София-Брюксел

София-Брюксел

Мнениеот Stoyan » 14 Дек 2006 23:25

Здравейте отново!

Този път блога ми ще е послветен на двудневното ми (ни) пътуване (на мен и elbram) до Брюксел.

Както беше предвидено по план аз трябваше да летя на 7.12.2006г. с България Еър
до Брюксел. Седмица по-рано си купих билет от почти затворилата служителка на БГ Еър на летището.
Тя, полу карайки ми се, полу говорейки ми в тон "от мен да мине".
Издаде ми електронен билет и останах учуден. За пръв път летях с такъв билет.

След цяла седмица трепетно надяване,че мъгла няма да има и че всичко ще е наред се озовах на
претъпканото гише за чекиране. Поради отлагане на полети на Луфтханза и Остриан (правилно чухте, не Аустриан, както обичат да казвт голяма част
от РП-тата ни), доста от пътниците бяха пренасочени към нашия полет, който закъсня в 30 минути.

На опашката за бординг пък се сблъсках с простотия, но учудващо този път не българска.
Зад мен беше застанал един доста тлъст немец заедно с негови двама приятели и упорито ме подпираше с шкембето си,
така, че почти бях заел дъговидна форма...

На 3 минута не издържах на бутането и се обърнах и му казах: Excuse me, could you please stop pressing me from behind?
На което той мазно отговори: You are back pressed?
Не можете да си представите гнусната му подигравателна физиономия в този момент, а също и моето огромно желание така да го press-на, че да ме запомни, но реших, че няма смисъл да се занимавам...

Както и да е. След около 10 минутен бординг се озовах на задната стълбичка на LZ-BON, стар познайник, в чийто салон бях помолил за място до
прозореца и заех съответно отреденото ми 20А.

След не продължилото дълго качване на 148-те пътника запуснахме и след рулиране и back track се озовахме на изпълнителния на 09.

Излетяхме в госта гъста мъгла, но на около 10-та секунда след излитане се видя кравивото, почти залязло слънце.

Изображение

Изображение

Изображение


20 минути след излитане сервираха сандвич с шунка и кашкавал. Това ни бе отредила съдбата.

Изображение

Почти по време на целия полет стояхме със закопчани колани поради доста силна турболенция.
Човека на една седалка през мен (С) доста се поуплаши.

Не съм летял много, но това беше най-вълнуващия заход, който съм правил.
Невероятно тресене, люшкане и пориви на вятъра.

Не зная как пилотите успяха да го направят, но опирането на мократа писта в Брюксел не се усети, за разлика от спирачките след него.

Едно ОГРОМНО благодаря на екипажа!
Много професионално изпълнеие!

Установихме се на ръкава на гейт 227 и от моя прозорец се наблюдаваше следната гледка:

Изображение

След около 2 часа път до Маастрихт с влака и след като се настаних в хотел Меркюр, който е и Airport Hotel на летището в Маастрихт,
легнах да спя, а на сутринта от терасата ми се откриваше тази гледка:

Изображение

В далечината можете да видите сградата на Евроконтрол и на Maastricht UAC.

А ето го и самия терминал на летището в Маастрихт.

Изображение

За сега толкоз по заминаването.

Връщането по-натам! :wink:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Мнениеот pepsii » 15 Дек 2006 10:50

защо ли си мисля че връщането ще е по вълнуващо ;) Не че защитавам немците - но доста от различните народности имат различни мнения относно допустимото разстояние между хората. Един американец се чувства едва ли не застрашен , ако си на по малко от метър от тялото му. За един египтянин да те потупва и попипва докато си говорите е признак на доброто му отношение към теб. В маршрутката ... :)
Но простотия си има навсякъде!

Браво за блога! Чакаме още!
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Мнениеот BOOMER » 20 Яну 2007 15:32

Nqma li vtora 4ast?
Изображение

It is extremely important that crews understand that a decision to reject a take off is not made because the airplane can stop. A decision to reject a take off is made because the airplane will not fly!!!
Аватар
BOOMER
по-спотър
 
Мнения: 151
Регистриран на: 23 Ное 2005 01:15

Мнениеот elbram » 20 Яну 2007 23:00

Връщането ще напиша аз след няколко дена. :)

Ето и от мен няколко снимки един ден по рано /06.12 - излетя 07:05 - с около 10 мин закъснение/ по съшата линия.
Седях на 18F, около 90% затовареност, макар че казаха че бил пълен, много облаци над Европа и силен вятър в Брюксел.

Връщането наистина беше доста интересно...но като го напиша :)
Съжалявам за лошите снимки, но апарата е стар фотоклип

храната - напряво преядох :?
Изображение

Изображение

и незнам защо реших да снимам кенефа :shock:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
elbram
по-спотър
 
Мнения: 135
Регистриран на: 25 Фев 2005 13:45
Местоположение: FL350

Мнениеот mitkobiker » 22 Яну 2007 19:22

elbram, снимките са ужасяващи... :-D може и техниката да е слаба, ама тоя материял си е достоен за филм на ужасите :D като цветова гама репортажът е напълно издържан в стил-хорор... храната и кенефа също се вписват!
Аватар
mitkobiker
супер спотър
 
Мнения: 2543
Регистриран на: 09 Ное 2004 12:51
Местоположение: София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron