Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот Jair » 13 Май 2010 18:58

Да поразмърдаме малко заспалия раздел със първия ми, от надявам се още поне няколко репорта от вътрешни полети из Австралия. :) И четирите полета, които следват са с трите основни(да не кажа единствени) лоу кост компании опериращи в Австралия: Tiger Airways, Virgin Blue, Jetstar. По принцип като качество на авиокомпанията градацията е : Virgin>Jetstar>Tiger. Ще разберете и защо...

Полет номер 1 - Melbourne - Sydney - класиката
Полет номер 2 - Sydney - Gold Coast
Полет номер 3 - Brisbane - Proserpine(Whitsunday Coast)
Полет номер 4 - Cairns - Melbourne - от този ще има предимно текстов репортаж :)

MEL-SYD
18.04.2010
6:50
Tiger Airways

Тигрите са местния вариант на раян еър - ниски цени, скъпи екстри, минимално обслужване, бързи обръщания, но поне летят до централни летища. Хъбовете им са Мелбърн и Аделейд(по-известно в бг като Аделаида мисля). Имат си собствен терминал на Мелбърн. Започнаха с типичен лоу кост пиниз - отменен полет. По принцип и четирите компании, които летят по отсечката(3-те споменати + Qantas), имат полети средно на половин час...въздушният трафик между двата града наистина е масивен! Qantas, дори летят предимно със 767 по отсечката, като продължителността на полета е около 1:30 часа. Така, подозирам че тайгър просто не са имали достатъчно пътници за първия полет и са го канселирали като го обединяват със следващия след 45мин.

Изображение

А ето как изглежда бординг "картата" им :) За отбелязване е, че поне дават избор на място при чекиране, нещо с което не бях наясно и затова получих средно място, но го размених за прозорец с един от съпътниците ми :)

Изображение

Започва и тежката артилерия с Emirates:

Изображение

Ето го и нашето еърбъсче:

Изображение

ReX или Regional Express е регионална компания за югоизточна Австралия. Летят до наистина странни места и градчета с по няколко стотин жители. Имат специална студентска оферта: за 500 долара неограничено летене за месец. За съжаление има разни дребни шрифтове, че е само в най-ниския промоционален клас ако е наличен и т.н. С две думи е добра офертата, но само ако си съвсем волна птичка и не планираш нищо :)

Изображение

Голямо кенгуру

Изображение

Пристига и малайзиец от Куала Лумпур

Изображение

Поща

Изображение

Още рексчета

Изображение

777 на V Australia (long-haul към групата на Virgin) и естествено А380 на Сингапур

Изображение

Малко ми се е облещило слънцето тук, както на доста от снимките де. Malaysian и Garuda Indonesia

Изображение

Eто го и А380 по-отблизо. Абсолютно нормална гледка по местните летища.

Изображение

Cathay Pacific и Korean AIr

Изображение

Air Mauritius

Изображение

Голямо кенгуру

Изображение

И уалабита (http://en.wikipedia.org/wiki/Wallaby)

Изображение

Изображение

Кефи ме ефекта със слънцето, въпреки осветената снимка.

Изображение

JetStar, лоу кост поздразделението на Qantas

Изображение

Вече сме във въздуха

Изображение

Източният бряг

Изображение

Изображение

Изображение

Малко регионално летище, предполагам от тия дето кацар rex-овете.

Изображение

Изображение

Вече ще правим заход над Сидни

Изображение

Изображение

Пристанището

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вече на земята. Pacific blue, също от групата на Virgin, летят предимно до ваканционните острови наоколо в тихия океан, Фиджи, Френска Полинезия и т.н.

Изображение

Малкко дашчета за местните им фенове и фенки :)

Изображение

Изображение

Изображение

Малко европейска носталгия...тези би трябвало по това време да за останали заради вулкана.

Изображение

A340 на Virgin Atlantic, A380 на SIA и някаква карго компания, ако можете помагайте.

Изображение

Още малко от фундаменталните представители на пейзажа

Изображение

Коя беше авиокомпанията, на която се вижда само опашката? На езика ми е и не мога да се сетя...

Изображение

Срам и позор. Любимата ми окраска е била в Сидни и аз да разбера чак като преглеждах снимките после. Става въпрос за опашката на Etihad А340-600, оцветен в цветовете на формула 1, която се подава отзад. Малък е шанса да съм могъл да стигна до него, след като е на международия терминал, но все пак...

Изображение

Delta от Америка, каца зад тигъра

Изображение

Още малко девственици

Изображение

SYD-OOL
20.04.2010
час ме мързи да търся, но пак беше безбожно рано, от рода на 6:30...
Virgin Blue

Дойде време и за втория полет. Следващата ни дестинация е Gold Coast, най-големия австралийски курорт, който общо взето представлява няколко градчета свързани от непрекъсната и невероятна 60-ина километрова плажна ивица. За съжаление резервните батерии останаха в куфара, титулярните сдадоха багажа, за това имам само няколко принципни снимки с GSM, но ще свършат работа.

Друг регионален представител, характерен само за щата New South Wales - Aeropelican


Изображение

Eто я и нашата девица

Изображение

Изображение

Virgin имат хъб в Сидни, не е учудващо доминиращото им положение на терминала. Мисля, че Qantas летят от друг терминал и за това са слабо представени.

Изображение

Eто и защо Virgin са номер 1 лоу кост в Австралия. Лоу кост компания с PTV. Естествено струва 10 долара за да е активно по време на полет, но пак е нещо. Картата с текущата локация, скорост и височина е безплатна. Всички пътници получават и безплатни слушалки тип тапички.

Изображение

Изображение

Изображение

Вече наближаваме Голд Коуст. Както споменах безкрайна плажна ивица...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кацаме. Голд Коуст е средно голямо летище, международно. От по-интересните компании летят Air Asia X, които за съжаление не хванах по това време.

Изображение

Изображение


BNE-PPP
25.04.2010
16:30
Jetstar

Полет номер 3 е от Брисбейн до Просерпайн. Брисбейн се намира на около 60-70км от Голд Коуст, така че прехода беше лесен. За съжаление снимките са само от вътрешния терминал, за разлика от Сидни и Мелбърн, където международните самолети могат да се видят тук не беше така. Все пак, има какво да се види.

Дойде време да пробваме и Jetstar.

Изображение

Kaкто казах, доста от вътрешните полети се изпълняват от 767, дори кратки отсечки като Бризбейн-Сидни. В случая обаче може и просто да става въпрос за пребазиране.

Изображение

Колега

Изображение

Подскачащо и неподскачащо кенгуру

Изображение

За тези вече разказах, но тук снимката е по-добра

Изображение

Девица

Изображение

Ето я и 767, в пълната и прелест.

Изображение

Още девици

Изображение

Наблюдавани от кенгура

Изображение

И пак. Между другото гърбицата над .аu на всички върджини е сателитния приемник за телевизията.

Изображение

Скок-подскок

Изображение

Висок скок-подскок :)

Изображение

Брандирани тоалетни. Доста сполучлива игра на думи с името на бранда :)

Изображение

Ето го и нашият хубавец

Изображение

И голямото с малкото

Изображение

Бординг картите на Jetstar се конкурират с тези на Tiger. Virgin имаха нормална, но не я снимах.

Изображение

Излитаме от Бризбейн.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кацаме на Просерпайн. Това е летище, на което и Раянеър биха завидяли. Представлява писта, една рульожка и една барачка. Нищо повече. Летището е отдалечено на 30км от Airlie Beach, което е изходна точка за едни от най-прекрасните острови и наша крайна дестинация. Другото летище, което обслужва региона е на един от островите: Hamilton Island и е по-натоварено. На това има мисля общо 4 полета дневно.

Изображение

Стигаме края на пистата и...обръщаме, защото рульожката е в началото.

Изображение

Ръкави естествено няма.

Изображение

Изображение

Ето го и суперлуксозният колан за прибиране на куфарите. Няма майтап. Просто количката от самолета идва, паркира и се самообслужваш.

Изображение

Изображение

Все пак летището си има голям чар. Яд ме е, че тази снимка не се получи.

Изображение

CNS-MEL
01.05.2010
20:10
Virgin Blue

Тук снимки йок. Cairns е средно голям град, но с международно летище, главно поради факта, че е централната порта към Големия Бариерен Риф. Не знам как е на международния терминал, но на вътрешния нямаше НИТО ЕДИН ПРОЗОРЕЦ. Всичко беше в стени, сувенирни капани за туристи и фаст фуд места. Преди бординга понечих да снимам самолета, една лелка ми се скара и това беше. И без това беше тъмно и нямаше да се види нищо. Все пак една бонус снимка.

Кацащ самолет в Cairns, снимано от приятел, докато аз шофирам.

Изображение

И това е за днес. Този уикенд ще направя сефтето на Qantas със 767 и естествено ще докладвам. А ако всичко се нареди живот и здраве ще има поне още 4-5 полета за репортване, някой от тях доста любопитни, но да не окаръчим събитията :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот Nine » 13 Май 2010 19:14

Браво, браво!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот randi » 13 Май 2010 19:55

Браво много добре.Компанията , за която се чудиш и ти е на езика е LAN Airlines , а товарния 747 е на Atlas Air.
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот Делян » 13 Май 2010 20:09

Хубав блог!
Рядко се срещат изцяло австралийски блогове, ако не се лъжa е първият на bgspotters?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот LZB123 » 13 Май 2010 21:32

Страхотен блог от страхотно място! Чакаме с нетърпение другите! :)
Изображение

AN24/AT43/A319/A320/A321/A332/B462/B463/B712/B733/B734/B735/B738/B744/E190/RJ85/SU95/T134/T154

Снимките ми в BGspotters, Airliners, JetPhotos
Аватар
LZB123
супер спотър
 
Мнения: 901
Регистриран на: 21 Май 2008 19:55
Местоположение: Toulouse - Blagnac (TLS / LFBO), France

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот Yavor » 14 Май 2010 15:15

Mnogo hubav trip-report. Aviokompaniyata, za koyato ne mojesh da se setish e LAN. Letyal sam s tyah iz South America i sam mnogo dovolen. Nadyavam se nyakoi den i az da napraviya trip-report, no tryabva da se naucha kak stava.
Yavor
кандидат спотър
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2009 18:15

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот dimitar vasilev » 15 Май 2010 10:04

Тая кака на Просерпайн може да го играе и пуш-бак :lol: :lol: :lol: .Поздравления за блога
dimitar vasilev
най-спотър
 
Мнения: 494
Регистриран на: 30 Дек 2006 19:03
Местоположение: СОФИЯ

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот Jair » 18 Май 2010 13:12

Мерси за добрите думи и за уточненията. Имам малко грешки на 1-2 места, но няма да се вталяваме :)
http://www.aerohroniki.com - Блог за авиация и пътешествия
http://www.magelanci.com - форум за пътешествия
Jair
супер спотър
 
Мнения: 702
Регистриран на: 21 Ное 2007 03:35

Re: Australia Domestic(MEL-SYD, SYD-OOL, BNE-PPP, CNS-MEL)

Мнениеот IB1984 » 20 Май 2010 16:27

много екзотичен и различен блог, особено ми хареса baggage claim-a на количките и "бордните карти" тип касов бон 8)
Keep discovering !
Аватар
IB1984
спотър
 
Мнения: 63
Регистриран на: 29 Дек 2008 18:48
Местоположение: MUC


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта