До Норвегия с германски привкус

До Норвегия с германски привкус

Мнениеот kriskris94 » 28 Апр 2013 01:03

Пътуването ми до Скандинавия все пак се състоя след дълго дебнене за ниски цени. Купих си билети с Еър Берлин за 198 евро, което мисля, че е добра цена като бързам да отбележа, че си купих билета седмица преди пътуването. То беше свързано с много неща, които ми се случиха за първи път. Никога не бях летял в късния следобед от София както и с Еър Берлин.

извинете за качеството на снимките, но разполагам с iPhone :D

Доста пътници имаше до Берлин, но най-интересното е, че над 10 човека бяха за Осло със сигурност. Продължавам да се чудя защо все още няма директна линия!
Изображение
Изображение
Моля някой да обясни къде им излиза сметката на Берлинците да стоят на гейт над 2 часа?
Изображение
Изображение
Изображение
"Разширението на летището, което ме накара да се усмихна, какво всъщност печели летището с тези 6 метра!?
Изображение
Изображение
Имах нещастието да ми дадат място точно пред аварийния и седалките не се спускат назад! А сещайте се с моите 1.95 как се издържа 2 часа! Иначе нищо интересно. Обслужването е нормално, нищо по-различно от това на България еър. Сок+кафе–мъфин.
Изображение
Като много малък съм летял до Берлин, но нищо не си спомням. За мен Тегел е най-отвратителното летище! (лично мнение) Мноого ми е странно!
Изображение
Луфти с едри представители
Изображение
И не само германци
Изображение
Изображение
Норвегия може би е една от малкото държави, които все още имат добро впечатление за нас, но като видях как цели семейства, представители на малцинствата са се ЕМНАЛИ към Севера започвам да се съмнявам, че това ще продължи дълго.
Как ли са презокеанските на Еър Берлин?
Изображение
Много големичък е Берлин!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това може би е най-красивият полет, който съм имал. Не спряхме да гоним деня до самото кацане.
Изображение
Копенхаген! Красота!!!
Изображение
Изображение
И след има-няма 30 минутки се показаха и предградията на Осло
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/394061_4113936946202_1094408665_n.jpg][/img]
Изображение
Изображение
На Гардермуен работният ден поприключваше
Изображение
Холандци и естествено представители на САС
Изображение
Последно чао и спринт към влака стрела за Осло
Изображение

Air Berlin са добра компания, като и цените са им добри. Естествено с удоволствие бих пътувал с Луфти през Мюнхен, където има безплатни напитки и си е страхотно летище докато Тегел е много старо и странно. Гейта за Осло беше в нова част от летището тип "Лидл", което върви за летен курорт като Варна/Бургас, но за международно летище на Берлин изглежда странно. Скоро ще кача снимки и от връщането, което беше интригуващо с 5-те часа престой!!!, които изкарах на терасата на Тегел в компанията на много спотъри.
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот alex_2 » 28 Апр 2013 08:33

Супер блог, снимките са много добри :) тези дни и аз ще тествам Тегел и ще дам мнение :D FRA и MUC са ми любимите летища, за TXL знам че е старичко..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот fokker100 » 28 Апр 2013 09:04

браво! много интересно пътуване! пусни, моля те, и някоя и друга снимка от осло!
fokker100
спотър
 
Мнения: 55
Регистриран на: 13 Яну 2013 12:23

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот makler » 28 Апр 2013 12:34

Страхотни снимки!
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот pumana » 28 Апр 2013 17:04

Е недейте да го ругаете Тегел толкова, не е чак толкова зле :) Като се има предвид, че е планирано за 7 мил. пътници годишно, а поема сега два пъти повече заради провала с Берлин-Бранденбург, се справят повече от добре - багажа се чака по-малко отколкото в София :wink: Новите постройки верно са от сглобяем вид и няма пейки достатъчно, но пък и тях никой не ги е мислил че ще се ползват години, а само няколко месеца. С откриването на BBI Берлин ще стане много удобна трансферна точка за Скандинавия, по-удобна от Мюнхен според мен.
pumana
най-спотър
 
Мнения: 454
Регистриран на: 01 Дек 2010 12:42

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот akair » 28 Апр 2013 20:28

Браво за хубавия ТР! Как ти се стори боинга с "шареното" осветление и новите багажници?
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот ilkosem » 30 Апр 2013 00:49

И на мен Тегел не ми хареса толкова много. Доста странно летище е!
А иначе, и аз в събота пътувах с такъв Боинг и много ме изкефи като цяло целия самолет.
ilkosem
спотър
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2012 15:53

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот kriskris94 » 01 Май 2013 01:55

akair написа:Браво за хубавия ТР! Как ти се стори боинга с "шареното" осветление и новите багажници?

Берлин-Осло и Осло–Берлин бяха с боинга. Много по-приятно и просторно от Еърбъса. Може би конфигурацията беше различна, но за мен това бяха по-приятните полети. Между другото, много твърди кацания направиха. България еър може да имат много пропуски, но няма по-добри пилоти. Затоварването беше сравнително високо. Само на полета Берлин-Осло имаше по-малко пътници и можеш да се местя, където си искам
Аватар
kriskris94
по-спотър
 
Мнения: 184
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:56
Местоположение: Nottingham

Re: До Норвегия с германски привкус

Мнениеот EVGENI737 » 07 Май 2013 20:57

много добър рипорт давай следващият
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта