Founders' Plaza до Далас Тексас (KDFW) - Април, 2013

Founders' Plaza до Далас Тексас (KDFW) - Април, 2013

Мнениеот Делян » 03 Май 2013 05:15

Преди десетина дни бях в Далас, Тексас в командировка и реших да направя няколко посещения до местната спотинг локация, която дори си има официално име, паркинг, пейки, обозначения, паметници и дори.......високоговорител с постоянно предаване на разговорите на местното РВД. Като за начало да кажа че това летище е 7 или 8 по трафик в света (4-то за 2010 да се поправя). Така наречената нискотарифна Southwest е на съседното летище което поема още 10 милиона трафик предполагам.....
Понеже бях в командировка си избрах хотела в самото летище. Сега съжалявам, че не направих снимки и от там. Шум на реактивни двигатели. Интересното е че не видях самолети с перки. Трафикът е non-stop, започва от 5 сутринта до 12-1 през нощта. За първи път видях не двойно а тройно кацане, но разбира се като нямам снимка не мога да го докажа.
Изображение

Вижда се базата на UPS. От другата страна на терминалите е на FedEx.
Изображение

Изображение

Изображение

Това мисля е оригиналната антена или радар (специалистите да кажат) която разбира се не се ползва вече.
Изображение

Забележете къде е високоговорителят!
Изображение

7 писти.....
Изображение

Това е паметник на загиналите през 1985 при катастрофа на Lockheed L-1011 точно преди кацане губи подем заради срез на вятъра (microburst), което по-късно е наложило разработката на наземни радари които могат да засичат този феномен.
Изображение

Имаше доста товарни
Изображение

Направи ми впечатление че доста от товарните идваха от Аляска
Изображение

В далечината се вижда един 737 на Southwest, който пресича KDFW за да кацне на Dallas Love FIeld (KDAL), това си е нормална процедура в Далас
Изображение

Още един 737 на Southwest в далечината пресича KDFW за да кацне на Dallas Love FIeld (KDAL)
Изображение

Един местен спотър няколко пъти озвучи пространството с думата "fuck" като разбра, че се падна този 747 вместо 747-8 на Cargolux
Изображение

Разбира се това е "хъб" на American Airlines
Изображение

Носът му е разместван на този 767
Изображение

Изображение

Новата ливерия....
Изображение

Един от малкото с телевизия на борда, другият е jetBlue
Изображение

Този също се води за нискотарифен с ниска цена на билетите и за да компенсират таксуват всичко включително и ръчен багаж.
Изображение

От Мексико разбира се идва възможно най-малкото самолетче защото всичко ползва коли (и камиони).....
Изображение

И разбира се (по традиция) транспортът също трябва да се отбележи....
Изображение
Последна промяна Делян на 05 Май 2013 22:05, променена общо 11 пъти
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Founders' Plaza до Далас Тексас (KDFW) - юни, 2013

Мнениеот takeoff » 03 Май 2013 11:51

което си е хубаво, хубаво си е :D благодарим за споделянето :rock:
Изображение
Аватар
takeoff
най-спотър
 
Мнения: 299
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:20
Местоположение: Sofia

Re: Founders' Plaza до Далас Тексас (KDFW) - юни, 2013

Мнениеот akair » 03 Май 2013 19:25

Страхотни снимки!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Founders' Plaza до Далас Тексас (KDFW) - Април, 2013

Мнениеот Делян » 05 Май 2013 22:08

Забелязах, че ~140 души са разгледали моят trip report от това огромно летище. Дори се учудвам, че аз съм първият който слага снимки от Далас.
Благодаря!
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Founders' Plaza до Далас Тексас (KDFW) - Април, 2013

Мнениеот Nine » 30 Май 2013 21:01

Еха, завиждам ти :D
Страхотни снимки!!!
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта