SOF-LHR с България Ер

SOF-LHR с България Ер

Мнениеот Anto » 17 Апр 2012 01:25

През Март отидох на кратък ски трип до България, на отиване с Ryanair до Пловдив, а на връщане с България Ер до Heathrow ( и с теснолинейката до Банско).
Бях направил много снимки и видеота, но за съжеление ми беше отркраднат фотоапарата. :( Все пак останах с някои впечатления и за това пиша кратък блог:

Полетът на Ryanair беше около 90% пълен, предимно с Българи и няколко английски скиори. Полетът беше много изморителен заради ранния час и беше трудно да се спи заради твърдите неподвижни седалки. Заходът мина над Пловдив и кацна твърдо с много обратна тяга, след което самолетът се обърна на пистата към терминала.

След няколко дни на ски се върнахме до Лондон с България Ер. Преди полета се разходихме малко в парка край терминала. Самолетът беше LZ-FBF, натоварването около 90%. Стюардесите както на предишните ми полети с България Ер бяха изключително елегегантни, красиви и любезни. Забелязах няколко подобрения на обслужването:

- Веднага след излитане минаха с вестници и вода
- за глутен фри ястие получих голямо пилешко филе с грилирани зеленчуци като тиквички (в миналото беше салами и шунки или плодове)
- минаха два пъти със сокове
- отделно минаха и два пъти с чай и кафе, с които беше сервиран голям шоколад
- всички чаши и приборни пакети бяха с новото лого на България Ер и торбичките на Дюти фри със самолет

Самолетът кацна много меко на 27R, но за мое съжаление, без реверс (любимата ми част от полета). Останах пак с много добро впечатление от България Ер, според мен обслужването за шорт хол е по-добро отколкото на много други европейски превозвачи и екипажът един от най професионалните. Остава да включат горещи ястия за всички!
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио

Re: SOF-LHR с България Ер

Мнениеот Nine » 17 Апр 2012 06:00

Много е лошо това с фотоапарата :( Съчувствам ти!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: SOF-LHR с България Ер

Мнениеот Anto » 18 Апр 2012 16:17

Мерси, много лош късмет съм имал този месец и гсма го загубих в отделен случай.
Anto
супер спотър
 
Мнения: 815
Регистриран на: 08 Дек 2004 02:25
Местоположение: Токио


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта