NEW YORK-SOFIA

NEW YORK-SOFIA

Мнениеот kriskris94 » 19 Юли 2012 15:43

Престоят ми в САЩ сякаш беше сън! Всичко беше толкова красиво, прекрасно и подредено. Успях да видя и доста лоши места, квартали-гета, които мога да сравня с нашите "цигански мАали". Ето малко снимки от Ню Йорк, Филаделфия и Вашингтон ДС.

Къщицата, в която бях на гости
Изображение
Като менделеевата таблица :-D ГМО до ГМО
Изображение
Изображение
Не всичко е прекрасно и перфектно в САЩ
Изображение
Имаш ОГРОМНОТО УДОВОЛСТВИЕ да гледам зарята по случай 4 юли от Хобокен(на отсрещния бряг на Ню Йорк) на 10 етаж на един блок. Имаше голямо парти, което описвам само с 2 думи "АМЕРИКАНСКИ ПАЙ" :-D :-D Напихме се с бира :-D Оказа се че можело :) Имат една игра "бейзбол" всеки има чаша пълна с бира. 2 отбора. Първите двама от различни отбори, започват едновременно да пият. Идеята е да изпиеш бирата възможно най-бързо и да преобърнеш чашата с пръсти на обратно (от ъгъла на масата. Следва друг от отбора ти и така докато някой от отборите се извърти и приключи. Повярвайте ми след 5-6та игра си вече "на черешата" :-D Пробвайте!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това е недовършен ЖП(може би за метро) мост, който е превърнат в парк. Дълъг е около 4-5 км!
Изображение
Изображение
:-D
Изображение
живеем със стил!
Изображение
Чудех се, защо не са си построили наново кулите....оказа се че на тяхно място има нови СЕДЕМ сгради! :D
Изображение
Долен Манхатън
Изображение
Таксии
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Защооо защооо...толкова ли е трудно и ние да имаме такива улиции!
Изображение
Изглед от хотелската стая във Вашингтон!
Изображение
Изображение
Бялата къща :D
Изображение
Изображение
И наистина беше СТОП :D Не ни пуснаха по наблизо, защото Обама се прибирал от някъде
Изображение
Много се гордея с тази снимка :)
Изображение
Изображение
Конгреса(парламента им) Англичаните са го опожарявали два пъти
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Метро-старо, но мноого добре развито
Изображение
Изображение
Много красив град е Вашингтон, много черни(не съм РАСИСТ!), но след 1-2 дена там се свиква и не ти прави впечатление
Изображение
Изображение
Посетих National Airspace Museum страхотен музей!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Този самолет(с рекламата на Върджин) е първият самолет излязъл в космоса
Изображение
Изображение
Филаделфия-най-отвратителният град на света. Сравнявам го със София(така изглежда инфраструктурата) с изключение на малка част от центъра и няколко високи сгради
Изображение
Изображение
Най-хубавото нещо във Фили бяха невероятните Cheese Steaks!!!
Изображение
Един уикенд отидохме в рая! :) Едно малко градче на океана. Къща на брега с BBQ. Беше невероятно. Купон бира и други работи ... невероятно...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Този едни месец мина БУКВАЛНО като един миг. И сега всичко ми се струга сякаш е било сън! Пожелавам на всеки да отиде и да види, да се върне и да се опита да промени себе си и после и страната ни, защото ние си имаме всичко, но за разлика от Америка на малка територия.
Стана време да се прибирам. Не съм снимал както на отиване, защото както се сещате настроението е доооста различно :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Страхотно е че обявяват информация за полетите както на английски така и на съответния език на държавата.
Изображение
Изображение
САС за Норгее ОСЛО
Изображение
Я ме светнете,защо на някои самолети има логото на Континентъл, а пише Юнайтед. Кой кого е купил?
Изображение
Това е най-най-красивото излитане през живота ми. Беше много емоционално :) отроних някоя сълза. Тръгваш си, казваш ли СВЪРШИ, замисляш се къде се връщаш и въпреки , че те чакат семейство, приятели, въпреки че отивам на не лошо място Сл. Бряг, паак си тъжен и мечтаеш и твоята страна да е толкова велика и хубава....:Х
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Не можах да заспя, но и беше тъмно за да снимам. Във Варшава нямаше нищо интересно. Гейта за София беше до този за Бургас, Варна и Чикаго :)
Изображение
Изображение
Изображение
Всички полети бяха пълни! Сигурно около 80-90%
Дъблин
Изображение
Още от София за САЩ ми направи впечатление, че всеки втори си поръчва доматен сок, което ми се видя странно, преди го мразех и на връщане реших да го пробвам и ми хареса много.
Изображение
Изображение
Хайде пак в България :-)
Изображение
За месец доста са напреднали
Изображение
Доста самолети бяха кацнали, но багажа излезе много бързо. Всичко беше наред, освен че ми беше скъсан предният джоб на куфара, беше и отварях, но слава богу нищо не липсваше!
ЛОТ ги оценявам с 5-ца. Не лошо обслужване, стари самолети по линията до Ню Йорк, но скоро ще ги заменят с 787, така че им е простено. Храната беше също на ниво. Презокеанските полети бяха пълни. 98% някъде.
Надявам се да ви е харесало,пожелавам на всеки да посети, разгледа и усети Америка като мен. Забележителности, купони, обикаляне!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот akair » 19 Юли 2012 16:37

Хубави снимки! Поздрави и за 2-рата част!
Иначе Юнайтед купи Континентал. Запазиха марката Юнайтед, а ливерията е почти 100% на Континентал (има малка промяна в кълбото).
За обекта от снимката, с която се гордееш, в един популярен скеч главният герой казва "It looks nothing like the guy. It looks more like a tribute to..." :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот Делян » 21 Юли 2012 03:44

Защо говориш такива неща за Филаделфия?
Във Филаделфия се седи в зелената зона, извън нея няма гаранции за нищо... :wink: :wink:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот kriskris94 » 21 Юли 2012 11:59

Делян написа:Защо говориш такива неща за Филаделфия?
Във Филаделфия се седи в зелената зона, извън нея няма гаранции за нищо... :wink: :wink:

Еми трябваше да се спи извън "зелената зона" :D и беше страшно. Най-интересното обаче беше, че кварталът ни беше доста близо до центъра и Темпъл унивърсити, а пък толкова страшно :Х
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот PHL » 05 Авг 2012 00:13

Инфраструктурата на Филадефлия няма нищо общо с тази на София, а за първи път и чувам за "зелена зона". Явно през последните 14 години прекарани тук нищо не съм научил.
По-големи глупости не съм чел с години.
Аватар
PHL
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Окт 2007 22:54
Местоположение: Philadelphia, PA, USA

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот kriskris94 » 05 Авг 2012 00:52

PHL написа:Инфраструктурата на Филадефлия няма нищо общо с тази на София, а за първи път и чувам за "зелена зона". Явно през последните 14 години прекарани тук нищо не съм научил.
По-големи глупости не съм чел с години.

Еми пич тук хората споделят впечатления. Аз глупости не говоря, така че си запази силните думи за себе си. Ако наистина за 14 години не си слизал в района на Темпъл го направи, ама по-добре с бронирана кола :-D Ако пък си ходил, не ми казвай че е нормално в центъра на един град да има гето!!!

Сигурен съм, че Филаделфия има и хубави части, САМО на които ще те отведе туристическото бусче, но това, което видях не ми хареса! Вместо да се заяждаш вземи направи един блог , с който да ни покажеш колко хубав град е Филаделфия.

Поздрави приятел! :-)
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот PHL » 05 Авг 2012 20:06

kriskris94 написа:
PHL написа:Инфраструктурата на Филадефлия няма нищо общо с тази на София, а за първи път и чувам за "зелена зона". Явно през последните 14 години прекарани тук нищо не съм научил.
По-големи глупости не съм чел с години.

Еми пич тук хората споделят впечатления. Аз глупости не говоря, така че си запази силните думи за себе си. Ако наистина за 14 години не си слизал в района на Темпъл го направи, ама по-добре с бронирана кола :-D Ако пък си ходил, не ми казвай че е нормално в центъра на един град да има гето!!!

Сигурен съм, че Филаделфия има и хубави части, САМО на които ще те отведе туристическото бусче, но това, което видях не ми хареса! Вместо да се заяждаш вземи направи един блог , с който да ни покажеш колко хубав град е Филаделфия.

Поздрави приятел! :-)


Не кометирам впечатленията ти, "пич", но това с инфрастурктурата, зелените зони и бронираните коли наистина ме разсмива. Не се заяждам, за 14-те години тук съм обиколил града в пъти, включително района на Темпъл, който между другото дори не е в центъра, както си отбелязал. Интересното за Северна Филадалфиа (където е Темпъл) е, че по нищо не се различава от Южен Бронкс или югоизточен Вашингтон - ама те май на тези не те водиха, само не онези места САМО на които те отведе туристическото бусче.

Да не кажат че сме много оф топик, хубави снимки
Аватар
PHL
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Окт 2007 22:54
Местоположение: Philadelphia, PA, USA

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот BODGM » 08 Авг 2012 12:22

Хубави снимки, хубави преживявания. И аз съм пообиколил из Вашингтон, Ню Йорк, музеите на Смитсониън. Наистина много красиви места:)
Аватар
BODGM
най-спотър
 
Мнения: 310
Регистриран на: 18 Юни 2008 14:34
Местоположение: София

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот Делян » 10 Авг 2012 03:40

Хактите са си факти!
http://www.cnn.com/2012/08/09/justice/p ... ?hpt=hp_c2
Другото име на Филаделфия е Kila-delphia.
От началото на годината "само" 210 убийства...
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот PHL » 10 Авг 2012 07:39

Делян написа:Хактите са си факти!
http://www.cnn.com/2012/08/09/justice/p ... ?hpt=hp_c2
Другото име на Филаделфия е Kila-delphia.
От началото на годината "само" 210 убийства...



И?

По-конкретни факти и по-малко стереотипи:
http://www.city-data.com/top2/c416.html
Аватар
PHL
спотър
 
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Окт 2007 22:54
Местоположение: Philadelphia, PA, USA

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот kriskris94 » 10 Авг 2012 20:35

PHL написа:
Делян написа:Хактите са си факти!
http://www.cnn.com/2012/08/09/justice/p ... ?hpt=hp_c2
Другото име на Филаделфия е Kila-delphia.
От началото на годината "само" 210 убийства...



И?

По-конкретни факти и по-малко стереотипи:
http://www.city-data.com/top2/c416.html


ХАхаха не не не истина какво И? :-D Филаделфия си е страшно място и тв'а си е!!!
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот Buch » 10 Авг 2012 23:35

PHL написа:
Делян написа:Хактите са си факти!
http://www.cnn.com/2012/08/09/justice/p ... ?hpt=hp_c2
Другото име на Филаделфия е Kila-delphia.
От началото на годината "само" 210 убийства...

И?
По-конкретни факти и по-малко стереотипи:
http://www.city-data.com/top2/c416.html

Това не са факти, това е вид интерпретация - отнесени едни факти към други факти. Във Филаделфия, която е в контекста на дискусията, убийствата продължават да са 210, освен ако не обориш този факт?

Иначе за блога не знам, ама за пътуването - евалата :)
Аватар
Buch
най-спотър
 
Мнения: 446
Регистриран на: 16 Яну 2009 13:48
Местоположение: София

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот Делян » 11 Авг 2012 15:39

Това е американската действителност. Богата държава, но с много висока престъпност между малцинствата.
За европееца това е неразбираемо, но за американеца това е действителноста: белите хора живеят в хубави квартали, малцинствата живеят по гетата и се стрелят постояно, какво да ги правиш хората... :roll:
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот akair » 11 Авг 2012 16:57

Делян написа:... белите хора живеят в хубави квартали, малцинствата живеят по гетата и се стрелят постояно, какво да ги правиш хората... :roll:

Така казано сякаш звучи обобщаващо до степен на генерализиращо и малко крайно... Дали наистина само "белите хора" живеят в хубави квартали? А може би има и изключения... Дали само малцинствени групи живеят в гета?...
При едно невнимателно прочитане написаното може да се изтълкува дори дискриминационно и расистко... Предполагам не си имал това предвид :D
А гета има и в Европа - от Париж, Брюксел и Лондон до София и Пловдив... Не са изключение случаите в Европа, в които четем за застреляни, заклани и т.н. - просто част от действителността... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: NEW YORK-SOFIA

Мнениеот VS11 » 16 Авг 2012 04:59

Хубав блог. Доста от снимките ти имат много интересен ъгъл :-)

Паркът в който са те водили с ЖП линията се казва High Line Park - http://en.wikipedia.org/wiki/High_Line_ ... rk_City%29

А иначе усещането за гето е много индивидуално. Аз след 12 години в Бостън прекарах една година в Ню Йорк и целия Манхатън ми се стори едно огрмно гето...в някаква продължаваща фаза на разпад...

United и Continental се сляха като всички акционери от двете компании получиха акции от новата компания - тоест нито едната купи другата, затова и компромисен вариант за име/лого/ливрея - http://en.wikipedia.org/wiki/United_Con ... l_Holdings
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта