Отидох в Рим и не видях Папата!

Отидох в Рим и не видях Папата!

Мнениеот europeandj » 19 Мар 2013 02:52

Изображение

- - - - - 5 March 2013 - - - - -
-> W6 4355
Sofia Intl T1 - 10:25
Rome Fiumicino T3 - 11:20

- - - - - 7 March 2013 - - - - -
-> W6 4356
Rome Fiumicino T2 - 11:55
Sofia Intl T1 - 14:50


Ето го и последното от серията пътувания из Европа (поне за този сезон). Отидох в Рим и не видях папата! Ето нещо възприемано за абсурдно се случи на мен, но просто когато бях там нямаше изобщо папа.

Два дни преди това ходих в Тревизо и случих на последния ден, в който Swissport обслужват WizzAir. При полета за Рим вече Sofia Airport бяха застъпили. Забелязах разликата. Изходи 4, 5, 6 на стария терминал в София ги бяха заградили с пейките и по този начин слизайки по стълбите надолу се образува нещо като стерилна зона, ама не точно, защото пак може да си щъка човек. Направи ми впечатление, че доста повече персонал обработваха полета спрямо предишните.

Полетът беше интересен. Излитане на изток последващо от десен завой и заобикаляне на Витоша от изток. Мисля, че прелетяхме над Кюстендил преди да влезем в Македония, а после успях много ясно да различа Скопие. Видях летището и града. Сравнително кратък полет иначе докато се усетя и вече бяхме над Адриатика, а после и над Апенините. Няколко завоя и кацане на Фиумичино по 16R. Обслужиха ни от ръкав и между другото в Рим всички пристигащи полети от НеШенген (изкл. САЩ и Израел, за които си има самостоятелен Терминал 5) пристигат на Терминал 3. Ако не бъркам нещо Шенгенските пристигат на Т1, а вече за заминаването схемата е друга. Т1, Т3 са си според авиокомпаниите, а Т2, който е само заминаване е за нискотарифните. Т4 нямат не знам защо. След преминаване през ръкава и през някой друг коридор се озовахме на терминалния влак, който трябваше да хванем, за да стигнем до паспортен контрол и съответно изхода. Влакът си беше с гуми, даже ми е трудно да го нарека влак.

В Рим разгледах каквото можах. Доста евтини входни такси. Доста евтин град. Растителността е уникална и не бях виждал другаде такава до сега. Натъкнах се на доста интересен бизнес модел от един търговец на открита сергия. Докато държах един химикал от сергията му го попитах колко струва, а той ми отвърна „€1, обаче ела след три часа защото току що излязох в обедна почивка“, шокирах се! Представям си как в България ще те гонят, за да ти вземат парите, а то май така и трябва да е де.

На връщане минахме през Терминал 2, където всичко беше оранжево, ако ме разбирате какво имам в предвид. След скенера и паспортен контрол минахме по един ескалатор нагоре и се озовахме на изходите, които на практика са едни и същи за първите три терминала мисля. Бяхме около изходи B, самолетът ни беше на абсолютно последния изход H19. Вървях най-малко 15мин докато стигна до него и наистина не преувеличавам. Оказа се, че изходите след H5 не са с ръкави. Слиза се по едни ескалатори в една такава зала оградена с изходи, която малко наподобява на малко летище за нискотарифни полети. Хендлинга ми се стори бавен обаче. Самолета пристигна на време, но излетяхме с половин час закъснение.

Самолетът на отиване:
Изображение

Олимпийците секунди преди излитане за Елада:
Изображение

В далечината се вижда излитащ хеликоптер:
Изображение

Голф игрище:
Изображение

Няколко снимки от Витоша:
Изображение

Изображение

Изображение

Скопие:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пиаца Венеция:
Изображение

Палатино:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Фонтан ди Треви:
Изображение

Изображение

По Европа се нагледах на влакове с гуми, обаче не очаквах, че ще видя тролейбус без жици:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Каквото и да значи това:
Изображение

Цезар, ако не се лъжа:
Изображение

Ватиканът:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Замакът Сан Анджело:
Изображение

Изображение

Река Тибър:
Изображение

Базиликата Сан Паоло:
Изображение

Изображение

Изображение

Гара Термини:
Изображение

Изображение

Летище Фиумичино, Терминал 2:
Изображение

Изображение

Ето тук правят някакво разширение, май ще слагат още ръкави:
Изображение

Изображение

Излитане на запад:
Изображение

Магистрала Люлин:
Изображение

София:
Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Отидох в Рим и не видях Папата!

Мнениеот akair » 19 Мар 2013 09:50

Хубава разходка! Поздрави за ТР-а!
Понякога местните казват на двореца на площад Венеция "пишещата машина" :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Отидох в Рим и не видях Папата!

Мнениеот Nine » 19 Мар 2013 11:00

Страхотни снимки! Браво :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Отидох в Рим и не видях Папата!

Мнениеот europeandj » 19 Мар 2013 18:15

Благодаря Ви! Чак страхотни снимките не са... За съжаление нямам хубава машинка иначе уменията ги имам, че преди години ходих на фотография и доста се бях запалил, но нещо много бързо ми отмина страстта и така и не си купих нещо малко по-професионално.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Отидох в Рим и не видях Папата!

Мнениеот makler » 20 Мар 2013 00:22

Ти направо не се спираш! Скоро мен ще минеш! :D
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Отидох в Рим и не видях Папата!

Мнениеот europeandj » 20 Мар 2013 12:34

makler написа:Ти направо не се спираш! Скоро мен ще минеш! :D


А, да бе! Аз тебе ако гоня трябва да източа нечия депутатска сметка или пък да ме вземат за стюард някъде. :D Доста хляб има да ям докато мина по брой полети дори половината от форума. Или поне така си мисля. :)
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта