РВД на живо от България

Първи конкурс за авиоснимка!

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Пароль » 03 Апр 2014 14:07

maxxim написа:Здравей,
Със сигурност контролера чува по-добре самолетите отколкото приемника ъплоудващ в Live ATC. Основните причини са три:

По-голяма антена, съответно по-голямо усилване на приеманите сигнали.
По-чувствителен и селективен приемник ( Огромна е разликата между скенер Uniden за 50 евро и професионално оборудване
Rohde & Schwarz за поне 150 000 евро, а може и повече).
Локацията на антената, която за някои фийдове е по върховете на планините, а не в градска среда на 10 м. от земята между високите блокове.

Самолетите се движат и е нормално сигнала в антената на приемника на земята да е с променливо ниво и в следствие на горните неща чуваш пилотите с повече шум.

За София трите причини може да са верни, но за Пловдив не са. Мисля, че ширината на лентата на скенера е широка и оттам слаба селективност и шумове. За цената на оборудването: колкото по-висока - толкова по-добре.
Пароль
супер спотър
 
Мнения: 1954
Регистриран на: 04 Апр 2010 20:20

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Q23 » 03 Апр 2014 20:23

Пароль написа:За София трите причини може да са верни, но за Пловдив не са. Мисля, че ширината на лентата на скенера е широка и оттам слаба селективност и шумове. За цената на оборудването: колкото по-висока - толкова по-добре.


Ама изобщо не са верни :D :D :D
Питай Гугъл за T6R ;)

В близост до жилищни сгради, където се ползват компютри, сет-топ сателитни приемници и куп други излъчващи в близката зона неща, е доста наситено откъм излъчвания. Слабата селективност тук наистина пречи да се чува добре. Освен това може антената да не е подходящо разположена, да има голямо затихване в антенния кабел. Все пак фийдването е занимание любителско и не се сертифицира от ГВА ;)
Е много ми е гот!
А на вас?
Аватар
Q23
най-спотър
 
Мнения: 252
Регистриран на: 03 Ное 2007 13:09
Местоположение: София, Internet

Re: РВД на живо от България

Мнениеот mishaikin » 08 Апр 2014 08:37

Здравейте,
нещо последните два дни има проблем със стрийма на LBSF кула/заход :(

P.S. Вече е онлайн, благодаря на който го е оправил!
Аватар
mishaikin
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Апр 2014 22:08

Re: РВД на живо от България

Мнениеот conecto » 03 Май 2014 13:59

От вчера София Кула е офлайн :( Някой има ли идея какво се случва?
Аватар
conecto
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 03 Фев 2011 02:06

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 05 Май 2014 11:41

Вече работи. Най вероятно е гаснал тока, до като ме нямаше. Сега работи нормално.
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот sharky » 11 Юни 2014 11:30

Здравейте, днес на LBSF Control/FIC и LBSF Sofia Control East няма звук. Незнам кой ги поддържа, но все пак да сигнализирам.
✈ A mile of road will take you a mile, but a mile of runway will take you anywhere...✈
Аватар
sharky
спотър
 
Мнения: 24
Регистриран на: 06 Юни 2014 15:05

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Fly-zOne » 11 Юни 2014 18:43

sharky написа:Здравейте, днес на LBSF Control/FIC и LBSF Sofia Control East няма звук. Незнам кой ги поддържа, но все пак да сигнализирам.


LBSF Control скоро няма да работи най вероятно.Момчето което с занимава с него през лятото е на морето и кара самолети 8)
LBSF Sofia Control East до скоро се излъчваше при Варна . Сега ги отделихме - всичко по отделно - Бургас, Варна и контрол изток.Не стигат приемниците и затова Sofia Control East го предаваме малко - по сложен начин и ще трябва време да го пооправим .Бургас и Варна са ок.Бургазлии се излагат - за втора година не се намери някой да предава от там за да се чува всичко нормално.
В момента предаваме Бургас от 80км с огромна антена ,която беше предназначена за контрола.
Аватар
Fly-zOne
най-спотър
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Апр 2013 08:00
Местоположение: LBWN

Re: РВД на живо от България

Мнениеот mishaikin » 11 Юни 2014 21:30

От два дни и Сф Кула-Заход е офлайн. Ще се спасявам с портативната станция и дипола ... :-)
LZ1BLU
Аватар
mishaikin
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Апр 2014 22:08

Re: РВД на живо от България

Мнениеот sharky » 12 Юни 2014 11:30

Fly-zOne написа:
sharky написа:Здравейте, днес на LBSF Control/FIC и LBSF Sofia Control East няма звук. Незнам кой ги поддържа, но все пак да сигнализирам.


LBSF Control скоро няма да работи най вероятно.Момчето което с занимава с него през лятото е на морето и кара самолети 8)
LBSF Sofia Control East до скоро се излъчваше при Варна . Сега ги отделихме - всичко по отделно - Бургас, Варна и контрол изток.Не стигат приемниците и затова Sofia Control East го предаваме малко - по сложен начин и ще трябва време да го пооправим .Бургас и Варна са ок.Бургазлии се излагат - за втора година не се намери някой да предава от там за да се чува всичко нормално.
В момента предаваме Бургас от 80км с огромна антена ,която беше предназначена за контрола.


Супер! Ще слушаме летния трафик по черноморието и над него.
Предполагам вие сте един от хората, поддържащи LiveATC за БГ. От много години слушам РВД онлайн, и искам поне едно благодаря да кажа, за отделеното времето и средствата, защото знам какво коства.
✈ A mile of road will take you a mile, but a mile of runway will take you anywhere...✈
Аватар
sharky
спотър
 
Мнения: 24
Регистриран на: 06 Юни 2014 15:05

Re: РВД на живо от България

Мнениеот conecto » 14 Юни 2014 19:44

София кула/подход е down от вчера :roll:
Аватар
conecto
спотър
 
Мнения: 50
Регистриран на: 03 Фев 2011 02:06

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 15 Юни 2014 12:58

Вече е UP. ;-)
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот mishaikin » 16 Юни 2014 18:15

SHMITZA_BG написа:Вече е UP. ;-)


Нещо в момента не е наред, уж има стрийм, а няма активност, все едно че антената се е откачила :-) .... чат пат се чува по-нещо с доста шум, но доста нарядко, на портативната станция хващам повече в момента ....
LZ1BLU
Аватар
mishaikin
спотър
 
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Апр 2014 22:08

Re: РВД на живо от България

Мнениеот Fly-zOne » 09 Юли 2014 17:45

От днес се възстанови самостоятелното излъчването на Sofia Control East ,
а Варна и Бургас вече са напълно самостоятелни фийдове.
Аватар
Fly-zOne
най-спотър
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Апр 2013 08:00
Местоположение: LBWN

Re: РВД на живо от България

Мнениеот SHMITZA_BG » 14 Авг 2014 08:12

От събота, скенера за София - Кула и Подход няма да работи 10 дни, ако има някой възможност да ме замести ще съм благодарен. Съжалявам за прекъсването, но се налага.
=VNVV=Shmitza
Днес съм вихър и стрела,
владея царство без предел
и съм със разперени крила
и със сърцето на орел.....
_______________________________________
Въздушните на Негово Величество Войски
Аватар
SHMITZA_BG
спотър
 
Мнения: 67
Регистриран на: 05 Юни 2004 15:47
Местоположение: София

Re: РВД на живо от България

Мнениеот KuzevR » 23 Авг 2014 10:42

Привет
Имам възможност да поема Бургас радиовръзката.
:-D
Висок блок с изглед към летището, не се вижда, но посоката е ясна, предпоследен етаж до покрива. Интернет /оптик/
Техника нямам, т.е. стар компютър и радиостанция и антена. :-D
KuzevR
най-спотър
 
Мнения: 215
Регистриран на: 16 Окт 2012 21:18
Местоположение: Бургас

ПредишнаСледваща

Назад към Фото конкурс 2004

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта