Едно пътуване с много нетърпение

Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот EVGENI737 » 26 Дек 2012 17:47

Отдавна имам желанието да споделя няколко кратки трипчета, като нов в този сайт ми отне доста време докато разбера как да се оправя. По същество, това е едно дългоочаквано пътуване, поради броя на полетите, които ми предстояха.
София-Франкфурт
Франкфурт-Мадрид
Мадрид-Лисабон и така по обратния ред. След дълго търсене на билети в нета, открис уникална промоция от фалиралите вече Спан ер, билетите София - Мадрид и обратно за двама души бчха на цена от 240 лева, кaто три от полетите се изпълняваха от Lufthansa, a само един от Spanair. Това все пак си беше приключение, самолета на испанската авиокомпания беше 35 годишен MD-80, за пърши път се качвах на подобно нещо.
Мадрид Лисабон и обрано, беше бонус към пътуването, защтот в двете посоки цената на билета за двама души заедно с багажа излезна 43 евро, EASY JET, какво повече да кажа, жалко че в България съкратиха повечето от дестинациите си!

SOF-FRA BOEING 737 500
LUFTHANSA
FRA-MAD MD- 80
SPANAIR
MAD-LIS AIRBUS A 319
EASY JET
LIS-MAD AIRBUS A 319
EASY JET
MAD-FRA AIRBUS A 320
LUFTHANSA
FRA-SOF BOEING 737 500
LUFTHANSA

ето го и старта, може би за повечето до болка познато летище София и маяината която ще ни хвърли до Фрнкфурт
Изображение

Изображение

тук подготвяха бг ер за Брюксел
Изображение

над езерото Балатон над Унгария
Изображение

един CSA ни следваше доста шреме
Изображение
Изображение

кацнали на летището във Франкфурт и първият ми сблъсък с това чудовище на живо

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

за съжаление от кацането в Мадрид няма снимки, вече беше тъмно, затова направо от Мадрид към Лисабон

Изображение
MAD - LIS EASY JET, затоварване около 80 %
Изображение
докато рулирахме за излитане вижте, кой пристигна о т слънчева Куба
ИЛ 96-300 МНОГО КРАСИВА МАШИНА
Изображение
Изображение

Някой да хвърли малко яснота, относно тази испанска авиокомпания
Изображение

терминал 4 на летище Барахас

Изображение

снижаваме се над Лисабон страхотни гледки

Изображение
Изображение
[img]http://media.snimka.bg/s1/1540/029323806.jpg?r=0[img]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
и едно ТАП - ЧЕ дакато ни разтоварваха
Изображение

и сега навръщане

Изображение
и нашата птица зад мен
Изображение

един Чайник се приготви за заминаване за СУНАН
Изображение
ЕР ЮРЪП пристига от Канарите
Изображение
вече на летище Франкфурт, подготвят моя приятел за Нарита
Изображение
този беше пристигнал от Вашингтон
Изображение
и моя милост на път между двата терминала
Изображение
Изображение
Изображение
и разни други хубави птици QATAR BOEING 777-300
Изображение
LUFTI С А 340-600
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
щях да забравя най-важното, докато този кресавец си търсеше гейта, двама наши побратими спорехо много явно и доста професионално, на вид иначе интилигенти хора , но единя категорично заяви това е Бойнг, а другия непоколебимо му отвърна , не това е ТУ 154 и друг път съм се возил на танъв дълъг самолет сигурен сум че е ТУ , неможах да сдържа истеричния си смях.
ЛУФТИ тук смениха модела на А 340-300
Изображение
ТУК ИМАХА СЪМНЕНИЕ ЗА БОМБА ЕВАКУИРАХА ПОЛОВИНАТА ТЕРМИНАЛ И ВИЖТЕ КОЛКО ЛИНЕЙКИ И ПОЖАРНИ СА ОБИКОЛИЛИ САМОЛЕТА
Изображение
Изображение
Изображение
ГОТОВ ЗА ЦЕЛУВКА
Изображение
Изображение

Това е от мен ще има и още, но искам да благодаря на хората които ми помогнаха за да направя този блог.
до скоро!
Последна промяна EVGENI737 на 27 Дек 2012 00:43, променена общо 2 пъти
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот EVGENI737 » 26 Дек 2012 17:48

EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот EVGENI737 » 26 Дек 2012 17:54

Моля за помощ, защо снимките не се виждат
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот makler » 26 Дек 2012 17:56

Дай Quote на моят пост и виж как изглеждат снимките после редактрирай твоят и блога ще е ОК
Изображение
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот niki_m » 26 Дек 2012 18:16

Евгени, качи ги във http://www.photobucket.com , тъй като Снимка.бг ги съхраняват само за известно време и после трият.

Освен това, нямам търпение да видя случките от Лисабон, който се превърна в част от живота ми поради една или друга причина...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот niki_m » 26 Дек 2012 18:31

Аххх, Евгени, сега докато гледах част от снимките ти, видях че си нощувал в Сана Екзекютив на ав. Кондъ дъ Валбон /Conde de Valbom/ - Графът на Валбон, това е една титла създадена от Дон Луиш Първи Португалски, в чест на един португалски политик - Жуакин Тумаш Лобу дъ Авилъ /Joaquim Tomás Lobo de Ávila/.
Тъй като хотелът е в близост до градината Калущ Гулбенкян, сътворил азулейжушите /цветните плочки/ на Португалия, то сигурно сте ходили до метростанция Сау Сибъщиау, където всъщност е улицата - Ав. Дук дъ Авилъ, в негова чест. :D
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот Nine » 26 Дек 2012 20:31

niki_m написа:Евгени, качи ги във http://www.photobucket.com , тъй като Снимка.бг ги съхраняват само за известно време и после трият.

Шегуваш се :lol: Имам снимки там от много отдавна и все още си седят.

Евгени, с десен бутон върху снимката, трябва да избереш "Копиране адреса на изображението" (на Firefox) или Properties (на IE) и копираш адреса - изглежда нещо такова: http://media.snimka.bg/s1/1540/029323968.jpg?r=0 - този адрес слагаш в таговете (img) (/img) в квадратни скоби и ще се видят.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот niki_m » 26 Дек 2012 21:55

Nine написа:
niki_m написа:Евгени, качи ги във http://www.photobucket.com , тъй като Снимка.бг ги съхраняват само за известно време и после трият.

Шегуваш се :lol: Имам снимки там от много отдавна и все още си седят.

Евгени, с десен бутон върху снимката, трябва да избереш "Копиране адреса на изображението" (на Firefox) или Properties (на IE) и копираш адреса - изглежда нещо такова: http://media.snimka.bg/s1/1540/029323968.jpg?r=0 - този адрес слагаш в таговете (img) (/img) в квадратни скоби и ще се видят.


Така знам и затова ползвам фотобукета. :D
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот EVGENI737 » 27 Дек 2012 00:52

Много Ви благодаря приятели за указаната помощ, взех, че се спарвих най-накрая, отново хиляди благодарности, искам да кажа на Ники, юе Лисабон и за мен се превърна в града на живота ми тази пролет пак ще ходя и пак ще отседна в разкошния хотел Сана Ексекютив уникален е.
Моля и за Вашето мнение като за първи път как се справих и ако ви е интересно да качвм ли малко снимки и от самите градове.
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот makler » 27 Дек 2012 01:10

Доста добре ти се е получило. Хубави снимки и коментари към тях.
С какво ще летиш другия път до там?
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот niki_m » 27 Дек 2012 02:04

EVGENI737 написа:Много Ви благодаря приятели за указаната помощ, взех, че се спарвих най-накрая, отново хиляди благодарности, искам да кажа на Ники, юе Лисабон и за мен се превърна в града на живота ми тази пролет пак ще ходя и пак ще отседна в разкошния хотел Сана Ексекютив уникален е.
Моля и за Вашето мнение като за първи път как се справих и ако ви е интересно да качвм ли малко снимки и от самите градове.


Евгени, трип-рипорта ти е добър.
Разбира се, за мен, няма по-приятна част от това да видя, че има и други хора, които са разбрали, че Лисабон е истинска магия.
Това е градът, който колкото и пъти да погледнеш, все нови неща ще откриеш. Повярвай, няма да ти омръзне никога, напротив - има опасност не само да се пристрастиш към него, ами направо да почнете любовна афера. :D
Не знам дали си запознат, но има дори една цяла туристическа кампания - LisbonLovers, и разбира се, това не са сексуални услуги, а фирма, която предлага всичко за хората, които са влюбени в града. Разбира се, аз също съм от тези LisbonLovers. Ако имаш каквито и да било необходимости за разяснение относно Лисабон - насреща съм. Ще ти дам добра информация.
Сана Екзекютив е на доста стратегическо място, още повече, че е близо до летището, а в Лисабон е достатъчно да се качиш на 'Червената линия на метрото от летището и хоп, слизаш на последната спирка на линията и си след 5 минути в хотела. :D Близо си до Ел Корт Инглеш, зад който е градината на Амалия Рудригеш, а тя преминава в парка Едуардо 7 и оттам гледаш красивия стар Лисабон.
Няма друго подобно изживяване в Европа. Дори прехваленият Париж не може да стъпи на малкия пръст на Лисабон.
Радвам се, че ще ходиш пак - изобщо и не се отказвай. Хвани и влак от гара Руссиу и се поразходи до Синтра, Кабу дъ Рокъ, Щурил, Кашкайш... Поздрави!

p.s. Евгени, като отидеш тази пролет, точно под този хотел има един магазин - сапатерница, за обувки които са ръчна изработка и повечето са от корк. Жената, която ги продава е много любезна и стига да работи може да имаш късмет ако има твоят номер да си вземеш обувки от португалски корк. Не винаги обаче в този магазин има всички номера. Дано си намериш, защото са страшно удобни, а пък смешно евтини - около 20-40 Евро...
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот Nine » 27 Дек 2012 07:42

Браво, и на мен ми харесва трип рипорта! Лисабон отдавна ми е в плановете, но засега все го отлагам (по обясними причини). Уникални снимки при захода за кацане над града!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот EVGENI737 » 27 Дек 2012 21:17

makler написа:Доста добре ти се е получило. Хубави снимки и коментари към тях.
С какво ще летиш другия път до там?


обмислям варианта за RYAN AIR от Пловдив до Лондон и от там с ЕASY JET , излиза най-тънко
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот EVGENI737 » 27 Дек 2012 21:28

niki_m написа:
EVGENI737 написа:Много Ви благодаря приятели за указаната помощ, взех, че се спарвих най-накрая, отново хиляди благодарности, искам да кажа на Ники, юе Лисабон и за мен се превърна в града на живота ми тази пролет пак ще ходя и пак ще отседна в разкошния хотел Сана Ексекютив уникален е.
Моля и за Вашето мнение като за първи път как се справих и ако ви е интересно да качвм ли малко снимки и от самите градове.


Евгени, трип-рипорта ти е добър.
Разбира се, за мен, няма по-приятна част от това да видя, че има и други хора, които са разбрали, че Лисабон е истинска магия.
Това е градът, който колкото и пъти да погледнеш, все нови неща ще откриеш. Повярвай, няма да ти омръзне никога, напротив - има опасност не само да се пристрастиш към него, ами направо да почнете любовна афера. :D
Не знам дали си запознат, но има дори една цяла туристическа кампания - LisbonLovers, и разбира се, това не са сексуални услуги, а фирма, която предлага всичко за хората, които са влюбени в града. Разбира се, аз също съм от тези LisbonLovers. Ако имаш каквито и да било необходимости за разяснение относно Лисабон - насреща съм. Ще ти дам добра информация.
Сана Екзекютив е на доста стратегическо място, още повече, че е близо до летището, а в Лисабон е достатъчно да се качиш на 'Червената линия на метрото от летището и хоп, слизаш на последната спирка на линията и си след 5 минути в хотела. :D Близо си до Ел Корт Инглеш, зад който е градината на Амалия Рудригеш, а тя преминава в парка Едуардо 7 и оттам гледаш красивия стар Лисабон.
Няма друго подобно изживяване в Европа. Дори прехваленият Париж не може да стъпи на малкия пръст на Лисабон.
Радвам се, че ще ходиш пак - изобщо и не се отказвай. Хвани и влак от гара Руссиу и се поразходи до Синтра, Кабу дъ Рокъ, Щурил, Кашкайш... Поздрави!

p.s. Евгени, като отидеш тази пролет, точно под този хотел има един магазин - сапатерница, за обувки които са ръчна изработка и повечето са от корк. Жената, която ги продава е много любезна и стига да работи може да имаш късмет ако има твоят номер да си вземеш обувки от португалски корк. Не винаги обаче в този магазин има всички номера. Дано си намериш, защото са страшно удобни, а пък смешно евтини - около 20-40 Евро...


ники, ти как мислиш, първото нещо с пристигането ми в Лисабон беще да си купя билет за Синтра, имам много снимки и от града и от Пена и от цчл лисабон , не ти Ориенте не ти Байкша чиадо. Въпреки , че бях 4 дни, бяха крайно недостатъчни за да обиколя този обаятелен град, остана на сърцето ми
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Едно пътуване с много нетърпение

Мнениеот niki_m » 28 Дек 2012 12:31

EVGENI737 написа:ники, ти как мислиш, първото нещо с пристигането ми в Лисабон беще да си купя билет за Синтра, имам много снимки и от града и от Пена и от цчл лисабон , не ти Ориенте не ти Байкша чиадо. Въпреки , че бях 4 дни, бяха крайно недостатъчни за да обиколя този обаятелен град, остана на сърцето ми


Много се радвам, че си успял да усетиш португалската атмосфера.
Надявам се, си се качил на стария над 100-годишен трамвай 28 из най-кривите и тесни улици на планетата в стария Лисабон.
Дано си посетил или да посетиш Щурил и Кашкайш и да направиш там един плаж.
Може да отидеш на отсрещния бряг с някой от касилейрушите, вкл. и до Монтижу където е статуята на Крищу Рей. Там са и прословутите плажове - Кощъ Къпарикъ /Costa de Caparica/ след Алмуфадъ.
Ако имаш време посети някоя от фадо-къщите. Големите фадо-вечери се правят в понеделник и четвъртък от десетки години насам. ОБикновено се изисква резервация, но винаги има и такива, в които да се освободи някое място. Консумацията е между 21 и 23 ч., а след 23 ч. се оставя само чаша вино и излизат на живо фадо-певците /фадищи/ и се започва пеенето до ранни зори. Разбира се, това е класическото фадо-събитие.
Може да отидеш до доковете на Лисабон, където има супер-рибни ресторанти.
Ако имаш желание - пусни още снимки. Поздрави с аромата на Лисабон.
p.s. в една от най-известните песни на Амалия Рудригеш се пее - Cheira bem cheira a Lisboa /шейръ бай шейръ ъ Лижбоъ/ - Ухае добре, ухае на Лисабон - между другото това е и химна на Лисабон и особено на един от футболните клубове - Бенфика. :D
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта