SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот makler » 02 Сеп 2012 13:31

Описаният тук маршрут е част от едно безумно пътуване в последния момент. Бюджетните ограничения наложиха вместо директните полети до крайната дестинация да направя този малък детур. Пък и от няколко месеца бях хвърлил около German Sky Airlines. Като бонус получих, честа да се возя на най-новата придобивка на България ер (е не ме огря да се возя бизнес класа с точки, но нищо може би следващия път). Искам да изкажа специална благодарност на служителя на летище Варна - още веднъж много благодаря за съдействието.


Летище София ме посрещна с невиждани мерки за сигурност и с шокиращи нововъведения на същата тема.
Изображение

Изображение

Изображение
01.08.2012/20:30-21:10
Bulgaria air
FB977 SOF-VAR
Embraer 190 LZ-BUR

Изображение

Really warm welcome:
Изображение

Изображение

Изображение

Едно от нещата заради, които толкова обичам Embraera - огромните прозорци:
Изображение

Почти завършената нова кула:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кроасана се е трансформирал в брандирано шоколадче:
Изображение

Небето на България:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Във Варна всичко е спокойно:
Изображение

Изображение

Секунди преди да нахлуят стотина немски туристи (в дъното изложба на тема "Строителството на новата писта"):
Изображение

Бизнес салона се е трансформирал в Costa:
Изображение

Изображение

Приятно нововъведение, но оградата направо ми бърка в здравето.
Изображение

Главния герой дойде:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
01.08.2012/23:30 01:20 +1
German Sky Airlines
GHY352 VAR-CGN
Boeing 737-800 D-AGSA

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Моето място.
Изображение


Изображение

Изображение

И брандиран сандвич, който незнайно защо отказах.
Изображение

Изображение

Изображение

24/7
Изображение

Изображение

България ер и новите подпълнения във флотилията им оставят доста приятно впечатление. Наистина все още има много неща, които да се желаят, но ако се погледне от страната на средностатистическия пътник към техния продукт, то смело може да се каже, че е на доста добро ниво.

German Sky Airlines - Макар и броят на чартърните АК с които съм летял да се равнява на броя на пръстите на едната ми ръка ги слагам на първо място, заради учтивото обслужване и задоволителния leg room и подробната полетна информация дори и в 2 часа през нощта. За мен беше голямо удоволствие да съм техен клиент и още отсега се оглеждам за възможни нови полети с тях.

Летище София - наистина някои неща там ме оставят просто безмълвен, и за да не бъда толкова ще кажа, единствения им плюс който виждам в момента - има места където може да се купи евтино вода.

Летище Варна - малко, но за сметка на това скъпо летище.

За летище Кьолн мога да само да съжалявам, че нямаме директна връзка с него. Там живота ври и кипи 24 часа на ден. Дори и посред нощ имаше толкова много полети (редовни и чартърни) пълно с хора, работещи кафета и магазини. Даже почвам да се чудя какво ли е да живееш там. Все пак Дортмунд и Дюселдорф са на една ръка разстояние, а и Франкфурт не е толкова далеч.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот europeandj » 02 Сеп 2012 17:44

Чудесен рипорт. Хареса ми страшно много идеята за прекачване на Варна, понеже попринцип Варненци се прекачват в София. Евала ти правя! А каква беше цената на полета на Кьолн приблизително?
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот Nine » 02 Сеп 2012 18:23

Иха, супер! Как се купуват билети за чартъри? Може ли да обясниш на "босите"...
А върна ли се в София и с какво ;)

Брандираното шоколадче на бг еър ми харесва!!! Най-накрая нещо интересно! Май четат тук :-D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот autom8 » 03 Сеп 2012 01:40

Nine написа:Брандираното шоколадче на бг еър ми харесва!!! Най-накрая нещо интересно! Май четат тук :-D

...и е доста приемливо и на вкус :-D

Aз по принцип не съм от феновете на Ембраерите, но края на юли летях с най-новото попълнение на FB тогава (LZ-SOF) до Берлин, и не знам защото беше чисто нов, или от конкретния модел, си попромених мнението - доста по-риятно се чувствах, отколкото предишните пъти, когато съм летял с тези машини.

Относно описаното пътуване, и на мен ми е интересно как/откъде се купуват билети за чартърни полети?
Аз съм летял май само веднъж с чартър - на BH, Пловдив - Гатуик - Пловдив, през зимата на далчената 1999 г., и единственото което помня е, че за тогавашните цени на самолетни билети, този беше около 2 пъти по-евтин.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот akair » 03 Сеп 2012 16:10

Браво! Интересен ТР!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот pepsii » 03 Сеп 2012 17:15

Кой ембраер ти се падна? Аз до Варна последно бях с Уиз :( А до Кьолн с Germanwings - и двата маршрута вече в историята :(
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: SOF-VAR-CGN с чисто нов самолет и АК

Мнениеот makler » 03 Сеп 2012 22:32

@ europeandj, Nine, autom8
Както е казал народа с питане и до Цариград се стига, това е най-общия отговор на вашите въпроси. Ако се интересувате специално за тези полети пишете на лично. Цените на билетите си не желая да коментирам, заради някои не много адекватни хора тук.

Чартърите нямат много общо с редовните полети, и от собствен опит особено от София са скъпо удоволствие.

@ akair Meрси.

@ pepsii Най-новия LZ-BUR.
До Кьолн едно време летяха Хемус ер би било хубаво пак да имаме директни полети до това летище.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта