Uforglemmelig tur til Norge!

Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот kriskris94 » 06 Яну 2012 21:25

Всичко започна през Октомври, когато запланувах това пътуване. Самото му организиране си беше доста трудно и рисковано. Най-голямото препятствие бяха часовете на кораба, на който прекарахме 90% от времето си. M/S Color Fantasy пътува между Осло и Кил(Германия) като тръгва от Осло в 14.00, а на check-in затваря най-късно в 13.00. Така че трябваше да се намери възможно най-ранния полет. В крайна сметка всичко се нареди и си уредихме билети с СSA.
Departure
Sofia
Bulgaria (SOF)
22.12.2011 07:10 Prague
Czech Republic (PRG)
22.12.2011 08:05 OK 0855
Czech Airlines
Time between change: 1hr 15min
Prague
Czech Republic (PRG)
22.12.2011 09:20 Oslo
Norway (OSL)
22.12.2011 11:20 OK 0446
Czech Airlines
и 9 дни на круиза.
И така след много чакане 22 Декември дойде! Предишния ден четох, че се очакват силни снеговалежи и това малко ме стресна, защото до сега никога ама НИКОГА не съм имал спокоен полет от София :d все нещо се случва. Станахме в 4.30, а навън едва се виждаха мааалки снежинки. Таксито дойде и право към Аеропорта, а навън започна да вали малко по-силно. На чек-ин всичко беше наред почти нямаше хора.
Поднасям извинение за качеството на снимките, но фотоапарата ми не е добър :) има някои добри попадения,но са рядкост
Изображение
Изображение
Дори не знаех, че има гейтове под ръкавите :?
Изображение
Е не е като да няма украса
Изображение
Изображение
Едва след като седнахме на изхода забелязах, че отвън вече е заваляло здраво и дори е бяло
Изображение
Изображение
Доста голяма птица за Виена тази сутрин
Изображение
А навън продължава да трупа
Изображение
А там в далечината се вижда и нашият самолет
Изображение
Пътувайки към самолета едва успях да уловя строящата се контролна кула
Изображение
Доста старичък боинг, зачудих се дали и България еър все още имат от тези
Изображение
Оттук всъщност започна и цялостното ми разочарование от Чехите
Иначе подготовката в кабината тече на макс
Изображение
След десет минути чакане съобщиха,че ще закъснеем съм 30 минути, а снегът не спираше, дори и през стъклото едва се виждаше
Изображение
Вече бяха минали над 40 минути, когато съобщиха, че закъснението ще бъде 50 минути
От нерви малко снимки и на флота
Изображение
И така след 50 минути самолетът беше почти на пистата, ноо преди това
Изображение
Изображение
С час и 20 минути закъснение най-накрая във въздуха.
Преди 3 години отново пътувах към Осло, но с Луфтханса и по идентичен начин самолетът закъсня с повече от трансферния ми прозорец в Мюнхен, тогава обаче за разлика от сега стюардесите обясниха да всички с трансфер възможните варианти. За това се наложи аз да извикам стюард и да попитам дали самолета за Осло ще изчака пътниците от този или ще има друг вариант(който обаче беше крайно неизгоден за нас) та отговорът беше следния: I have no idea sir, it may wait for you it may not! Е те такъв отговор не бях си помислял, че ще получа някога :? :? След секунди на осмисляне учтиво помолих да отиде при пилота и да помоли да се свърже с наземните служби и да попита. След 10 минути съобщиха гейта и, че пътниците до Осло ще бъдат изчакани. Слава богу отдъхнах си!
Според мен този самолет изпълняваше един от последните си полети, дооста беше стар и окаян
Изображение
Изображение
Ии снижаваме към Прага
Изображение
Изображение
Величествена Прага
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Сами се досещате какво тичане падна до изхода за Осло, а и непрекъснатото повтаряне по говорителите Last calling for passengers flying to Oslo допълнително покачва адреналина
Самолетът към Норге беше дооста по-нов и чист абе Еърбъс :P
Изображение
Изображение
Бонжур
Изображение
мммх :P
Изображение
Изображение
Иии с 40 минути отгоре заради предишния полет сме във въздуха
Изображение
Дооста оскъдна закуска, ноо поне я има
Изображение
Изображение
Изображение
За жалост всичките ми видеа от кацанията и излитанията са изтрити незнайно как :( останали са само някои снимки от Осло
Исландци! Мноого бих желал да се возя с тях някой път!
Изображение
Ии естествено САС!
Изображение
Това е първата част от рИпорта, надявам се да ви е харесал! Скоро ще кача и Осло-София. КАто крайна оценка по десетобалната система не бих дал повече от 5 за Чехите. Цялостното им отношение беше изключително непрофесионално, самолета до Прага беше развалина, единствено мога да съм благодарен за това, че ни изчакаха, ноо не го направиха от разбиране а по финансови причини, просто бяхме 12 човека за Осло ;)
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот Stoyan » 07 Яну 2012 13:59

Интересно ще ми е да прочета рипорта до край.

Само като вметка. Не е нормално всеки стюард да знае дали друг полет ще изчака пътнитице от неговия. Нелогично е, така, че отговорът му е бил правилен. Важно е обаче как го поднася.
Изображение
Аватар
Stoyan
супер спотър
 
Мнения: 2304
Регистриран на: 01 Юни 2004 16:42
Местоположение: София

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот kriskris94 » 07 Яну 2012 14:35

Stoyan написа:Интересно ще ми е да прочета рипорта до край.

Само като вметка. Не е нормално всеки стюард да знае дали друг полет ще изчака пътнитице от неговия. Нелогично е, така, че отговорът му е бил правилен. Важно е обаче как го поднася.


Извинявай ама ако стюарда не знае или не измисли начин да ти помогне кой? Нали това им е работата, не само да разнасят коли и кафета. Но се едно, наистина си прав, че най-важно е начина по който го казва.
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот akair » 07 Яну 2012 15:20

Браво! Очакваме и остатъка.
Гейтовете под ръкавите се използват основно от хардлайнерите - България Ер (за някои полети), Таром, Чек, ЛОТ, Малев, Аеросвит, ... :-D
Личното ми впечатление е, че кабинният състав в *А като цяло (може би за разлика от Скай Тийм и 1С) се опитват да помагат в такива моменти - случвало ми се е да чувам "нека проверя и ще ви дам повече информация", "ще ви изчака", "малко трябва да потичате и ще го хванете" и "моля пасажерите за полет ХХХ до ХХХХХХХ да се свържат с нас на излизане от самолета". :D Но за задълженията не мога да се съглася - имат много други отговорности освен сервирането на храна и напитки или обявяването на такава информация, но дано никога не се налага да ги виждаш да изпълняват тези им задължения! :wink:
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот kriskris94 » 07 Яну 2012 15:38

akair написа:Браво! Очакваме и остатъка.
Гейтовете под ръкавите се използват основно от хардлайнерите - България Ер (за някои полети), Таром, Чек, ЛОТ, Малев, Аеросвит, ... :-D
Личното ми впечатление е, че кабинният състав в *А като цяло (може би за разлика от Скай Тийм и 1С) се опитват да помагат в такива моменти - случвало ми се е да чувам "нека проверя и ще ви дам повече информация", "ще ви изчака", "малко трябва да потичате и ще го хванете" и "моля пасажерите за полет ХХХ до ХХХХХХХ да се свържат с нас на излизане от самолета". :D Но за задълженията не мога да се съглася - имат много други отговорности освен сервирането на храна и напитки или обявяването на такава информация, но дано никога не се налага да ги виждаш да изпълняват тези им задължения! :wink:


Не, аз в никакъв случай не омаловажавам работата на кабинния състав и съжалявам ако така е прозвучало, напротив даже ми се е искало едни ден и аз да стана стюард, просто в този случай, поне за мен, и отношението и цялостното им държание не ми се хареса, но това е моето мнение. И преди съм пътувам с тях и всичко е било супер, не искам правя обобщения. А що се отнася до другите задължения :| няма спор
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот Nine » 07 Яну 2012 20:24

Чудесно пътуване! Чакам да разкажеш какво е станало по-нататък :D
Справил си се много добре със ситуацията с връзката!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот makler » 07 Яну 2012 20:32

Добро начало на Новата година за този раздел. Хубав блог. Чакаме и втората част.
Колкото до ЧСА и аз не съм много очарован от тях.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот niki_m » 10 Яну 2012 00:01

Много хубав рипорт!

Иначе за трансферите - най-сигурни са Луфтханза.
Винаги при забавяне са съобщавали, че специален бус ще ни чака пред самолета и директно ще ни откара до другия, без да минаваме паспортен контрол.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Uforglemmelig tur til Norge!

Мнениеот origin » 11 Яну 2012 00:29

akair написа:Браво! Очакваме и остатъка.
Гейтовете под ръкавите се използват основно от хардлайнерите - България Ер (за някои полети), Таром, Чек, ЛОТ, Малев, Аеросвит, ... :-D
Личното ми впечатление е, че кабинният състав в *А като цяло (може би за разлика от Скай Тийм и 1С) се опитват да помагат в такива моменти - случвало ми се е да чувам "нека проверя и ще ви дам повече информация", "ще ви изчака", "малко трябва да потичате и ще го хванете" и "моля пасажерите за полет ХХХ до ХХХХХХХ да се свържат с нас на излизане от самолета". :D Но за задълженията не мога да се съглася - имат много други отговорности освен сервирането на храна и напитки или обявяването на такава информация, но дано никога не се налага да ги виждаш да изпълняват тези им задължения! :wink:


Qantas в подобна ситуация съобщиха първо, че хората им правели всичко възможно да преориентират всеки пътник, и след час казаха - "който си чуе името сега, да знае че ще го чакат", "който си чуе името сега, да се обърне към наземния екип, който чака на гейта за последващи инструкции" (естествено моето име беше във втория списък... :) )
Изображение
origin
спотър
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Фев 2010 21:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron