BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

Мнениеот niki_m » 19 Окт 2012 18:23

BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

Този ми трип-рипорт, ще бъде малко по-пестилив на снимков материал поради една причина - лошо време /облаци, мъгла, проливни дъждове/, в моментите, когато се намирах на различните аерогари.
Пътуването ми започна вечерта към 19.00 ч. с придвижването ми до летището в Бургас. По това време, бяхме единствените излитащи от него с "БългарияЕр". Нашето BAe 146 ни чакаше в тъмницата,
и до него стигнахме с обичайния автобус. За съжаление, се бях паднал на място 5А, на което няма прозорец. Разбира се, след молба, ме преместиха на друго свободно място, но то беше до пътеката. Затова нямам снимков материал от вечерта над Бургас, съответно от кацането ни в София към 22.30 ч. Полетът премина нормално, с обичайното шоколадче, любезен персонал и газирани напитки. Излетяхме навреме и кацнахме навреме. На летище София по това време беше обичайното раздвижване от прииждащите полети. Затоварването на полета беше към 95%, с няколко свободни места.

След приспиване в София, сутринта към 5.45 се отправих за следващите си полети с ЕрФранс - от София - през Париж до Лисабон. Първият полет премина добре, закуската на французите включваше 2 кисели млека, един мъфин, един кроасан, топло кафе и напитки. Излетяхме от София със закъснение, поради лошо време и кацнахме на Терминал 2Е в Париж. Обратния ни полет също беше от 2Е, докато до преди няколко месеца полетите от София - до CDG кацаха на 2 D. Доколкото ми е известно, за момента само БългарияЕр кацат още на 2D, докато французите са се преместили на 2Е с нешенгенските полети. Терминалът е приятен, чист и с бърза връзка до 2F, откъдето обичайно ЕрФранс летят до Лисабон.
В Париж ни посрещна облачно небе, като по-късно, докато чаках следващото излитане - заваля проливен дъжд, който нямаше спиране. Въпреки мястото ми до прозореца - снимките няма да ги качвам, т.к. са с лошо качество.
Ето няколко фотоса, при прехода ми от Терминал 2Е към Терминал 2F:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Излитайки от Париж, изобщо не ставаше за снимане - проливен дъжд и облаци. Затоварването на полета беше 100%, раздадоха по един сандвич с майонезен сос и яйца, както и напитки. Кацайки в Лисабон - отново дъжд и невъзможност за снимане.

Времето минаваше бързо, като на няколко пъти в Лисабон успях да щракна прелитащи над улиците самолети, дано ги различите на снимките:

На следващата снимка лети един ТАР, между двете сгради на Техническия университет в Лисабон в кв. Аламеда:
Изображение

Същият този, малко по-нататък вече се намираше над Държавния трезор на Португалия:
Изображение

Следващият самолет го снимах някъде в КампуГранд, в Лисабон:
Изображение

Тук една Луфтханза прелита отново в КампуГранд:
Изображение

Още един, който ми се изплъзна, над Ентрекампуш:
Изображение

Следващата SATA без малко да избяга:
Изображение

Интересно събитие, по време на което се оказах в Лисабон, беше честването на 70 годишнината от отварянето на международното лисабонско летище - Портела. Нямаше как да присъствам на самото тържество, поради последващите ми полети, но ето няколко снимки от подготовката за честването:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето няколко снимки пред терминал 1 на Портела:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На излитане от Лисабон, отново времето беше лошо - буря, проливен дъжд, сиво небе, закъснели полети и изобщо суматоха отвсякъде. Едва успях да щракна няколко фотоса от самия самолет, и потънахме в сиви плътни облаци, закриващи гледката над Лисабон. Следващия път се надявам на по-добро време. Полета беше на 100% затоварен, раздаваха сандвичи със сьомга или сирене, както и питиета.
Отново няколко фотоса:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Над облаците, небето беше синьо, спокойно и слънчево:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На Шарл де Гол ни посрещна отново буря, както при кацането, така и при излитането. Водата се лееше буквално от небето. В един от промеждутъците на проясняване, чакайки полета до София - успях да щракна един доста приятен гигант:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А ето и няколко други обитателя на френското летище:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И така, тръгнахме с вечерния полет от Париж към София - бях на пътека и нямам фотоси. Полета премина бързо в разговори. Затоварването беше 100%. Същата вечер, имах отложен нощен полет на БългарияЕр до Бургас, поради което ме премаршрутираха на следващия ден до Варна. И така, без да съм го замислял, на 2 октомври още, знаех, че ще летя до Варна и след това към Бургас с каквото има.
През деня на 18 си чакахме нормално на гейта за домашни полети, минахме обичайната проверка и на автобуса, та чак до БАе-то, поседяхме заключени в рейса има-няма 30-ина минути, и видяхме, че нещо го ремонтират самолетчето. Хората се засуетиха, настана паника, разбира се никой нищо не обясняваше и нещеш ли шофьора нап рави завой и обратно към терминала. Тук седяхме един час, докато се оправят нещата, разбира се, който искаше да излезе му беше отказано, и след люта разправия, почнаха да пускат с уговорката за нова проверка. Имаше група финландци /някакъв спортен отбор/, които стояха втрещени и в недоумение. След час по-късно, отново в автобуса и с ремонтирания самолет към Варна.
От автобуса успях да щракна на варненското летище тези двамата и един трети в далечината. Зад нашия самолет, по-късно мернах и един лилав Уиз, който чакаше своите пасажери, но той остана без фото-сесия::
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

Мнениеот akair » 19 Окт 2012 22:24

Поздравления за ТР-а! Коя от 2-те компании спечели твоите симпатии - AF или FB? :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

Мнениеот Nine » 20 Окт 2012 08:07

Хубаво пътуване! Близките срещи с китове (А380) винаги радват окото :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

Мнениеот niki_m » 20 Окт 2012 11:03

akair написа:Поздравления за ТР-а! Коя от 2-те компании спечели твоите симпатии - AF или FB? :D


Ех, че ме метна яко с тоя въпрос :lol: !
С ЕрФранс летя отдавна и някак си ми харесват вече спонтанно, по подразбиране. Така както не се оплаквам от Шарл де Гол, макар че по неразбираеми за мен причини всички реват от това летище, което каквото и да ми кажат, за мен е изключително добре организирано за мащабите си.

Колкото до БългарияЕр, подкрепям ги като наш национален превозвач, харесват ми екипите, отношението им, съдействието, което оказват, и напоследък забелязвам стремежа им да се харесат на пътниците си, което не е маловажно. Може би реагират малко по-мудно и малко по-бавно, но се надявам това да го изчистят, т.е. да изчистят "българското" от обслужването си. Разбира се, бих ги предпочел навсякъде по моите дестинации, но за съжаление за момента това не е възможно.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: BOJ - SOF - CDG - LIS - CDG - SOF - VAR

Мнениеот niki_m » 20 Окт 2012 11:06

Nine написа:Хубаво пътуване! Близките срещи с китове (А380) винаги радват окото :D


Това е и една от причините да обичам парижкото Шарл де Гол, т.к. винаги има среща с някой гигант - този път цели 4-5 срещнах - А380, А340, един нацупондрен В747 и изобщо кеф. :twisted:
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта