Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 16 Дек 2012 21:10

Да същност, до вратата на самолета си бях единствен пътник. Вътре е ясно, че имаше пътници от София, но чекина беше само за мен, скенер минах единствен, изхода отвори заради мен, автобуса закара до самолета само мен :-D :-D :-D
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 16 Дек 2012 21:16

europeandj написа:
niki_m написа:
europeandj написа:Благодаря! В Бургас участвах в „Бързи и яростни“, тръгнах от летището 15мин преди влака. Добре, че таксиметровият шофьор се оказа пич и не спазваше много ограниченията, та нещата се случиха. Иначе се позамислям дали да Януари да не направа VAR - BOJ - VAR, но това ще го реша в последния момент сигурно. :)


Трябва да ти споделя, че в Бургас правилата за движение са по-скоро като китайското писмо :lol: , общо взето - джунгла, та човекът просто си е карал така, както се кара всеки ден :lol: Не напразно има доста анекдоти по въпроса, например - "В Бургас разлика между знак "СТОП" и Билборд - няма."
Да ти е направило впечатление, че никой не дава мигач, например? Все бургаски правила...


Ей виж, това не се бях замислял, но съм подочувал, че в Бургас правилата се пренебрегват често. Иначе аз лично Бургас и Варна ги харесвам страшно много като градове.

Нека да не се отклоняваме от темата.
Чудя им се на България Ер, защо не пуснат зимата 1 ротация директен ежедневен полет до Бургас, 2 такива до Варна и един обединен до Варна и Бургас. По този начин ще осигурят нужният капацитет седалки за Варна и Бургас. Ще има полети във всякакви часове, удобни за връзки в София, удобни за бизнес и всякакви пътувания и също така ще има и връзка Бургас - Варна, което може да се ползва от хората, тъй като през зимата по пътищата не е много лесно, а и цената в съотношение самолет:автобус е с много малка разлика. По този начин ще си напълнят седалките между Бургас и Варна с пътниците и за Варна и за София, а тези които слязат във Варна ще освободят седалки за големия наплив към София. Да не говорим колко икономично би дошло това, ако се ангажира 1 бразилец да я прави цялата тази схема.


Подкрепям те напълно в идеята за обединените полети.
Пиши и ти на стената на БгЕр, пиши им и мейл с предложението, аз им го казах дори в служебния офис, когато си взимах картата за често пътуващи по програмата им. Хората са отворени към идеи.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 16 Дек 2012 21:16

europeandj написа:Да същност, до вратата на самолета си бях единствен пътник. Вътре е ясно, че имаше пътници от София, но чекина беше само за мен, скенер минах единствен, изхода отвори заради мен, автобуса закара до самолета само мен :-D :-D :-D


А кажи сега - не беше ли яко подобно преживяване? Заслужавало си е всяка секунда! Екзотика отвсякъде!
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 16 Дек 2012 21:42

Това е нещо, което е очевидно, че не правя за първи път, обаче въпреки това си струваше всеки похарчен лев, защото билета ми беше само 22лв, но другите ми разходи бяха доста повече от тази сума, тъй че ми излезе колкото един полет София - Варна например или по цените на уизз ми дойде колкото пътуването ми до Тревизо. :D

А, Благодаря за идеята, ще им пиша на стената във фейсбук предложението си, защото то е добра идея наистина.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 16 Дек 2012 23:39

europeandj написа:Това е нещо, което е очевидно, че не правя за първи път, обаче въпреки това си струваше всеки похарчен лев, защото билета ми беше само 22лв, но другите ми разходи бяха доста повече от тази сума, тъй че ми излезе колкото един полет София - Варна например или по цените на уизз ми дойде колкото пътуването ми до Тревизо. :D

А, Благодаря за идеята, ще им пиша на стената във фейсбук предложението си, защото то е добра идея наистина.


Екзотиката в тия 15 минути е сравнима само с полет от Бургас до Варна изпълнен с А380 :lol:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот autom8 » 17 Дек 2012 00:04

niki_m написа:Екзотиката в тия 15 минути е сравнима само с полет от Бургас до Варна изпълнен с А380 :lol:

Знам, че не е тук мястото, но ми е интересно, който е запознат и знае да сподели - пистата във Варна след обновяването вече може ли да приема самолети от класа на A380?
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот mfiliov » 21 Дек 2012 10:53

Предполагам, че най-малкото дължината на пистата и коефициенът на товароносимост няма да са достатъчни.
Аватар
mfiliov
спотър
 
Мнения: 21
Регистриран на: 17 Авг 2007 23:35
Местоположение: Варвара, Пазарджик / София

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 21 Дек 2012 22:53

mfiliov написа:Предполагам, че най-малкото дължината на пистата и коефициенът на товароносимост няма да са достатъчни.


Нека специалистите да се изкажат, но редовно каца например Ан124, който си е гигант все пак.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта