Uforglemmelig tur til Norge|наобратно че много хубаво стана

Uforglemmelig tur til Norge|наобратно че много хубаво стана

Мнениеот kriskris94 » 08 Яну 2012 04:18

Изображение
Здравейте отново, реших да напиша и останалата част от пътуването си до Норвегия. Реших да включа и малко снимки от кораба на който не се качвам за първи път, нито и за втори, но всеки път в който стъпя там се чувствам някак....абе забравям за простотията, за проблемите, за живота в БГ
Осло е едно малко градче за размерите на Европа, дори и за нашите не повече от 400 000 хил души, но на доста голяма територия, може би защото нямат панелки на по 15 етажа :-D
Изображение
Изображение
Изображение
След като пристигнахме на 22 Декември в 11.30 веднага тръгнахме от летището (Гардермуен на 60 км от Осло) към терминала на кораба.
Изображение
Изображение
Изображение
Кораба пътува между Осло и Кил( северна Германия) като тръгва в 14.00 и пристига в 10.00 независимо то/на къде
В кораба
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И такаа неусетно дойде Нова Година
Изображение
Изображение
И дойде време да се прибираме на селоо :D
Летище Гардермуен има само един дъълъг терминал разделен по средата на Вътрешни и Външни полети. Много добре развити вътрешни линии имат! До почти всеки по-големичък град има поне по 2 полета на ден.
Изображение
Стокхолм се готви. Както виждате НАД гейта има коридор и друг гейт Всъщност и двата изхода водят до един самолет, тоест ръкав на 2 етажа. Страхотно измислено! Докато хората чакат за качване, пристигащите спокойно слизат без да става навалица. Друго което изключително впечатлява е, че всичко е обшито с дърво, което така миришее, че винаго когато сляза от самолета,дори и да съм с вързани очи ще знам къде съм.
Изображение
Тук ясно се виждат коридорите,по които минават пристигащите
Изображение
Бординга трябваше да започне в 16.50 като полета беше предвиден за 17.20, но странно самолет на гейта нямаше и не се появи в следващия час! Никой нищо не каза, нямаше никаква информация. На мен обаче не ми дремеше, защото не бързах за никъде, а и бях изпаднал в "пред депресно" състояние :-D на осмисляне на случилото се и защо никога няма да сме като "тях" :-D
Това New Time се промени 100 пъти до 18.30!
Изображение
Изображение
И най-накрая
18.30 Oslo-Prague CSA
Изображение
Поради главоломно нарастващия трафик на летището е започнат строеж на втори терминал
Изображение
Изображение
SaS SAS SAS
Изображение
Viking
Изображение
Всичко до Прага беше наред, с излитането очите ми се насълзиха, хммм не знам....това място е специално за мен
Та....Прага
Изображение
Изображение
Самото летище не съм го снимал защото няма голям смисъл, всичко си е се същото сравнение с това на ОСло сиво, празно.... Това не е ли ретрото за което доста се изписа
Изображение
Ето то и самолета за София
Изображение
Любимата ми снимка от пътуването
Изображение
Ето и последната, бяха ми дали място до пътеката и нищо не се виждаше, а и след излитането заспах
Изображение
Това беше едно от най-хубавите пътувания до сега, с малко адреналин,много незабравими моменти, на празника със семейството в една спокойна обстановка! Мога да разказвам до утре за Норвегия и за прекрасната работа която се върши там, за прекрасните усовия на труд(родителите ми работят там,на кораба) за отношението на хората към теб естествено и за недостатъците, но с две думи мога да я опиша СПОКОИСТВИЕ И СИГУРНОСТ за утре!
ХОРА в нас е топката да направим и нашата страна такава, да НОРВЕГИЯ има много петрол и пари, но най-важно е мисленето на хората, не искам всеки път когато се прибирам да се чувствам все едно отивам на заточение, малгала още малко на лентата за багажа да ме пита дали съм съгласен за 15 лв да ме закара до кв "Левски" Искам във всичко да има ред, колкото повече мислят така толкова по близо ще сме до "тях"
Благодаря за отделеното внимание, дано ви е харесало!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Uforglemmelig tur til Norge|наобратно че много хубаво ст

Мнениеот niki_m » 09 Яну 2012 23:53

kriskris94, никога България няма да бъде като онези мечтани държави от северна Европа, т.к. същата тази Европа прибира ежедневно качествените българи, рано или късно хората се изнасят от държавата със самозабравили се тъпоумни политици, безобразничещи до без край.

За съжаление, и новите управляващи лъснаха с дивотията си и идиотизмите, които са без край.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Uforglemmelig tur til Norge|наобратно че много хубаво ст

Мнениеот kriskris94 » 10 Яну 2012 16:10

niki_m написа:kriskris94, никога България няма да бъде като онези мечтани държави от северна Европа, т.к. същата тази Европа прибира ежедневно качествените българи, рано или късно хората се изнасят от държавата със самозабравили се тъпоумни политици, безобразничещи до без край.

За съжаление, и новите управляващи лъснаха с дивотията си и идиотизмите, които са без край.

Това си зависи единствено от самите нас! Познавам много качествени млади хора останали в България, дали от патриотизъм или от страх от новото и непознатото не знам, но ги има. Що се отнася до управляващите не съм много съгласен, все още имам надежди, бих казал че очакванията на хората са огромни, а нещата не могат да се случат за толкова кратко време, а и както казах ние не сме готови за промяна, само се огледай и ще разбереш какво ти говоря! ;)
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: Uforglemmelig tur til Norge|наобратно че много хубаво ст

Мнениеот Dreamliner » 10 Яну 2012 19:15

Браво и за двете части! :)

Аз съм оставал доста доволен от ЧСА заради добрите цени, които съм хващал и заради приемливото обслужване. Боингчетата им определено са доста остарели, но няма изгледи да изчезнат скоро. макар че планът им очевидно е в края на краищата да останат А319+А320+А321, до тогава ще минат поне няколко години. Дори при отмяна на полетие, са ме ъпгрейдвали без проблеми. Но от други хора също съм чувал негативно мнение, предполагам че зависи от случая :wink:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron