Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 18 Авг 2012 16:03

- - - FB 986 - - -
BOJ 04:50
VAR 05:10

British Aerospace 146-300

Здравейте! Сигурно доста от вас го знаят, обаче съм сигурен, че има и такива, които не го знаят, но „България Ер“, (най-често през Юни месец) се случва да комбинират полетите си София - Варна и София - Бургас (най-честно късните си полети) в един като го правят SOF-VAR-BOJ и обратно, а понякога и SOF-BOJ-VAR.

Аз одавна знаех за тези полети от един приятел и ги дебнех в сайтовете на морските ни летища почти всеки ден. Един ден се сетих, че почти седмица не съм проверявал и очаквайки отново да няма нищо, влизам в сайта на летище Бургас и се изненадах, когато видях, че ще има полети. Веднага купих билет, който беше около 25лв. на резервационна класа W. След няколко дни имах късмет, че мой роднина пътуваше за морето в дена преди полета. Остави ме в Бургас и аз от там си наех квартира, за да поспя малко през деня. После хванах градския транспорт №15 в 23:00. Бях навил един познат, който работеше на морето да дойде с мен и него го докараха малко след полунащ на летището, където двамата чакахме цяла нощ.

Дойде време за полета. Успях да се чекирам първи. Качвайки се на самолета стюардесата каза „Ох, Боже вие ли сте за Варна бе?!.“, което не беше много приятно изказване, но няма значение, аз не се сърдя. Самолета излетя на североизток от Бургас и се приземи по 09 във Варна. Летеше уникално ниско. Прецаках се с място 04A, моя човек също искаше да е до прозореца и на него му дадоха 04F, като от неговата страна гледката беше просто невероятна. Виджаше се цялото черноморие, а гледката към Варна беше неописуемо красива. Беше 5:00 сутринта и тъкмо се развиделяваше. Беше красиво. Странното беше, че не ни дадоха прословутите кроасани и нещо за пиене, понеже мои приятели, които са летели по този маршрут са ми казвали, че понякога преди излитане, понякога малко след излитане стюардесите им давали кроасаните и им предлагали нещо за пиене. На слизане стюардесите пак се закачиха с мен по отношение на въпроса „Кой, по дяволите, лети между Бургас и Варна“ и също им беше много чудно как съм си купил билета, което ми е стори странно щото те се продават в air.bg. Слезнахме на летището във Варна после, където ни чакаше автобус само за нас двамата. Митничарите също бяха информирани за пристигането ни, тъй като оказа се, че +/- 3 часа преди нашия полет нямаше друг пристигащ във Варна. Полета реално продължи 12-14 минути.

Нямам много снимки, но прилагам малкото, които имам.

Изображение

Чакалнята пред един от новите изходи ( Изход 8 ) в Бургас, който са направили горе на панорамната тераса.
Изображение

BAe 146-300
Изображение

Изображение

Изображение

Вече кацнал във Варна.
Изображение

Табло пристигащи във Варна
Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 18 Авг 2012 18:26

Браво! Явно е било яко за всички. Само вие двама ли бе... :axe: :axe: :axe:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 18 Авг 2012 18:29

Със сигурност са се подразнили тези от наземното обслужване, митничарите най-вероятно, които иначе може би нямаше да са там, стюардесите, пътниците със сигурност са ни теглили по няколко майни... Обаче беше доста забавно.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот alex_2 » 18 Авг 2012 18:39

europeandj написа:Със сигурност са се подразнили тези от наземното обслужване, митничарите най-вероятно, които иначе може би нямаше да са там, стюардесите, пътниците със сигурност са ни теглили по няколко майни... Обаче беше доста забавно.


А не трябва да е така.. Щом продават такъв билет, са длъжни да предложат същото обслужване като за всеки друг пътник ..
Иначе в Бургас отвориха специален чек-ин до Варна ли? Интересно ми е дали винаги е така при такъв комбиниран полет, или както в твоя случай по необходимост понеже има пътник BOJ-VAR.. И интересно, написал си че полета е бил в 4.50, а гледам че бординг тайма ти е бил 4.05 :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 18 Авг 2012 19:02

alex_2 написа:
europeandj написа:Със сигурност са се подразнили тези от наземното обслужване, митничарите най-вероятно, които иначе може би нямаше да са там, стюардесите, пътниците със сигурност са ни теглили по няколко майни... Обаче беше доста забавно.


А не трябва да е така.. Щом продават такъв билет, са длъжни да предложат същото обслужване като за всеки друг пътник ..
Иначе в Бургас отвориха специален чек-ин до Варна ли? Интересно ми е дали винаги е така при такъв комбиниран полет, или както в твоя случай по необходимост понеже има пътник BOJ-VAR.. И интересно, написал си че полета е бил в 4.50, а гледам че бординг тайма ти е бил 4.05 :D


Значи, бординг тайма е 45мин преди полета. То това не знам попринцип от какво зависи. Полета иначе си беше 04:50 - 05:10, като реално кацнахме с 6мин. по-рано във Варна. Иначе полета беше BOJ-VAR-SOF и на чек-ин гишето пишеше:

FB 986

Varna
Sofia



Иначе от приятели, които са пътували в обратната посока от Варна за Бургас съм чувал, че са отворили чек-ин само за тях.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот akair » 18 Авг 2012 20:32

Поздрави за рипорта! :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот Nine » 20 Авг 2012 08:53

Много приятна разходка! Ако видиш пак да продават билети по същата отсечка, кажи и на нас :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 20 Авг 2012 11:20

Благодаря Ви!

Иначе билетите изкачат някъде най-много седмица преди полета, а по някога и в последния момент и е най-лесно да се проверяват в сайтовете на морските летища (без значение кое от двете), в ляво има едно поле „Търсене на полет“, там се въвежда само дестинацията (Варна или Бургас съответно) и се цъка „Търси“. Ще излязат доста полети на няколко авиокомпании (чартърни), за които не може да се купи билет, но ако има нещо на България Ер, то това е! Въпреки, че сега за Септември имаше един полет който обаче беше Варна - Бургас - Москва и за него не може да се взима билет. Мисля, че само при тези за София пускат билети.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 16 Дек 2012 14:59

Още един trip report, но в същата тема. Не само, за да не правя нова тема, ами и за да довърша тази.
Вече описах и приложих снимки към пътуването BOJ-VAR, а сега ще направя същото, но по обратния маршрут.

- - - FB 986 - - -
VAR 21:20
BOJ 21:40

Embraer 190 (LZ-PLO)

И така. Сигурно някой от вас ще ме помисли за луд, обаче заради тази кратка авиоразходка пропътувах доста километри, защото се юрнах от Пловдив до Варна, а после от Бургас до Пловдив с влак, само и само, за да летя.

На летище Варна, бях единственият пътник. Нямаше други полети по това време и бяхме само аз и служителите. По-късно и пристигащите пътници от София, но аз вече бях на терасата, когато те слизаха. Отношението на летищните служители беше доста толерантно и приятно към мен. Дори се пошегувахме с много от тях по отношение на краткото ми пътуване. Знаех, че самолета ще е Е190, на който не се бях возил до тогава. Когато видях обаче, че е LZ-PLO се впечатлих още повече, защото все пак е най-новото попълнения във флота на превозвача.
Във Варна ми беше доста забавно. Не ми се беше случвало да съм единствен пътник и беше някак мистериозно дори. Повечето лампи бяха угасени. Беше мрачно и празно, но за сметка на това беше доста топло. Дадоха ми място 03А, което както повечето от вас знаят е на най-широкият ред в самолета. И въпреки това ми се стори, че на другите редове също не е чак толкова тясно. Ето и няколко снимки от пътуването ми:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:D :D :D
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 16 Дек 2012 15:24

Браво! Много добро попадение. И мен ме очаква подобно, съвсем скоро и съвсем изненадващо.
Късметлия си бил с това, че си бил на 3-ти ред, който е по-широк и от бизнес-класата.

Е, само мога да се радвам, че си бил пасажер по екзотичната отсечка.
Съжалявам, че не си имал време да нащракаш малко снимки от нощен Бургас, и мястото с елхата.
Поздрави, europeandj!
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 16 Дек 2012 16:09

Благодаря! В Бургас участвах в „Бързи и яростни“, тръгнах от летището 15мин преди влака. Добре, че таксиметровият шофьор се оказа пич и не спазваше много ограниченията, та нещата се случиха. Иначе се позамислям дали да Януари да не направа VAR - BOJ - VAR, но това ще го реша в последния момент сигурно. :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот makler » 16 Дек 2012 16:39

Браво, браво. Радвам се, че не съм единствен в подобни изцепки.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот niki_m » 16 Дек 2012 18:06

europeandj написа:Благодаря! В Бургас участвах в „Бързи и яростни“, тръгнах от летището 15мин преди влака. Добре, че таксиметровият шофьор се оказа пич и не спазваше много ограниченията, та нещата се случиха. Иначе се позамислям дали да Януари да не направа VAR - BOJ - VAR, но това ще го реша в последния момент сигурно. :)


Трябва да ти споделя, че в Бургас правилата за движение са по-скоро като китайското писмо :lol: , общо взето - джунгла, та човекът просто си е карал така, както се кара всеки ден :lol: Не напразно има доста анекдоти по въпроса, например - "В Бургас разлика между знак "СТОП" и Билборд - няма."
Да ти е направило впечатление, че никой не дава мигач, например? Все бургаски правила...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот europeandj » 16 Дек 2012 20:38

niki_m написа:
europeandj написа:Благодаря! В Бургас участвах в „Бързи и яростни“, тръгнах от летището 15мин преди влака. Добре, че таксиметровият шофьор се оказа пич и не спазваше много ограниченията, та нещата се случиха. Иначе се позамислям дали да Януари да не направа VAR - BOJ - VAR, но това ще го реша в последния момент сигурно. :)


Трябва да ти споделя, че в Бургас правилата за движение са по-скоро като китайското писмо :lol: , общо взето - джунгла, та човекът просто си е карал така, както се кара всеки ден :lol: Не напразно има доста анекдоти по въпроса, например - "В Бургас разлика между знак "СТОП" и Билборд - няма."
Да ти е направило впечатление, че никой не дава мигач, например? Все бургаски правила...


Ей виж, това не се бях замислял, но съм подочувал, че в Бургас правилата се пренебрегват често. Иначе аз лично Бургас и Варна ги харесвам страшно много като градове.

Нека да не се отклоняваме от темата.
Чудя им се на България Ер, защо не пуснат зимата 1 ротация директен ежедневен полет до Бургас, 2 такива до Варна и един обединен до Варна и Бургас. По този начин ще осигурят нужният капацитет седалки за Варна и Бургас. Ще има полети във всякакви часове, удобни за връзки в София, удобни за бизнес и всякакви пътувания и също така ще има и връзка Бургас - Варна, което може да се ползва от хората, тъй като през зимата по пътищата не е много лесно, а и цената в съотношение самолет:автобус е с много малка разлика. По този начин ще си напълнят седалките между Бургас и Варна с пътниците и за Варна и за София, а тези които слязат във Варна ще освободят седалки за големия наплив към София. Да не говорим колко икономично би дошло това, ако се ангажира 1 бразилец да я прави цялата тази схема.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кратък trip report за най-краткия ми полет.

Мнениеот autom8 » 16 Дек 2012 20:57

За самолета, хайде ясно е, че не си бил сам до Бургас, но в отвеждащия автобус на летището? :D
Както си писал, че си бил единствения пасажер по отсечката, излиза че цял автобус е бил само за теб. Почти като лимузините за високия клас пътници при Катарците ;)
Това малко като вица от едно време за арабския студент в София, и автобусите от градския транспорт.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Следваща

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта