До Полша и назад с Austrian и LOT (the Star Alliance way)

Re: До Полша и назад с Austrian и LOT (the Star Alliance way

Мнениеот EVGENI737 » 29 Апр 2013 20:36

tonik написа:Благодаря, EVEGENI737!
Ами предполагам най-лесният е с такси - спират точно на изилзане от терминала.
Иначе аз се качих на автобуса (номер 175), който ходи до центъра и е удобен (пътува около 30 минути ако има задръствания, които не са рядкост за Варшава). Билети се купуват или от магазинчето с вестници и списания или от автоматична машина на спираката (която е точно зад такситата на излизане от терминала). От автомата може да се пазарува с монети, с банкноти, а и с дебитна/кредитна карта. Автобусът спира точно в центъра на "Новия" град, до централна гара и до Двореца на културата, подарък от Сталин.
Ще ти трябва билет за две зони (зона на полски е strefa) мисля, че цената е 7 злоти (3,3 лева).

На мен най-удобен ми беше автобуса, понеже спираше точно до вратата на хотела ми (Новотел центрум), но ти си прецени дали искаш такси. Принципно от тази спирка (която е точно на Двореца на културата) може да се прикачиш на друг градски транспорт за цяла Варшава, понеже е много централна (там е и Центрлна гара, както вече казах).




Много благодарности , информацията беше много полезна :D
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: До Полша и назад с Austrian и LOT (the Star Alliance way

Мнениеот EVGENI737 » 08 Май 2013 00:28

tonik написа:Благодаря, EVEGENI737!
Ами предполагам най-лесният е с такси - спират точно на изилзане от терминала.
Иначе аз се качих на автобуса (номер 175), който ходи до центъра и е удобен (пътува около 30 минути ако има задръствания, които не са рядкост за Варшава). Билети се купуват или от магазинчето с вестници и списания или от автоматична машина на спираката (която е точно зад такситата на излизане от терминала). От автомата може да се пазарува с монети, с банкноти, а и с дебитна/кредитна карта. Автобусът спира точно в центъра на "Новия" град, до централна гара и до Двореца на културата, подарък от Сталин.
Ще ти трябва билет за две зони (зона на полски е strefa) мисля, че цената е 7 злоти (3,3 лева).

На мен най-удобен ми беше автобуса, понеже спираше точно до вратата на хотела ми (Новотел центрум), но ти си прецени дали искаш такси. Принципно от тази спирка (която е точно на Двореца на културата) може да се прикачиш на друг градски транспорт за цяла Варшава, понеже е много централна (там е и Центрлна гара, както вече казах).



информацията ми беше много полеззна благодаря ти
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: До Полша и назад с Austrian и LOT (the Star Alliance way

Мнениеот tonik » 08 Май 2013 09:37

EVGENI737 написа:

информацията ми беше много полеззна благодаря ти


За нищо, дано наистина ти е харесала Варшава! ;)
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: До Полша и назад с Austrian и LOT (the Star Alliance way

Мнениеот EVGENI737 » 08 Май 2013 20:39

tonik написа:
EVGENI737 написа:

информацията ми беше много полеззна благодаря ти


За нищо, дано наистина ти е харесала Варшава! ;)



прекрасен град, много съм доволен
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта