchief написа:Това за вратата е интересно. Доколкото имам впечатление вратата на Ми-8 е тесничка и не знам къде са пъхнали картечница. Обаче и двамата с тебе забравихме нещо - едно такова насекомо не може само да дохвърчи от Крумово(примерно) до Кербала нужни са ни поне две машини като Ил-76(най-добре), С-130, С-141 или каквото и да е от сорта за да докарат въртолетите

След като през вратата минава тлъст български генерал, значи не е тясна :-)
Попаднах на една страничка http://www.foxbat.ru/Chechnya.htm и там пише за тази доработка дето я видях, въобще пълно е с интересни неща включително за тестовете на Ка-50 в бойни условия, а за транспортирането- след като поляците закараха хеликоптери значи не е невъзможно
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот slice » 03 Яну 2004 00:14

Непрекъснато се извършва усъвършенстване на защитата на мисията ни в Кербала, съобщи началникът на Генералния щаб на българската армия ген. Никола Колев.
Между 25 и 30 военнослужещи от втория батальон, който трябва да замине за Ирак, са подали рапорти за отказ от мисията. Това потвърди ген. Никола Колев, след като посети във ВМА в София настанените там за лечение военнослужещи, ранени в Кербала.
Никола Колев заяви, че ще разговаря с пожелалите да се откажат от мисията в Ирак. Предполагам, каза той, че това решение те са взели под натиск на близките си. Принципът на доброволност е приоритетен при формирането на контингентите, добави ген. Колев, но уточни, че отказалите се ще трябва да заплатят неустойки, свързани с направените от военното ведомство разходи за подготовка, медицински изследвания и транспорт. С думите “Толкова ли е важно?” ген. Колев отказа да съобщи размера на предвидените неустойки.

http://www.focus-news.net

Оставам без коментар! :evil: :shock:
Аватар
slice
член на екипажа
 
Мнения: 1976
Регистриран на: 12 Дек 2003 18:49
Местоположение: София

Мнениеот Han Solo » 03 Яну 2004 00:27

Както се казва сетили са се като им е опряло яйцето в задника...
А за "усъвършенстването на защитата" просто не вярвам на лъжците с лампази, предполагам че наще просто ги е домързяло да си укрепят като хората лагера, с надеждата на наивниците че като си заровят главата в пясъка /поне там пясък има/ и ще им се размине, е платиха с кръв за опита, а Кутузов беше казал нещо за кръвта и потта
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот борден » 03 Яну 2004 00:50

А какво смятате за тези смели войни, които сега се отказват от заминаването с вторият български батальон?
Аз лично смятам, че те са срам и позор за Българската армия. Един път са се поблажили от тлъстите командировъчни, но като видяха, че там могат и да убиват - набързо се отказват. Липсата на обикновено (не говорим за войнско) мъжество - да отстояваш взетото по-рано решение означава, че родната ни армия е пълна с мекерета, които аз веднага бих уволнил.
Аватар
борден
супер спотър
 
Мнения: 508
Регистриран на: 20 Дек 2003 22:12
Местоположение: София

Мнениеот С.Николов » 03 Яну 2004 11:34

"Повече пот в учението по малко кръв в боя" - Суворов
Аватар
С.Николов
най-спотър
 
Мнения: 217
Регистриран на: 17 Дек 2003 22:57
Местоположение: Варна жкВладиславВарненчик

Мнениеот Han Solo » 03 Яну 2004 15:43

борден написа:А какво смятате за тези смели войни, които сега се отказват от заминаването с вторият български батальон?
Аз лично смятам, че те са срам и позор за Българската армия. Един път са се поблажили от тлъстите командировъчни, но като видяха, че там могат и да убиват - набързо се отказват. Липсата на обикновено (не говорим за войнско) мъжество - да отстояваш взетото по-рано решение означава, че родната ни армия е пълна с мекерета, които аз веднага бих уволнил.

Че ако разкараме мижитурките от армията няма да можем две роти да съберем , :x Одавна да си военен не е символ на статус а и в армията преобладават два типажа - неудачници които не могат да се уредят на по-добро място, и шмекери които са намерили дойна крава за далаверинг и алъшверишмънт. Сред тях доблестните хора са като бели лястовици. А един истински честен и доблестен човек не би отишъл в Ирак да защитава интересите на петролните компании спонсори на Буш /той както знаете е от Тексас, а Тексас е петролния щат/. Така че какво се чудите, тези които се отказват са хитреците които са преценили че риска е по-голям от далаверата
May the Force be with You
Han Solo
най-спотър
 
Мнения: 250
Регистриран на: 29 Дек 2003 22:11
Местоположение: София

Мнениеот Гост » 03 Яну 2004 19:32

Han Ако говориш за старшините прав си. Много малко некрадящи има сред тях. По-голямата част от офицерите отива да могат да направят някаква кариера защото в българскара армия няма условия за професиноално израстване(освен такива мисии като в Ирак) засега. даже има само един орден които може да получиш - "за вярна служба под знамената" няма отличие за храброст, няма дори значка отличник в боината подготовка (то и боина подготовка няма). Сега гледам по вестниците че много се отказват да заминат и ще си платят неустойките (а някои импотетни вестниари се изхождат че нетрябвало) като правят това под натиска на роднините си - нямам думи - за 5 месеца имаме 5 убити в ирак и 200 убити по пътищата. Умираш там където ти е писано....... Защо си мислят че като отидат в ирак няма да се върнат. по същата логика трябва да не се качват в кола.
Гост
 

Мнениеот Гост » 03 Яну 2004 20:01

Ами не е баш така......шансът там да ти се случи нещо е доста по-голям, да не кажа почти сигурен! А парите са мижави и определено не си струва!
Не съм от хората, които се плашат от смъртта или си пазят животеца...аз също смятам, че ще си умреш там където ти е писано и когато ти е писано!Но определено и не трябва да си играеш със съдбата и точно защото не знаш какво ти е писано, няма смисъл да рискуваш да се разделиш завинаги с близките си по този начин!
Гост
 

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта