sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот randi » 08 Ное 2011 01:19

Departure: 15:40 Sofia, Bulgaria - Sofia, terminal 2
Arrival: 17:10 Dusseldorf, Germany - International Airport

Airline: Lufthansa by Eurowings
Duration: 2:30

Aircraft: Canadair Regional Jet 900

Цената на билета беше 99 eurо. Предната вечер се чекирахме, като избрахме места 18 D и F,
друго интересно бе, че тези CRJ 900 на Eurowings нямат 17 - ти ред.На летището бяхме на време, като ползвахме за транспорт
метро + рейс. На чека имаше едно момче, което беше доста кисело и сърдито
и не се държеше както трябва и ми направи лошо впечатление.

Изображение

Преминахме през проверката и разгледахме магазините, и направих няколко снимки.

Още не са оправили ръкава, който падна ....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук някой да се разпознава ? :D

Изображение

Изображение

Полета от Dusseldorf закъсня с 10 - 15 мин. като ни съобщиха че
и бординга ще закъснее малко.Но се оказа, че бординга си започна на
време, като на изхода на някои багажи поставяха лепенки и се оказа,че са
прекалено големи за салона и ги слагат в предния багажник на самолета :D

Изображение

Ето го и последният самолет на Atlant - Soyuz,който ще отлети за
Khanty - Mansiysk Airport.

Изображение

Качихме се в самолета и ни съобщиха, че ще се наложи да изчакаме 30 мин.
понеже имало прекалено много въздушен трафик.Местата бяха на 18 - ти ред и
бяхме прекалено над крилото и не ми допадна и попитахме дали може да се преместим
на следващия.Преместихме се и там ми хареса.Минаха да ни предложат чаша вода и след
30 мин. висене в самолета получихме разрешение за рулиране и излитане.Активна писта
беше 27 - ма, започна и рулирането.

Изображение

Изображение

По време на рулирането направихме малка грешка и вместо да завием надясно
за 27 - ма завихме наляво за 09 .... тогава пилота почти спря и направихме пълен завой
на 180 градуса и поехме правилния път за 27.Самолетчето много бързо и гъвкаво направи
завоя 8) Беше ясно, че няма да има топла храна на борда, за мое голямо съжаление....
Затоварването беше 35 човека като нямаше бизнес пътници.След излитане направихме
десен завой и се откри приятна гледка към летището.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сервирането на храната отне доста време, предполагам, защото я
затопляха.Беше вкусен този сандвич.За пиене имаше натурални сокове
вино,чай,кафе .... вестници имаше в предната част на самолета в
един от багажниците като всеки можеше да си вземе по време на бординга.
При Lufthansa на полети над 2:30 мин. се сервира топла храна, а полета до/от
София с влизането на лятното разписание беше сбит до 2:30 мин. и
предполагам това е направено за да не се сервира топла храна и да се пести ...
Обаче полетното време е точно толкова и дори при леки закъснения не
може да се навакса.

Изображение

Изображение

Global Supply Systems 747 - 400F, доста дълго летя с нас, като изоставаше
настигаше ни и накрая се гмурна под нас предполагам към Munich.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мислех,че ще прелетим доста по - южно от Виена, но скоро разбрах, че съм сгрешил :D

Vienna airport

Изображение

Кацнахме по 23L с 1 час закъснение, не успяхме да наваксаме дори 1 мин. по време
на полета ...... мястото за краката беше достатъчно, но след полет от 2:30 + 30 мин.
в самолета ми се увидя и имах болежки тук - там :-D . Лично на мен самолета не ми
допадна, беше невероятно шумен.Стюардесите въобще не искаха да седят в задната част на
самолета само минаваха да поднесат храната и да съберат боклука, през цялото време
стояха отпред.

Изображение

Изображение

След кацането започнаха истинските проблеми ......... отидохме до информация
да питаме как да стигнем до града и се оказа, че има влак от терминала и не е нужно
да се качваме на skytrain - a и да хващаме влака от другата гара.Но като слезнахме долу
на платформата не можехме да се оправим със закупуването на билетите.Машината за
билети беше мега неразбрана и ужасно объркана ..... който питахме все бързаше и нищо
не казваше, та се наложи да се качим пак на инфото и там разбираш ли ни казаха
как те не пътували с градски транспорт и си нямали и на идея как се закупува билет :shock:
Това изказване ме разби .... просто нямах думи ... след известно въртене и чудене се намери
някаква служителка, която пътувала с влака и ни обясни що годе нормално, но пак имахме
затруднения, но този път имаше някаква охрана долу на перона и ни показа какво да правим.
Хотела ни бе на гара Дорендорф до която се стигаше за 10 - тина мин.Настанихме се и
мислехме да се разходим до центъра на града.Разпитахме в хотела за картите за градския
транспорт и естествено никой не можа да ни обясни нищо ..... само казаха че картите
важали за 24 - часа.Отидохме на гарата и искахме да си вземе еднодневен билет, но се
оказа как билета важи до 03:00 и не е за 24 часа.Демек ако си го купиш в 22:00 ще ти важи
само 5 часа до 03:00 .... и вече се отказахме понеже бяхме много изморени и се оттеглихме
към хотела, като минахме през магазин Lidl, но за мое учудване беше затворил в 20:00 и в
неделя не работеше.Моят пъклен план бе да посетя спотинг терасата на летището, като си
бях подготвил един списък с полетите на големите самолети :D За моя радост в неделя
имаше доста полети с А330, също 767 и А310.Времето беше необичайно топло за сезона и
слънчево и доста приятно, та просто нямаше как да изпусна спотването и то на любимият
ми самолет А330.След дълго чудене реших да стана сутринта към 7 и да видя как е времето.
На сутринта станах, времето беше перфектно и се оправих набързо и хукнах към гарата
извадих си един билет за целия ден и се метнах на влака за терминала и към 9:15 бях на
терасата в/у терминала.Входа е 2.20 euro като с този билет може да ползваш skytrain - а и
да ходиш и на другата тераса, която е в/у гарата на S bahn.За късмет 767 на Delta беше
закъснял и все още беше там а полетите на Air Berlin за USA,Канада и Азия излитаха по - късно.
Ето и някои снимки, времето беше хубаво, но в далечината имаше нещо като смог и въобще
въздуха в Дюселдорф според мен бе доста по - замърсен от този в София.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На време от Tehran.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление нямах време да посетя и другата тераса, но като цяло изживяването беше
невероятно и незабравимо, изкефих се на max.Усещането такива самолети да са съвсем близо
до теб е велико :D Успях да се наситя на А330 а 767 с тези огромни уинглети беше готина
гледка, а и имах чувството че е натоварен докрай стъпваше много тежко по пистата и беше
леко легнал в задницата.
След това се отправихме да разгледаме града,като ползвахме градски транспорт.Поне за мен
метрото беше объркано, на едното ниво мотрисите се движат само в една посока и на 2- та
коловоза а за да хванеш същата линия в другата посока слизаш на друго ниво, а и не съм и
сигурен дали на някое от нивата мотрисите не се движиха и в двете посоки .... като общо
немската точност не можах да я видя.На няколко пъти оставаха да кажем 5 мин. до идването
на влака и изведнъж се сменяха на 20 мин.Това се случи и с трамвай.Също така транспорта
не беше кой знае колко редовен.

Ето и няколко снимки от града.Тук се намира единствения в Европа Будистки храм.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Air France A380 Tokyo - Paris

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като общо града ми допадна, но по улиците беше пълно с фасове и други дребни боклуци,
имах чувството, че там всеки пуши .... въздуха не мисля, че бе чист и бях леко разочарован,
защото ми бяха насадили някакво мнение как немците са точни, чисти и всякакви такива, но
се оказа че нещата не седят точно така.Никъде не видях знак на английски, никъде в градския
транспорт не чух да съобщават спирките на друг език освен немски.Тази прецизност,
уреденост и чистота я видях във Виена, но не и в Дюселдорф.
На другата сутрин беше обратният полет за София ..... времето бе мъгливо, някак спокойно ...
Завлекохме се до летището и аз се качих на терасата да поснимам малко.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дойде време да потегляме към chek - in - а.А там имаше доста хора понеже имаше полет до
Торонто и ни казаха, че трябва да се чекираме на машините.Отправихме се и започнахме да се
опитваме, но нещо не стана от първия път, но бързо се оправихме.Имахме проблем
със сканирането на документите ни за самоличност.Избрахме места
най - отзад, защото другите бяха блокирани.Отправихме се към проверките тъй като
нямахме багаж освен ръчния.Магазините не бяха нищо особено да не говорим, че бяха
по - скъпи от тези на София.Парфюмите бяха с 10 - 15 euro по - скъпи.Също така нямаше
никакви сувенири.

Departure: 11:30 Dusseldorf, Germany - International Airport
Arrival: 14:55 Sofia, Bulgaria - Sofia, terminal 2

Airline: Lufthansa Operated by Eurowings
Duration: 2:25

Aircraft: Canadair Regional Jet 900

До нашия гейт беше паркиран този красавец.

Изображение

Изображение

Затоварването беше 37 човека, като 2 - ма бяха в бизнес класата, фолкпевицата
Мария и вратаря Ники Михайлов.Всичко мина по график и излетяхме на време по 23 L.

Изображение

Изображение

23 L

Изображение

Изображение

Изображение

DUS airport

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Езерото Балатон.

Изображение

Храната на този полет представляваше един дюнер, който беше студен и в него имаше
чушки, зеле, съвсем малко парченца месо и може би малко морков.Е по - гадно нещо
не бях вкусвал никога.Сандвичите на BG Air са деликатес неземен.Наистина беше отврат.

Изображение

Cathay Pacific 747 - 400F

Изображение

Кацнахме по 27 - ма по разписание.

Изображение

Като общо впечатление не мога да кажа, че Lufthansa са нещо повече от другите
компании, нито храната беше по - добра, нито обслужването ..... CRJ - то не ми
допадна, мисля че 737NG и А32s са по - комфортни и тихи.Общо взето е това, надявам се
да не съм забравил нещо а и дано на някой му издържат нервите да прочете целия блог :D
Последна промяна randi на 12 Ное 2011 22:37, променена общо 1 път
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот Делян » 08 Ное 2011 01:53

Хубави снимки обаче каква заленина в Дюселдорф, каква пустиня в наше село!!! :?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот Nine » 08 Ное 2011 07:46

Чудесни снимки!
Дано не си отегчил половинката с толкова спотинг ;) шегувам се :)
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот akair » 08 Ное 2011 14:10

Хубав рипорт... На мен ми беше интересно да видя още една гледна точка за Дюселдорф... :D
Но иначе си струва човек да отвори тема във форума предварително, ако не е сигурен кое как става и няма инфо в Интернет - може някой вече да се е сблъсквал с този проблем и да знае решението... :D
Според мен машините за купуване на билети са доста прилични - това са машините на Дойче Бан - предполагам много съфорумци са ги ползвали - имат меню на английски, тъч скрийн дисплеи (т.е. посочваш с пръст), приемат кеш и банкови карти Маестро. При избиране на начална и крайна точка на пътуването има съджешчани (подсказки може би е по-добра дума в случая). Отделно има и най-често ползваните дестинации в ляво :). Билетчето за S-Bahn важи и в градския транспорт, защото целият град е една зона - А :). Това е истина за дневните билети, но пък е доста подходящо, ако ти се наложи да ползващ нощните автобуси :-D . Билети може да се купуват от някои спирки - има билетомати, от шофьорите на автобуси и във всички трамваи...
Улицата с канала се казва Königsallee (улицата на Краля) - в една дискотека точно на тази улица са открили Клаудия Шифър преди много години :D .
Паркове според мен има доста - на единия бряг на Рейн има огромен парк, който randi не е снимал, до Райнтрум-а (кулата) има парк, в центъра има един огромен парк, който е прототип на английската градина в Мюнхен, ако си спомням правилно. В южната част на града има замък с огромни градини, ... Но да не се отплесвам - идеята ми беше, че паркове има :D . Има и дървета на почти всички улици...
Това с метрото не знам къде точно ти се е случило. На мен ми прави впечатление, че мотрисите са просто стари - тези на софийското метро са като Боинг 787 на фона на тукашните...
Спирките ги съобщават и на английски, но не във всички части на града - основно в бизнес квартала. За сметка на това всички рейсове и трамваи имат дисплеи, на които се вижда коя е следващата спирка ;).

Но е хубаво, че си видял, че не е стерилно чисто. Жалко, че не си го снимал, защото много хора си мислят, че "в Европа всичко е "като по конец" (един доста абсурден мит). Някои магазини работят и до 22:00, но не всички. А храна след 22:00 - само в Макдоналдс и Бъргър Кинг...

Жалко само за слабото затоварване по линията...
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот Stoyan » 08 Ное 2011 23:29

randi написа:Тук някой да се разпознава ? :D

Изображение


Тук много хора се познаха! :drinkers:
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот Dreamliner » 09 Ное 2011 00:20

Браво, чудесни снимки и приятен блог отново! :)

И по улиците на Берлин (разбира се, донякъде зависи от квартала) има фасове и боклуци, но не и прахоляк, както в Бг :mrgreen: . Иначе за това, че казват спирките само на немски, така беше и в Берлин, така е и в Прага и много други градове. Мисля че най много станцията/спирка на летището да я оповестят на английски. А в България рядко се известяват спирките въобще, още по-малко на английки :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот pepsii » 18 Ное 2011 15:22

:rock: як спотърски блог :rock:

откъде ще е следващия ?!
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот randi » 27 Ное 2011 14:47

Радвам се, че блога ви е харесал. Иначе това дето се въвеждат гарите и ти подсказва важи само например ако ще пътуваш от Dusseldorf до Cologne да кажем. За зона А няма такова а просто си избираш билет за 1.40 euro а до летището беше по - скъп но не помня вече колко беше. Ето и 2 снимки с малко боклуци, като на 2 - рата си признавам, че леко ги посъбрах :D

Изображение

Изображение

pepsii написа: :rock: як спотърски блог :rock:

откъде ще е следващия ?!


За сега е в процес на обмисляне :D
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: sOfIa - DüSsElDoRf - sOfIa and a little bit of spotting

Мнениеот LZB123 » 27 Ное 2011 22:49

Хубави снимки! Летището в Дюселдорф изглежда страхотно за спотинг! Чакаме още блогове скоро ...
Изображение

AN24/AT43/A319/A320/A321/A332/B462/B463/B712/B733/B734/B735/B738/B744/E190/RJ85/SU95/T134/T154

Снимките ми в BGspotters, Airliners, JetPhotos
Аватар
LZB123
супер спотър
 
Мнения: 901
Регистриран на: 21 Май 2008 19:55
Местоположение: Toulouse - Blagnac (TLS / LFBO), France


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 7 госта

cron