София - Мюнхен - София с Lufthansa Regional

София - Мюнхен - София с Lufthansa Regional

Мнениеот Pilot737 » 23 Апр 2006 11:48

Ето един trip report и от мен, за да не се чувства harrier самотен в този форум.
Ще започна така - до този ден не бях летял със самолет (а това беше най-голямата ми мечта) и от много време
врънках наште да развържат кесиите и да ме спонсорират. Наскоро един приятел замина да учи в Германия и
в това видях идеалния повод. След сериозни уговорки, получих накрая необходимото финансиране да отида на гости на този приятел и връщане назад нямаше.
Така се стигна до 8-ми април - дългоочаквания ден на първия ми полет. След няколко безсънни от вълнение нощи
дойде заветният ден. Летях с полет 3437 на Луфтханза за Мюнхен, който по разписание излиташе в 13:05. В 10:45 вече бях на летището, тръпнещ от вълнение за това изключително в живота ми събитие. В 11 гишето за чекиране отвори и веднага се запътих натам. Пред мен имаше някакъв чужденец, на който, до колкото успях да видя, куфарът тежеше 25 килограма и той очевидно отказваше да плати за допълнителните. Така минаха около 10 минути в спорове със служителката на Луфтханза като в крайна сметка тя склони (клиентът винаги има право). Дойде и моят ред и още преди да съм си отворил устата да поискам място до прозореца, бях учтиво попитан къде бих желал да седя. Получих място 6А, след което се качихме в кафенето, откъдето наблюдавах подготовката за излитане на Ту5 на Аерофлот. Бординг тайма беше 12:35 и в 12 вече минавах гранична и митническа проверка, където не ми направиха дори и минимален проблем. Като излязох в стерилната зона първото, което направих беше да купя цигари от безмитния, както ми беше поръчано седмица по-рано. След това отидох на изход 1 и нетърпеливо започнах да чакам пристигането на самолета. По някое време се приземи машината, с която щях да пътувам, а именно Canadair Regional Jet CRJ600 CL700, регистрация D-AVRR. Самолетът паркира точно пред нашия изход и в уречения час се появи същата жена, която по-рано беше на гишето за чекиране, за да ни покани да се качим в автобуса. Качих се в самолета и се настаних - мястото ми беше на първата редица зад бизнес класата и в последствие по време на полета, всичко което виждах напред беше завесата над главите на "костюмарите". Самолета беше само наполовина пълен и за голямо мое удоволствие бях сам на реда.
С немска точност стюардесите затвориха вратите и започнахме рулиране. През това време бяхме запознати с инструкциите за безопасност, които аз разбира се пропуснах, защото бях зает да оглеждам новия терминал, както и А320-ката на ВН еър. Алфа беше затворена и трябваше да рулираме по самата писта. Като направихме обратен на края на полосата, без спиране пилота даде газ и към средата на пистата отлепихме. София остана под нас като ясно различих кръговото на Цариградско, стадион Васил Левски и централна гара. Малко след това видях и писта на летище като предполагам, че е било Божурище. Тогава и навлезнахме в облаците, а след няколко секунди вече лицето ми беше огряно от пролетното слънце, под мен остана плътната бяла облачна пелена пелена, а над мен - кристално синьото небе. Тогава една тръпка мина по цялото ми тяло, която не може да бъде описана, а трябва да се усети. Полета мина спокойно, а единственото нещо за което бях недоволен, е че за нечовешката цено, която платих, получих някакъв си студен сандвич и две чаши безалкохолно.
Някъде над Югославия облачността изчезна и за известно време, успях да различа, летяхме над Дунав. След това се появиха и Алпите, а след като прелетяхме над тях се видя езерото Констанц с остров Майнау сред водите му. Тогава и започнахме снижението. Направихме straight in, което скъси доста полета и преди да се усетя бяхме кацнали. Да си призная, пилота беше майстор и не усетих опирането. След дълго рулиране ни стовариха на м**ната си. Но всяко зло за добро - автобуса мина като на парад през цялото летище докато стигне до Терминал 2.
В един от дните на престоя ми, с моя приятел се разходихме отново до летището. Целта ни беше спотърската бабуна, изградена до една от пистите на аеропорта, но поради лошото време, беше затворена. Затова отидохме до терминал 2 и се качихме на Besucherterasse-то, за което трябваше да платиме по 2 евро. Изживяването беше великолепно - за три часа видяхме толкова самолети, колкото на софийското за една година :-))) Снимки има на сайта.
Надявам се да ви е бил интересен трип рипорта ми! Ако сте го харесали, ще напиша и за обратния полет!
(harrier-e, имаш специални поздрави от Димитър Колев)
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 23 Апр 2006 12:02

Браво, добър репорт :wink: Сигурен ли си, че самолетът беше CRJ, защото D-AVRR е Avro RJ85 http://pic.bgspotters.net/?id=3745
Аз незнаех че Besucherterasse на втория терминал е със свободен достъп, мислех, че е само за тези, минали в стерилната зона, иначе щях да го посетя на 14ти, когато бях на летището в Мюнхен. Бабуната между другото е много готино място за гледане, защото цялото летище ти е в краката, а от двете ти страни са двете полоси. За снимане си трябва бая оптика обаче. Под бабуната е т.нар Besucherpark, всъщност тя е част от него. Там може би си видял Ju52, DC3, Connie, все интересни машини.
Чакам да разкажеш за обратния полет :wink: Кофтито е, че добрите места за споитинг в Мюнхен се достигат само с кола, пеша е направо немислимо.
На бай Кольо да му пратиш поздрави от мене :D
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Мнениеот Pilot737 » 23 Апр 2006 12:15

Опа, грешка. D-AVRR беше навръщане. На отиване D-ACPR. Така е като бърза човек. Скоро и за обратния полет.
Терасата е със свободен достъп и е супер готино. Стоянките към които има видимост обаче са само за самолети на Луфтханза. Видях А340-600, обаче със сапунерката, с която снимам не излезе нищо :-(
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Мнениеот harrier » 23 Апр 2006 12:23

Същевременно терминал 1 е доста пуст откакто LH/Star Alliance се махнаха от там. Всъщност имаше два техни самолета на Т1, може би Т2 вече им е тесен.
Аватар
harrier
член на екипажа
 
Мнения: 5258
Регистриран на: 16 Дек 2003 17:16

Re: София - Мюнхен - София с Lufthansa Regional

Мнениеот BOOMER » 26 Ное 2006 23:41

Pilot737 написа:След това се появиха и Алпите, а след като прелетяхме над тях се видя езерото Констанц с остров Майнау сред водите му.


Konstanz se kazva gradut, ezeroto e Bodensee ili Bodenskoto ezero na Bulgarski, a na vsi4koto otgore az jiveq tuk (za koeto se i izvinqvam za latinicata). Siguren li si 4e zahodi za Muenchen ste pravili nad Konstanz?
Изображение

It is extremely important that crews understand that a decision to reject a take off is not made because the airplane can stop. A decision to reject a take off is made because the airplane will not fly!!!
Аватар
BOOMER
по-спотър
 
Мнения: 151
Регистриран на: 23 Ное 2005 01:15

Мнениеот Pilot737 » 27 Ное 2006 23:18

Ами не заходихме над езерото, просто се видя в далечината.

Добре че писа в темата, че да се сетя да разкажа и за обратния полет. Вярно че мина вече повече от половин година, но все пак...

Моя домакин ме изпрати до летището, чекирах се (можеш да се чекираш на всяко гише, по всяко време) и отново получих място до прозореца - 16А. Минах рано-рано митническа проверка, защото ми се искаше да се усамотя със самолетите. Терминал 2 е изключително дълъг и видях зор докато си стигно до изхода. Имаше хоризонтални ленти, но реших да се полюбувам на гледката докато походя. Пред терминала изрулираха два 767-200 на Юнайтед (новата украска) и US Airways (също новата украска), а на съседния до моя ръкав беше акустирал А319 на Еър Малта.
Бординга беше навреме, автобус до самолета и настаняване. Самолетът - Авро 85. Отвориха и двете врати, но аз взех та се набутах през предната. Мястото - предпоследния ред - сто часа на пътеката докато стигна. Поне на последните два реда конфигурацията е 2-2, защото самолета беше фулл. Едно място свободно - на някаква жена пристигаща от Щатите, която не се появи на изхода, въпреки многобройните повиквания. Пътниците - много пищящи бебета и цяла група от кришнари - ужас. За щастие до мене имаше един немски дядка, който спа през цялото време. Излетяхме в 13:15 по 08 дясна директно на изток. Времето - разкъсана облачност, лека турболенция след излитане. Над София - слънчево, температура - 16. Заходихме по 27, последвано от доста твърдо опиране малко преди 16:00. Автобус, бърза митница, нищо за деклариране и най-накрая home, sweet homw.
Аватар
Pilot737
супер спотър
 
Мнения: 1082
Регистриран на: 20 Сеп 2005 21:32
Местоположение: София

Мнениеот Stoyan » 27 Ное 2006 23:34

Интересно, Боби!

Браво!

А следващия път обърни внимание на инструкциите, съветвам те... :D :wink:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта