С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот makler » 29 Дек 2012 16:08

В това празнично време когато всички си разменят подаръци, аз реших да разкажа за подаръка, който получих от Austrian тази година.

Нагоре към проверките:
Изображение

Доста пусто:
Изображение

Ура Боинг!!!
Изображение

Изображение


02.10.2012 08:05-08:30
SOF-VIE 805 km
Austrian OS800
Boeing 737 OE-LNP

Изображение
Полета беше сравнително пълен в еконъми и даже двама австрийски бизнесмени и един български еврокомисар в бизнес класата.

Изображение

Изображение

До свидания София!
Изображение

Изображение

Добра закуска:
Изображение

Изображение

Една от много причини да считам Austrian за по-добри от Луфтханза. Наистина по-удобно и ясно от мрънкащите под носа си стюардеси на Луфти.
Изображение

Изображение

Изображение

Черно и бяло не са много моите цветове, но поне е ново:
Изображение

Набързо през новия бизнес салон:
Изображение

Хубави екрани, дано някой ден и летище София има подобни.
Изображение

На гейта се случи нещо което не очаквах и много ме зарадва, а именно скъсаха ми бордната карта, дадоха ми нова и ми казаха: "Ще пътувате в бизнес класа."
Изображение

Изображение

Изображение

До LNZ за Austrian:
Изображение

Самолета носи името на столицата на Белорус - Минск.
Изображение

Изображение

Изображение

Моето място:
Изображение

Още една снимки на Air Alps.
Изображение

Изображение

02.10.2012 10:15-14:50
VIE-LED 1,574 km
Austrian OS611
Fokker 100 OE-LVH

Изображение
Load factor:100%

Изображение

Изображение

Изображение

Брей даже и меню, излишно е да казвам при кого няма избор:
Изображение

Без коментар:
Изображение

Много изискано:
Изображение

Изображение

Изображение


Пулково терминал 2:
Изображение

Изображение

Много ми липсват в София:
Изображение

Стандартно си почакахме багажа.
Изображение

Austrian са една от най-добрите АК, които летят до София в момента и да доста нива над Луфти в моите очи.
Новия терминал във Виена ми се видя малко объркан - лично на мен ми се наложи на два пъти да мина security check, но тъй като нямах много време не искам да давам прибързани изводи за него.

Весело посрещане на Новата година от мен!
Последна промяна makler на 29 Дек 2012 19:32, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот niki_m » 29 Дек 2012 16:17

Заслужен новогодишен подарък! Усетили са спотърския дух и положителните ти мисли към тяхната АК! Браво!
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот Nine » 29 Дек 2012 17:14

Еха, страхотно! А защо те прехвърлиха в бизнес класата?

Пропускам покрай ушите си това, че не харесваш Луфти. Не е необходимо непрекъснато да го подчертаваш. Аз имам симпатии и към двете АК :wink:
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот EVGENI737 » 29 Дек 2012 18:22

Nine написа:Еха, страхотно! А защо те прехвърлиха в бизнес класата?

Пропускам покрай ушите си това, че не харесваш Луфти. Не е необходимо непрекъснато да го подчертаваш. Аз имам симпатии и към двете АК :wink:


страхотен рипорт, Австрииците ги уважавам много , наистина се лети страхотно с тях, но за разлика от Луфти количката в икономи класа минава един път, на Луфти до Франкфурт мина три пъти броих ги
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот makler » 29 Дек 2012 20:05

Еха, страхотно! А защо те прехвърлиха в бизнес класата?

Пропускам покрай ушите си това, че не харесваш Луфти.


Може би защото имам статусно ниво и полета беше пълен, но в идентични ситуации не са го правили, така, че по правлиния отговор е незнам.
Колкото до мнението ми за Луфти и техните европейски полети то си е лично както и това за всяка друга АК. От полетите за тези 2 години се нагледах на толкова простотии, недомислици, закъснения и т.н., че няма как да не ги споменавам всеки път. Реално погледнато основните връзки към Европа които има от София са или с Австрийците или Луфти и аз си правя сравнения къде обективни къде не.

страхотен рипорт, Австрииците ги уважавам много , наистина се лети страхотно с тях, но за разлика от Луфти количката в икономи класа минава един път, на Луфти до Франкфурт мина три пъти броих ги


Причината количката при Austrian да минава само един е, защото полета до Виена по-кратък от колкото до Мюнхен или Франкфурт.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот Nine » 29 Дек 2012 20:39

Не отричам правото ти на мнение :D Просто се подразних от това, че навсякъде едно и също. Приятели? :partyman:
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот EVGENI737 » 02 Яну 2013 21:34

makler написа:
Еха, страхотно! А защо те прехвърлиха в бизнес класата?

Пропускам покрай ушите си това, че не харесваш Луфти.


Може би защото имам статусно ниво и полета беше пълен, но в идентични ситуации не са го правили, така, че по правлиния отговор е незнам.
Колкото до мнението ми за Луфти и техните европейски полети то си е лично както и това за всяка друга АК. От полетите за тези 2 години се нагледах на толкова простотии, недомислици, закъснения и т.н., че няма как да не ги споменавам всеки път. Реално погледнато основните връзки към Европа които има от София са или с Австрийците или Луфти и аз си правя сравнения къде обективни къде не.

страхотен рипорт, Австрииците ги уважавам много , наистина се лети страхотно с тях, но за разлика от Луфти количката в икономи класа минава един път, на Луфти до Франкфурт мина три пъти броих ги


Причината количката при Austrian да минава само един е, защото полета до Виена по-кратък от колкото до Мюнхен или Франкфурт.



подкрепям и факта, че обслужването на Луфти от България към Германия е едно и от Германия към други части на Европа е друго.
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот makler » 03 Яну 2013 00:38

Nine написа:Не отричам правото ти на мнение :D Просто се подразних от това, че навсякъде едно и също. Приятели? :partyman:


Разбира се и чакам с нетърпение твоят блог за Пловдив-Лондон!

подкрепям и факта, че обслужването на Луфти от България към Германия е едно и от Германия към други части на Европа е друго.

Като цяло съм разочарован от европейските им полети.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот akair » 04 Яну 2013 17:50

Пореден страхотен рипорт! Чакаме и връщането! :D
Наисинта Боинг на OS в София си е нещо забележително сред безкрайните буси и ф(ъ/о)кери... Личното ми впечатление е, че Луфти константно понижават качеството на услугата в Economy. Дано това им помогне да се задържат стабилно на пазара. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: С Аustian до Петербург и един неочакван подарък

Мнениеот Dreamliner » 10 Яну 2013 20:14

Браво, чудесен репорт и готини снимки! :)

Ъпгрейд в бизнес си е много добра изненада. На приятели им се е случвало с Алиталия, ЕрФранс, ама мен още не ме е огрявал късмета... Абе дай боже всекиму :mrgreen:
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта

cron