DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот akair » 03 Мар 2013 16:51

Предната част завърши с моето пристигане във Фоз до Игуасу. Тук е мястото да похваля туристическия център на летището - служителката ми даде карта, обясни ми долу-горе къде е моя хотел, даде ми кратка информация за начините за придвижване с градски транспорт и забележителностите в околността. Самото градче е туристически център. Наблизо е паркът с водопадите Игуасу, както и границите с Аржентина и Парагвай. На реката има и голяма язовирна стена (над 8км, ако съм запомнил правилно) - втората по дължина в света. В Аржентина почти нямало какво да се види, но пък Парагвай имал славата не местен шопинг център - бил нещо като безмитна зона...
Тъй като времето не беше обещаващо, а и вече беше станало обяд, решихме да се разходим до Парагвай... Автобусите вървят на около 20 минути... Преживяването е интересно - много напомня стар междуселски Чавдар - седалки тип пейки с изкуствена кожа, ламарина с дупки по пода, силен шум от двигателя и мощна музика откъм шофьора... Попаднахме в задръстване, тъй като 4-те ленти на булеварда се сливаха в една, която ставаше на 2 при моста на граничния пункт. Долу-горе по това време заваля и течащата вода вътре в автобуса още повече засили усещането за междуградски рейс в милата ни родина... :D На граничния пункт си беше почти като във филм - полицаите заглеждаха най-вече минаващите пеша туристки, а нашият шофьор не намери за нужно да спира... Мостът има остатъци от някогашни предпазни мрежи, за да не се хвърли някой в реката, а ниските облаци почти я скриваха от погледа ми... След около 5 минути слезнахме от рейса и ако не знаех къде съм, можех да се закълна, че съм в Азия - сергии в много редици, опънат брезент между тях, хора, които се разхождат и се опитват да ти продадат от чорапи до Ролекс-и... И много мигащи реклами на околните "молове". По улицата се бяха образували червени реки - местната почва много напомня настилката на корт за тенис и оцветява водата при дъжд... Уви, бях оставил всякаква снимачна техника в хотела... Добре, че си бях взел поне дъждобрана, защото дъждът се засили :D След около час обикаляне, водата по улиците вече беше стигнала ниво "до глезена", а реки вече нямаше - всичко беше във вода със споменатата дълбочина... :D
Цяло чудо беше, че намерихме ресторант, който изглеждаше относително чист и относително ставащ за обяд... Поръчахме местна бира, а дойде Budweiser... :D Здраве да е... Тук за първи път опитах мандиока - беше варена и напомняше сладък картоф... :D Пътуването обратно към Бразилия беше също толкова интересно - на граничния пункт от страна на Бразилия се качи митничар - огледа всички и каза на онези, които носеха големи черни пликове да слязат и да попълнят митнически декларации. Ние трябваше да ги чакаме в автобуса, който не мръдна от едната лента за минава около 15-ина минути... Гранични полицаи така и не се качиха... :D
На следващата сутрин времето беше обещаващо - тъкмо повод за разходка до водопадите- входът е на последната спирка на автобуса за летището. Там се намира и хеликоптерната площадка:
Изображение

Вътре в парка всички превозни средства са превърнати в електромобили. Първата спирка е отбивката за разходката с лодка. Включва също разходка с открит джип около 3-4км по ето този път в тропическата гора:
Изображение

Ето това е дървото, от което се прави палмито-то за салата:
Изображение

Нашата екскурзоводка ни обърна внимание и на едно дърво, което се нарича "маймунски уши", поради специфичната форма на плодовете му. Те се ползвали с голям успех като естествен репелент, поради специфичната си миризма (аз бях заложил на достиженията на швейцарската фармация :D ):
Изображение

За разходката с лодка ме предупредиха да си оставя максимална част от дрехите и камерата на сушата. Добре, че го направих... :D Капитанът си облече в един момент водонепроницаемия костюм и ни вкара в един от водопадите - "Тримата мускетари" - нямаше част от мен, която да не е мокра... Това беше и разходката до Аржентина :D След време за сушене на слънце, този джип ни върна до спирката на автобуса:
Изображение

Следващата му спирка (на автобуса) е при този хотел, където започва и пътеката към водопадите. Изрично предупредиха никой да не храни животните:
Изображение

Този гладник обаче отмъкна бисквитите на едно хлапе, което пък рева поне 10 минути за тях:
Изображение

Ето ги и водопадите:
Изображение

"Тримата мускетари" започват тук:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето още гладници:
Изображение
Това беше и крайната спирка на автобусите, които връщат туристите при входа на парка... Наблизо се намира и парк с птици, който не остави еднозначно впечатление у мен. Много хубави птици има в него, но те са си в клетки, въпреки рекламите в Интернет, че са на свобода. Паркът се самоиздържа. Нека всеки сам прецени дали иска да насърчава подобно поведение от страна на съдържателите му...
Розово фламинго на един крак:
Изображение

Една от птиците, с които неминуемо се свързва Бразилия - тукан:
Изображение

Изображение

Колибри (беше при пеперудите):
Изображение

Папагали:
Изображение

Ето я и хеликоптерната площадка. Това е рекламата. Там продават и най-вкусните кокосови орехи за пиене:
Изображение

На следващата сутрин за мен беше време да се отправя към летището. Поради специфичния час на излитане, автобусите не бяха опция... Много ТАМ, ГОЛ и Азул:
Изображение

Изображение
Код: Избери целия код
   
Voo:  AD 4461
Operado Azul
IGU  Foz do Iguaçu (IGU) /
CWB  Curitiba (CWB)
Saída: 05:45 - Chegada: 06:50
LF: 100%
Seat: в средата на салона

Ако продължа с обясненията от предната част, CWB е Куричиба (или Куритиба) - доста популярно трансферно летище за Азул, Трил и ГОЛ...
Въпреки, че нямаше 05:00, вече бяха отворени 2 гишета за ТАМ, 2 - за ГОЛ и 3 - за Азул, Точно един от агентите на Азул почти говореше английски... Лентата за отвеждане на багажа се казваше "Бай Хуан", който носеше куфарите в една стая зад гишетата... :D Дойде екипажа и малко след него започнахме да се бордваме и ние с разходка по тармака:
Изображение

Изображение

Ето го нашия PR-AXD:
Изображение

Изображение

Усмихната стюардеса ме посрещна на входа... На моето "Sorry?" тя просто се усмихна и ми подаде пакет, в който имаше слушалки... В този момент се замислих дали това наистина е лоукост... :D След няколко секунди бях сигурен, че няма нищо общо с НТА в Европа и САЩ. Комфортни седалки с изход за слушалки:
Изображение

Персонални екрани:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

АТР-и:
Изображение

За този така "дълъг" полет от един час, освен картата, имаше 4-5 телевизионни канала, като дори един беше на английски. Една от стюардесите разбираше английски, а една - дори говореше! :D Следващата приятна изненада - закуска. Уви кафе сервирали само на полети над 90 минути... Но няма място за недоволство - това по местните стандарти е лоукост...:
Изображение

Вече в CWB:
Изображение

Изображение

Изображение

Един пилот на ТАМ пиеше кафе (преди работа):
Изображение

Изображение

Тук е мястото да отбележа, че Азул са придобили Трип и в момента тече процес на сливане. Вторият полет се изпълняваше именно от Трип, но с полетен номер на Азул - нещо като Оустиън и Тиролиън, въпреки, че при тях е по други причини :D :

Изображение

Код: Избери целия код
Conexão:  AD 5636
Operado TRIP
CWB  Curitiba (CWB) /
SDU  Rio de Janeiro-Santos Dumont (SDU)
Saída: 08:56 - Chegada: 10:21
LF: ~90%
Seat: в средата на салона


SDU беше подбрано съвсем умишлено - това е едно от по-малките летища на Рио де Жанейро, но се намира съвсем близо до Копакабана - на 6-7 км.
Ръкавите са стъклени:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един логоджет:
Изображение

Куричиба:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този път стюардесата ми отговаряше с кимане... На никой от 2-та полета капитаните не казаха и дума на английски...:
Изображение

Трип бяха една идея зад Азул като салон, но самите седалки бяха отново повече от комфортни - нищо общо с "градинските пейки" във Визз, Изиджет, че дори Оустирън и Луфтханза... Този плаж чаках:
Изображение

Подготовка за световното:
Изображение

Капитанът заходи за 20L и ни направи панорамна разходка над почти целия град:
Изображение

Изображение

Изображение

От летището има автобуси, които возят туристите до хотелите им - вътре е чисто, комфортно и климатизирано. Най-вече е безопасно... Това, което впечатли на SDU е, че в публичната зона, на нивото на земята, има огромен прозорец към перона - точно зад гишето за туристи... След само няколко часа в Рио разбрах защо е най-щастлив град във всички класации за много поредни години... В целия град се носи една особена атмосфера на безкраен празник - няма стрес, няма намръщени хора... Същевременно разполага с доста добре развит градски транспорт и не разбирам защо всички (пишман) туристи ползват таксита...
Една от задължителните спирки - Sugar Loaf:
Изображение
Малко е странен този лифт на 2 части, без нито един подпорен стълб... Още по-странно е как са го построили в началото на 20-ти век... Предишните вагончета са "участвали" в един от филмите за Джеймс Бонд...
Изображение

Ето го и летище SDU, видяно от Sugar Loaf;
Изображение

+ downtown-a:
Изображение

Изображение

Христос Спасител:
Изображение

ТАМ в полет:
Изображение

Изображение

Копакабана:
Изображение

Пълен релакс - едно такова и пейка със сянка и изглед към летището:
Изображение

Изображение

Ето я и хеликоптерната площадка (стискайте палци скрийнърите да пуснат една от тези снимки :D )
Изображение

С метрото лесно можете да стигнете и до булеварда, където всяка година се случва парада на школите по самба по време на карнавала:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко снимки от центъра:
Изображение

Изображение

Кулите близнаци (сиамски):
Изображение

Това е сградата на Петробрас (петролната компания на Бразилия):
Изображение

Катедралата Сан Себастиан:
Изображение

Ето го и легендарния плаж Копакабана. Зад палмите в ляво се е скрил Copacabana Palace:
Изображение

Изображение

Малко над 4км пясък, вода и горещи бразилки...
Изображение

Изображение

Изображение

В съседство е и Ипанема:
Изображение

Ипанема флип-флопс по пясъка на Ипанема бийч....:
Изображение


Друга основна атракция е Христос Спасител (Christ the Redeemer) на върха на планината Корковадо (Corcovado). Ако ходите там, си запазете билет от предния ден - аз чаках 3 часа за следващото свободно влакче. В този ред на мисли, железницата до върха е построена около началото на 20-ти век и вероятно никога не е модернизирана... Скромното ми мнение е, че един лифт би повишил капацитета на атракцията значително... Иначе част от по-интересните факти - статуята на Христос е най-голямата Арт Деко статуя - висока е около 30м, без постамента. Строителството е преминало без нито един инцидент... А през 80-те години на 20-ти век папа Йоан Павел II се е качил до статуята и оттам е благословил хората на Рио и народа на Бразилия. От терасата около статуята се разкрива хубава гледка към целия град:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Христос в мистерия (по-скоро в облаци...):
Изображение

Изображение

Изображение

Ако отидете в Рио, силно препоръчвам посещение на заведение, в което има жива музика... Едно такова заведение е Rio Scenarium - 4 зали на 3 етажа... В една от залите има музикално шоу, а в останалите 3, които са свързани, група от 4-5 човека свирят самба и всички гости са повече от добре дошли да танцуват - става наистина голям купон!
Железницата в Бразилия не е много добре развита и затова властите са наблегнали на автобусния транспорт - автогарите трябва да отговарят на строги изисквания за пространство, екстри - тоалетни, банкомати, закусвални, книжарници, ... Обстановката е почти като на летище, само дето няма проверка за сигурност... Една от местните фирми за производство на автобуси се казва Маркополо (Marcopolo) (защо ли... :D ) - ползват двигатели (и не само) на Мерцедес, а каросерията е местно производство. За първи път пътувах толкова комфортно с автобус - огромни, широки седалки, които стават почти на легло, държачи за чаши, климатик, филми, ... Единственият недостатък е пътната мрежа - пътуването от Рио до Сао Пауло, ползвайки пътя покрай морето отне общо 10 часа (4+6)... Разстоянието не е повече от 600 км... В Сао Пауло се намира най-голямата автогара в Латинска Америка и 2-ра по големина в света - Тиете - it's huuuuuge!
Изображение

Изображение

Оказа се, че Сао Пауло има и по-приятни квартали - напр. при музея на футбола... В цяла Бразилия знаците СТОП изглеждат така:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Код: Избери целия код
Depart    Sao Paulo, Sao Paulo    airline logo    British Airways 246
Economy | Boeing 747
5,896 mi | 11hr 0min
5:15 PM    Guarulhos Intl (GRU)
Stop 1    London
7:15 AM    Heathrow airport (LHR) | Terminal 5
Meal: Complimentary food and drinks
LF: >90%
Seat: в началото на 2-рия салон на Economy

Ваканцията свърши и беше време за дългия път до Европа. На летището цареше оживление:

Изображение

Аеро Мексико:
Изображение

Една а/к с лоша репутация по линията :-D :-D :
Изображение

Много ГОЛ и звездите от *A на другия терминал:
Изображение

Изображение

Този път си бях взел място до прозореца. Минахме през няколко слоя облаци, след излитането по 09. Една светкавица светна доста близо до нас и сериозно наруши работата на IFE-то. В този момент видях моят спътник леко пребледнял и с доста ужасена физиономия...
Бритиш започнаха с напитките:
Изображение

Залез, отразен от двигател номер 4 (Rolls Royce):
Изображение

Wing-tip:
Изображение

Изображение

Все любими градове - Вашингтон, Бриджтаун, Лисабон, Мадрид, ...:
Изображение

Към Реклиф:
Изображение

Пиле за вечеря:
Изображение

Вече над Европа:
Изображение

За закуска изборът беше сведен до типична британска и сандвич със сирене и шунка. Заложих на сандвича - толкова е прост, че никой не може да го обърка... Уви, Бритиш могат - имаше някаква ужасна подправка в него...:
Изображение

Изгрева:
Изображение

Изображение

Изображение

Кацнахме по 09L:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Код: Избери целия код
Depart    London    airline logo    British Airways 938
Economy | Airbus A319
298 mi | 1hr 20min
9:10 AM    Heathrow airport (LHR)
Arrive    Dusseldorf
11:30 AM    Dusseldorf International Airport (DUS)
LF: 30%
Seat: в началото на салона

Автобус и обратно на Т1... Вероятно този терминал са го реновирали, но в него липсва всякаква логика - на едно място са гейтове от 1 до 12 и от 20 до 60. На друго са от 12 до 20, ...
Изображение

Изображение

Отново 319, отново на BMI. Бяхме по около 1 човек на 3 седалки... Един поляк си проведе интересен разговор със стюарда:
- Може ли да си сменя мястото и да седна там?
- Опасявам се, че това там е бизнес класа...
- О, вярно ли? Не прилича...
:D
Изображение

2хА380 на Qantas:
Изображение
Закуска:
Изображение

На кацане в Лондон капитанът каза, че навън е един градус под нулата и се очаква сняг. Аз се зарадвах, че няма да остана дълго там... Щастието ми беше помрачено от тази гледка в Дюселдорф:
Изображение

Изображение

На първо място - Бразилия е страхотно място. Препоръчвам на всички да я посетят поне веднъж... Вероятно всеки трябва да внимава, но нищо от традиционно споменаваните грабежи, побоища, проблеми, ... не ми се случиха - навсякъде се чувствах сигурно, освен може би в центъра на Сао Пауло... Рио е невероятно място!
От авиокомпаниите - Бритиш имат много приличен продукт в Европа, дори може би по-добър от Луфти, но определено могат и повече на презокеанските полети - най-вече трябва да поработят над храната... Обслужването беше ок. Могат малко да ъпдейтнат салона...
ТАМ - страхотно обслужване, чисти и светли самолети, усмихнат персонал. Малко е тясно - ако оправят този проблем ще са супер.
Азул и Трип - най-добрата НТА, която някога съм виждал. Нови, чисти, светли самолети, млади и усмихнати стюардеси, страхотен продукт, ... Просто съм много приятно изненадан от тях. Ако и в Европа НТА са такива, първи ще си изхвърля картите Miles & More и Executive Club :D Отделно Бритиш, Луфти, Оустриън, Ер Берлин, Алиталия и останалите могат да пратят по един екип в централата на Азул, който само да си води записки как се прави бизнес така, че клиентите да останат доволни. :D

Ами това е... Всякакви забележки / препоръки / мнения и коментари са добре дошли. Надявам се да ви е било интересно!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот Nine » 03 Мар 2013 17:55

Много полети, много нещо :D Страхотно изживяване!!! Пак да летиш и пак да разкажеш ;)

Не ми казвай, че Бритиш дават метални прибори (снимката с вечерята)?
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот akair » 03 Мар 2013 18:03

Мерси, Nine!

Nine написа:Не ми казвай, че Бритиш дават метални прибори (снимката с вечерята)?

Метални прибори има, но в компанията с жерава и синьо-жълтата опашка... :D В Бритиш са най-обикновена пластмаса, но са в цвят сив металик... :wink:
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот george_mnt » 03 Мар 2013 18:40

Завиждам ти много, че си уцелил хубаво време! Аз като бях ноември(общо взето подобен маршрут) беше отвратително мъгливо и не успях да се насладя на гледката към cidade maravilhosa :?

Относно Бразилия - аз също мисля, че не е чак толкова зле, колкото се описва постоянно по телевизията. Специално за Рио не съм се чувствал в някаква опасност, прибирал съм се пеша, самичък в 11 вечерта в квартал, който не е покрай туристическите забележителности, а е жилищен. Сау Паулу - ето оттам вече не останах очарован, надали бих искал да се върна пак. Чак когато излетяхме от GRU почувствах някакво успокоение, че си тръгвам, без нищо да е станало. А ето и нещо забавно - http://www.youtube.com/watch?v=aZJ743SokhQ или https://www.facebook.com/photo.php?v=47 ... =2&theater - тук има едно клипче на португалски с испански субтитри, разказващо точно за СП и за престъпността. Разбира се, става въпрос за пародия, но по мои впечатления не е много далеч от истината.
Последна промяна george_mnt на 03 Мар 2013 18:51, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
george_mnt
най-спотър
 
Мнения: 337
Регистриран на: 25 Ное 2007 17:57

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот tonik » 03 Мар 2013 18:43

Страхотен рипорт и невероятни снимки, браво! Това с четирите километра горещи бразилки прозвуча много добре... :mrgreen:

ПП: един мой познат португалец ми разказа преди време, че още първата му нощ в Бразилия, нападнали хотелската му стая и го обрали (в Рио)... Съоветно човекът си хванал следващия полет за Португалия и се прибвал. Предполагам всичко опира и до късмет...
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот BODGM » 04 Мар 2013 10:28

Браво, втората част е още по-добра :) Страхотни гледки, природа и забележителности. Гледайки Копакабана, придобих по-ясна представа откъде идват "прочутите" бразилски футболисти в българското футболно първенство :D Стадионът е на Сао Пауло, нали?
Аватар
BODGM
най-спотър
 
Мнения: 310
Регистриран на: 18 Юни 2008 14:34
Местоположение: София

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот Dreamliner » 04 Мар 2013 19:24

Поздравления и за двете части! Определено допринесе към форума с доста екзотика, интересни и красиви снимки и разказ :) Браво!
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот akair » 04 Мар 2013 21:31

Благодаря на всички!
Да, клипчето е интересно - доста добре направено за пародия :)
Що се отнася до късмета - човек не трябва да си "насилва" късмета, особено в "специфични" градове... :D Все пак колко голяма група трябва, за да обере хотел на 6-8-10 етажа с по 10 стаи на етаж, преди да е дошла полицията... По друг начин казано - мерки се вземат при планирането, а не след инцидента - било с локация на хотела, наличие на сейф в стаята,... :D С уговорката, че 100% сигурност няма никъде, а и доколкото прочетох и чух, властите се опитват да излъскат имиджа на града за предстоящите спортни форуми и се борят с престъпността с всички сили и средства... :)
Стадионът е общинския стадион в Сао Пауло - не разбрах на кой отбор е... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот LZB123 » 07 Мар 2013 11:08

Страхотен блог! Мерси, че ни поразходи в Бразилия! :)

Имам близки приятели бразилци и те са ми казвали, че не знаят какво е това лоу-кост компания! Били споделил как е цената на билетите на Азул?

Що се отнася до сигурността, всичко е въпрос на късмет. По автобусните линии до столицата Бразилия съм чувал истории като в холивудски филм с организирани отвличания на автобуси с цел грабеж, а в Рио - за такситата, които те взимат от летището и те вкарват в гетата. После излизането става само след като си оставиш всичките вещи.

Така че не се заблуждавайте! Това не е малката Европа, която познаваме и опреелено е дестинация за всеки пътешественик! :)
Изображение

AN24/AT43/A319/A320/A321/A332/B462/B463/B712/B733/B734/B735/B738/B744/E190/RJ85/SU95/T134/T154

Снимките ми в BGspotters, Airliners, JetPhotos
Аватар
LZB123
супер спотър
 
Мнения: 901
Регистриран на: 21 Май 2008 19:55
Местоположение: Toulouse - Blagnac (TLS / LFBO), France

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот akair » 08 Мар 2013 19:21

За съжаление не пътувах сам, а в потвърждението за билета е посочена само общата сума, а не сме в една ценова класа. Има и друг интересен факт - в Бразилия е съвсем легално а/к да предлагат една цена на притежаващите бразилско ЕГН/данъчен номер/социален номер и 2-3-4 пъти по-висока - за останалите. :D Върти ми се, че за местните цената беше около 50-60 долара (100-120 реала) за 2-та лега общо, което включва и 1 парче чекиран багаж. :D На мен ми изглежда съвсем като лоу-кост цена...
Що се отнася до такситата - още един довод в полза на градския транспорт :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот niki_m » 09 Мар 2013 15:52

Ах, Бразилия ми е мечтана дестинация и все се каня, когато съм в Лисабон да се метна на ТАP Portugal и да отскоча до там... сигурно ще стане някой ден.
Докато беше в Рио, посетихте ли фавелите, или показаха ли ви ги?
Качихте ли се на техните трамваи - bonde /на бр.португалски - бонджи/?

Доколкото разбирам, живееш в Дюселдорф, затова ето ти една босса нова песен с типичен бразилски ритъм, но на немски, като благодарност за трип-рипорта. Ще чакаме и други.

http://youtu.be/bz8HNw-eRTs

Muito obrigado pela tua reportagem da viagem do Brasil, o que é excelente! /pt./
:wink:
[м'уйт-у-брриг'аду п'елъ туъ рр'ъпурт'ажей дъ ви'ажай до Бр'ъзил, у къ е шсиль'ентъ]
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот akair » 12 Мар 2013 01:49

Човек не бива да "насилва" късмета си и затова си спестихме фавелите. :D В Сао Пауло и Рио заложихме най-вече на метро, защото и на 2-та града им се носи слава, че имат ужасен трафик, който апропо така и не видях...
Като има пътувания, ще има и ТР-и. :D
Благодаря за поздрава - доста интересна комбинация се е получила... :D
И ако ще ходиш в топло време, слънцезащитен крем, очила и шапка са повече от задължителни аксесоари. 8)
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот VS11 » 12 Мар 2013 05:14

Много интересен ТР. Поздравления и благодарности! Аз също съм голям фен на Бразилия без още да съм бил там, но познавам много бразилци и са готини хора. Azul, да припомним, е третото чедо на основателя на jetBlue - Дейвид Нийлмън, който дори е роден в Бразилия, докато родителите му Мормони са били на мисия там.
Аватар
VS11
супер спотър
 
Мнения: 719
Регистриран на: 02 Юли 2004 06:27
Местоположение: Varna, BG/Boston, MA, USA

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот EVGENI737 » 12 Мар 2013 21:00

akair написа:Човек не бива да "насилва" късмета си и затова си спестихме фавелите. :D В Сао Пауло и Рио заложихме най-вече на метро, защото и на 2-та града им се носи слава, че имат ужасен трафик, който апропо така и не видях...
Като има пътувания, ще има и ТР-и. :D
Благодаря за поздрава - доста интересна комбинация се е получила... :D
И ако ще ходиш в топло време, слънцезащитен крем, очила и шапка са повече от задължителни аксесоари. 8)


уникално трипче !!!! :D
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: DUS-LHR-GRU-IGU-CWB-SDU + GRU-LHR-DUS - II част

Мнениеот akair » 13 Мар 2013 01:17

Радвам се, че вие е харесал.

Значи Дейвид Нийлмън заслужава голямо БРАВО! Наскоро гледах точно Джетблу - по някакъв странен начин напомнят АЗУЛ, но в САЩ. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Следваща

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron