В преследване на Ан-225

В преследване на Ан-225

Мнениеот IvanFL » 11 Фев 2010 21:57

Сигнала за идването на ан-225 ми го даде един спотър който има малък авиационен сайт (aerovokzal.net.ua ) и ще си позволя да спомена неговия сайт защото съм много благодарен. Полета го проследих до Аляска, после видаях как се отправи за Маями. Бях пратил имейл на един местен фотограф, той явно го е препратил на няколко човека защото се оказа че едно десетина човека се опитваха да намерят подходящо место за снимка. Маями има две гравни паралелни писти и една напречна. Южната е с 90% от карго трафика и аз мислех че ще каца там, но по информацията на гореспоменатия агент се оакза че ще каца на северната и според посоката на вятъра този ден откъм морето. Района е много неподходящ за фотография. Изграждат нова гара за влакове и всичко е дупки, багери, бараки полиция навсякъде...Този другия фотограф ми каза за едно место където се открива малко по отворено пространство но също ми каза най добре изчакай и 5 минути преди кацането иди там иначе ще излезе полиция. Погледнах flightaware на браузъра на телефон и се оказа че самолет отива до западния бряг на флорида, после хоризонтално на изток после обратен завой над морето. След няколко минути малко на север от летището го видях как отива над към водата:
Изображение
Загуби се зад бараките. Отишъл е над морето, обърнал е някъде след Маями Бийч и заприближава много ниско. Най накрая се показа зад дърветата:
Изображение
Защраках заедно с още няколко фотографа, след 10 секунди вече беше на земята.
Изображение
Изображение
Преди 3 години бях правил снимки от покрива на гаража на летището и се виждаше района kъдето щеше да паркира. Влязох в гаража отидох догоре но поради новите строежи всичко сега беше закрито. Излязох от гаража и реших да мина покрай северната част на летището. Там има 10 метрова ограда по протежението, а зад нея хангари. Всичко е с охрана, камери бариери и какво ли не. Видях че един вход беше отворен и реших да си пробвам късмета. Точно след входа и заплашителкните знаци се отива до самата мрежа на летището и зад нея геройски паркирана Мрия-та.
Изображение
Огромно чудо по размер. До мрежата се бяха събрали десетина човека, всички работещи наоколо с големи сини значки от летището но мен това не ме запритеснява и се присъединих към тях. направих няколко снимки през мрежата. Около самолете имаше голяма тълпа постещачи я вно е важно събитие.
Изображение
Предполагам че са му направили и воден салют с пожарни. Отзад кацна един 747 за малко комична снимка:
Изображение
След няколко снимки една леличка реши да се покатери на циментовата част на оградата и някъв пикап веднага изскочи да внесе ред. Аз реших че е време да се изнеса. Разписанието му беше да излети сутринта в 7:30 но както се оказа е излетял в 4:30 така че и да бях отишъл в сутршния трафик щях да ги изпусна. След Санот Доминго следва връщане в Хюстън по нататък не ми е много известно. На път от Санто Доминго до Хюстън мина над Маями и го чух за кратко то радиото на 128.225, после се загуби.
IvanFL
супер спотър
 
Мнения: 537
Регистриран на: 07 Май 2006 02:14
Местоположение: Miami, FL

Re: В преследване на Ан-225

Мнениеот LZB123 » 11 Фев 2010 22:52

Хубаво преживяване и страшни снимки! Мерси за споделянето!
Изображение

AN24/AT43/A319/A320/A321/A332/B462/B463/B712/B733/B734/B735/B738/B744/E190/RJ85/SU95/T134/T154

Снимките ми в BGspotters, Airliners, JetPhotos
Аватар
LZB123
супер спотър
 
Мнения: 901
Регистриран на: 21 Май 2008 19:55
Местоположение: Toulouse - Blagnac (TLS / LFBO), France

Re: В преследване на Ан-225

Мнениеот Nine » 12 Фев 2010 07:31

Голямо пиле, голямо нещо :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: В преследване на Ан-225

Мнениеот ATC man » 12 Фев 2010 10:39

На последната снимка все едно 747 е кацнал на гърба на 225 :-D :-D

Снимките са яки :smt023 :smt023
Изображение
Аватар
ATC man
най-спотър
 
Мнения: 386
Регистриран на: 05 Май 2009 17:02
Местоположение: LBBG

Re: В преследване на Ан-225

Мнениеот tsonpen » 15 Фев 2010 19:34

Вълнуващо! Голям кашалот! ;-)
Аватар
tsonpen
супер спотър
 
Мнения: 788
Регистриран на: 07 Юли 2004 11:33
Местоположение: Sofia

Re: В преследване на Ан-225

Мнениеот Делян » 20 Юни 2014 04:42

от Facebook:

19 June - Kabul - Oslo
20 June - Oslo - Leipzig
25 June - Leipzig - Keflavik
26 June - Keflavik - Goose Bay
27 June - Goose Bay - Edmonton
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron