Компаниите : Топ и Анти-класaции

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот tsonpen » 11 Мар 2009 18:25

Да, имаше такава класация.
Аз ще разделя някои от тези с които съм летял в две групи без да ги степенувам:

ЗА:
Cathay Pacific - А330 и В777 за едночасов полет, екран във всяка облегалка, избор на храна, истинска храна, не сандвич!
Ryanair - редки закъснения (според статистиката, пък и от мои наблюдения), винаги ниски цени, постоянство, авангардни идеи, те са винаги на върха, забележими и неповторими.
British Airways - класика, добро и постоянно ниво, сигурност, добро обслужване, топла храна, информационни дисплеи.
Wizzair - защото са българския нискотарифен прозорец към света, развиват се и са ни от полза, имат български екипажи.

НЕ:
BulgariaAir - това не е продукт, това е случайна съвкупност от хора, машина и т. н. Един път летях с тях с една стара кошница, помня една навъсена стюардеса на средна възраст и една младичка на която й се искаше да е любезна, но не смееше, знаеше, че ще е неуместно. Забравиха да ни отсервират и обяда - студен сандвич за полет до Лондон.
Lufthanza - заради спартанското ниво при европейските им полети. Нали все още не са нискотарифни?
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот merlin » 11 Мар 2009 22:44

След дълго умуване, дали да пиша въобще по темата, понеже според мен всичко субективно, т.е. на един полет може да ти хареса нещо, което друг би издразнило, ето моето мнение, поне за компании на които съм летял:

Топ нискотарифни:
1. Wizzair, добро облсужване, адаптация на българският пазар, насочени към хората в България с всички услуги (интернет страница, начини на плащане и др.)
2. Ryanair, за царят на нискотарифните може много за и против да се каже, но с никой друг не съм летял от Залцбург до Лондон и от Братислава до Милано за общо 4 евро, не са на първо място понеже не са почнали да летят от Пловдив до цяла Европа :lol: ...
3. FlyNIKI, след любовната им връзка с AirBerlin някои биха казали, че са далече от нискотарифните, но съм лятял с тях на страхотно ниски цени, страхотно обслужване, невероятно вежливи стюардеси. Тази зима имат оферта за 99 евро полет от Виена в 6.30 до Инсбрук с връщане същият ден в 20.30, в цената са включени ски, скипас, транспорт от до летищата...всичко е изкупено от декември до април!

Псевдотарифни:
1. Germanwings, така и не разбрах каква им е разликата от Луфтханза в цените, сигурно до България едва 10 места в самолета са нискотарифни, а и имам лоши спомени по техен вътрешен полет.
2. Myair, май е въздух, не съм летял с тях, но баща ми след едни техни номера каза, че вече ще пътува до Италия с влак, било по сигурно...
3. SkyEurope, колкото и да им харесвам самолетите и обслужването, то липсата на всякаква стратегия ги срива. След една мъгла в София, самолета им кацна в Пловдив и вместо да ни извозят до Пловдив, решиха самолета да се върне празен, явно тогава все още имаха пари за пилеене.

Големите:
1.Emirates, веднъж съм летял с тях и имах чувството, че съм в хотел,като цената не беше стряскаща!
2. Austrian Airlines, НО не и по линията им до София, до топ дестинациите им в Европа е страхотно обслужването.
3. British, няма с какво да те изненадат, но никога не изненадват неприятно.

Гадни монополисти:
1. Alitalia, след един полет от София за Мюнхен, който продължи 12 часа и багажа ми дойде след 20 дни, нямам какво да добавя.
2. Lufthansa, предпочитам студен сандвич на Ryanair, за 5 евро, отколкото техните за 300, неизчистени салони на самолети и стюардеси в критическата... Понякога като съм пътувал до София съм се чувствал специален, понеже за цената на билета съм гледал билети до Ню Йорк...
3. TAROM, какъв ти Skyteam, ако влезнат там ще стане както ние и румънците влезнахме в ЕС- несправедливо и неподготвени. Все едно съм в 94 за студенстки град, понеделник в 17.30...

И моят скрит фаворит:

1. ОСО към БА
Самолетът е Ан-2, с пейки до прозорчето, за хермитизация не може да става дума, вратата е отворена... Храна...няма, не е и желателно да има, че ...
Полетът е Казанлък-Казанлък или Казанлък-Където те отведе вятъра.
Стюарда рита пътниците през вратата към бездната, после след като кацнеш ако ти е за първи път и наземното обслужване те рита, НО никой не се оплаква...ех минало незабравимо!б :drinkers:
Аватар
merlin
супер спотър
 
Мнения: 1310
Регистриран на: 07 Фев 2008 13:28
Местоположение: LOWW

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот Емо » 11 Мар 2009 23:49

Поемам щафетата от merlin:

Нискотарифни:
1. Wizzair Bulgaria - добри цени, нови и чисти самолети, екипажите са ок. Надявам се нещата да не се променят в негативна посока (високи цени, неудобни/малко полети...)
2. Sky Europe - имат/имаха наистина добри цени до Виена, а и обслужването им е на ниво. Ама нещо май са на изчезване...
3. germanwings - стават. Самолетите са им подържани, но не и цените. Трудно се намира евтин полет, а пък ако се намери нещо, то ще е до... Дортмунд! :roll:


Псевдотарифни/Mid-cost airlines:
1. Lufthansa Regional - добро обслужване, точни, багаж безплатно, без schnick-schnack. Нужна е ранна резервация!
2. Brussels Airlines - много комфортен уебсайт, особено за онлайн чек-ин. Хубави полети, е, стюардесите не са винаги особено вежливи...
???. Aer Lingus - с тях ще летя след три седмици. Но сайтът им е под всякаква критика: сякаш е правен от Мирчо седмокласника в СИП-а по информатика от СОУ "Васил Левски" - гр. Севлиево... :roll:


Европа:
1. Austrian/Austrian Arrows - удобни връзки, готини и свежи екипажи
2. Lufthansa Mainline - авиокомпания с много силен CI. Кетърингът обаче почна да запада...
3. Air Dolomiti - хубав кетъринг, комфортни полети
(4. Malév - чисти и поддържани самолети, доста нова флота. Арогантни екипажи.)

Destination SOF:
1. Lufthansa / Lufthansa CityLine - ами... директен полет 8)
2. Austrian / Austrian Arrows - кратки времена на трансфер, удобено прехвърляне.
3. Czech Airlines - често евтини билети, удобни времена на прехвърляне, старички самолети.

По-специалните:
97. Aero Lloyd - як самолет (MD Trigema), арогантен и изнервен екипаж
98. Britannia - отвратителен кетъринг, лошо обслужване, безсрамни стюардеси, мръсен самолет (А320)
99. Cimber Air - не съм летял лично, но нашите са ми разказвали за захода над Билунд тип Щурцфлуг!


И моят скрит фаворит:
Emirates - перфектно обслужване!


Бих желал лично да "тествам" следните авиолинии (ако може по следните дестинации):
LY -> TLV
OS -> GYD/TBS/KRR
FI -> KEF
RC -> FAE
DY -> OSL/LYR
GL (330/DH7) -> SFJ/...
Последна промяна Емо на 29 Мар 2009 21:40, променена общо 2 пъти
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот airbg » 12 Мар 2009 18:44

--------*****
Последна промяна airbg на 28 Фев 2012 23:14, променена общо 4 пъти
airbg
спотър
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Дек 2008 18:11
Местоположение: Varna

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот Dreamliner » 12 Мар 2009 19:53

Ето моята класация:

Нискотарифни:
1. WizzAir - нямам коментар. Тези са отличници. Първопроходниците на лоу-коста за LBSF. Доказаха, че тук има почва за подобни авиолинии
2. Germanwings - модерни самолети, добри екипажи, но за да са на първо място им трябват по-ниски цени
..... (Тук поставям EasyJet, Aerlingus, Ryanair, SkyEurope и т.н. - авиокомпании, които предлагат добър продукт, но не съм летял на тях)
3. Air Italy - закъснения, промяни в часовете - поне нямаше анулирани, иначе щях да ги причисля към MyAir и компания...

Regular-fare:
1. Austrian Airlines/ Arrows - Готина регионална флота: CRJ, Dash, Fokker и т.н., вкусна храна и т.н....
2. Czech Airlines - бих казал че с АUА делят първото място; ама имат добро обслужване и сега по-съвременен флот, така че те си отиват със среброто...
3. Bulgaria Air - за тях си знаем: липса на добра политика, липса на достатъчно здрав разум, флотът се поднови (и няма накъде по-добре според някои хора :axe: ). Трябва да подобрят: парадоксите в цените, които от време на време се получават, логото си е добре според мен, но самолетите са бели; сайтът и т.н.
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот LZ-EZY » 16 Мар 2009 11:41

airbg написа:Здравейте, станах част от този форум по съвет на братовчед ми... Няма да го издавам кой е засега... :wink:
Имам една молба към вас. Можете ли да направите едно оценяване на компаниите с които сте летели от 0 до 10. 0 - NEVER AGAIN, 10 - prefered airline(s)... И ако може да ми го изпратите на мейл : airbg@hotmail.com . Благодаря ви много...


Помогнете на човека, не е толкоз трудно да оцените компаниите на които сте летели от 1 до 10. Ако не ви се пише мейл, напишете му лично съобщение или на мен (аз съм му главен консултант :wink: and not only :lol: ). Само от нашия форум никoй не му е отговорил... А белгийците са доста активни... После ще дадем резултатите тук... Иначе важат моите оценки, а аз доста нули съм дал... :-D
Последна промяна LZ-EZY на 01 Сеп 2009 22:53, променена общо 1 път
Аватар
LZ-EZY
супер спотър
 
Мнения: 1092
Регистриран на: 21 Дек 2007 18:19

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот fly away » 22 Юни 2009 11:26

1. Vueling - Сега някои ще бъдат изненадани че не слагам Изи на първо място. Е това е от скромност, а и защото Vueling са просто страхотни, а след полета от Ibiza с истински DJ на борда нямам думи за тях...
2. Easyjet - Come on, let's fly!
3. Sky Europe - Нямат пропуск при мои полет, страхотни са, дано се задържат...
4. Wizz air - Благодарение на тях България се появи на картата на low-costa . А и съм доволен от всичките си полети с тях.
5. Transavia или Gremanwings - No comment. Just try!


Според мен Уиз еър са по-добри от Изи.
Изображение
Аватар
fly away
по-спотър
 
Мнения: 136
Регистриран на: 21 Юни 2009 19:50

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот Емо » 22 Юни 2009 11:40

Емо написа:Псевдотарифни/Mid-cost airlines:
1. Lufthansa Regional - добро обслужване, точни, багаж безплатно, без schnick-schnack. Нужна е ранна резервация!
2. Brussels Airlines - много комфортен уебсайт, особено за онлайн чек-ин. Хубави полети, е, стюардесите не са винаги особено вежливи...
???. Aer Lingus - с тях ще летя след три седмици. Но сайтът им е под всякаква критика: сякаш е правен от Мирчо седмокласника в СИП-а по информатика от СОУ "Васил Левски" - гр. Севлиево... :roll:


да променя на:

Псевдотарифни/Mid-cost airlines:
1. Lufthansa Regional - добро обслужване, точни, багаж безплатно, без schnick-schnack. Нужна е ранна резервация!
2. Brussels Airlines - много комфортен уебсайт, особено за онлайн чек-ин. Хубави полети, е, стюардесите не са винаги особено вежливи...
3. Aer Lingus - Сайтът им е под всякаква критика: сякаш е правен от Мирчо седмокласника в СИП-а по информатика от СОУ "Васил Левски" - гр. Севлиево... :roll: Но пък удобен QuickPass self check-in, готини екипажи. Храната на борда се плаща. Обаче винаги ще стане някакъв сакатлък: изпуснат слот, technical,...
Аватар
Емо
супер спотър
 
Мнения: 1221
Регистриран на: 14 Яну 2006 01:06
Местоположение: MUC

Re: Компаниите : Топ и Анти-класaции

Мнениеот bojih1504 » 19 Авг 2014 13:52

Regular-fare:
1. LOT - Летял съм с тях SOF-WAW-SOF през 2012 за 90 евро. Добро обслужване, нови самолети.
2. BRITISH AIRWAYS - SOF-LHR-SOF - 2008 г.
3. AIR FRANCE / CITYJET - 2003 - SOF-CDG-MAN-CDG-SOF; 2012 - SOF-CDG-DUB-CDG-SOF; През 2012 кетъринга включваше само сандвичи; в самолета, с който летях CDG-SOF през 2012 г. местата на 8,9 и 10 ред бяха написани с маркер
4. MALEV - SOF-BUD-CLJ-BUD-SOF - Цена на билет - 310 евро; Кетъринга беше повече от скромен и на 4-те полета - по 1 вафла и натурален сок
5. ALITALIA - SOF-MXP-NAP-MXP-SOF - 2003; Когато пристигнахме в София, се разбра, че липсват багажите на 30 от пътниците. Моя багаж също липсваше. Получих го 3 дни по-късно, беше с етикет: SFO-SOF RUSH. Да бяха решили мен да ме возят до SFO, нямаше да им откажа :)
6. BULGARIA AIR - SOF-BRU-SOF - 2004; Когато се прибирахме от BRU, излетяхме с 4 часа закъснение. Даваха ни информация за по 30 минути закъснение през 1 час, и около 40 минути преди излитане изключиха монитора... Казаха, че нямало достатъчно пътници SOF-BRU и се наложи да ни прибира самолета FRA-SOF. Полета за пътниците от FRA беше FRA-BRU-SOF...

Low-cost:
1. Wizzair
2. Easyjet
3. Pegasus
bojih1504
спотър
 
Мнения: 11
Регистриран на: 18 Авг 2014 10:42

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта