Nowhere and Everywhere at the Same Time

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 27 Май 2013 15:27

Здравейте,

Реших да споделя няколко снимки от годините прекарани в авиационния център Панамедиа базирана на остров Майорка.

Но първо малко да разкажа за самото обучение.

Започнах през Септември 2008 година, но уви това беше фалстарт. Трябваше да прекъсна, защото банката ме подведе и не ми отпуснаха така нужния кредит.

Някак си през 2009 година успях да убедя банките, че сам достатъчно финансово надежден и започнах отново. Спрях се на опцията на ATPL Integrated.Цената на курса може би беше една от най-ниските в Европа, но за хубаво или лошо излязох само с 148 часа налъот. През повечето време ми се налагаше да работя и така успях да го завърша през лятото на 2012.

По време на обучението ми минах през Cessna 150,172,172R - Piper Arrow pa28 и pa28t - Seneca . Летях предимно над острова, но имах учебни полети и до Ибиса,Менорка , Барселона(Реус) и Валенсия. Друг интересен факт е, че както и теорията така и практиката ми беше на Спанглиш :shock: но това разбира се за мен е положително.


Относно самата академия в мен останаха смесени чувства.

Недостатъци - Ниска дисциплина, от много добри и опитни инструктори до някои не толкова опитни, флотилията им е технически остаряла(може би това е по-скоро предимство :D ), организационни проблеми и най-вече чувството, че винаги техните интереси са пред твоите, макар, че донякъде се извинени все пак това е просто бизнес за тях.

Предимства – Лично за мен цената на курса го направи перфектен и заличава напълно всичките им недостатъци. Друго преимущество е факта, че е базирана на остров Майорка, където може да се извършват целогодишно учебни полети.



Извинявам се, но не разполагам с много снимки от този период. Нямах камера и от време на време съм снимал с телефона ми.

1. Изгрева на един февруарски ден през 2010 преди първият ми полет .Надявам се красивото небе да е някакъв вид знак за една хубава и успешна кариера там горе...
Изображение
2. Снимка от първият ми “Bird Strike” . Двете жертви от войната между алуминиевите и пернатите птици са Cessna 172 - Гларус . Touch and Go – Сон Бонет, Испания
Изображение
3. Short Final 24, LESB,Испания
Изображение

4. Имах възможност да имам полет като пътник по време на обучението на други колеги . Piper Arrow
Изображение

5. По време на MCC - FNPT II Beechcraft King Air B200
Изображение
6. За добро или лошо снимка единственият ми полет след завършването ми и началото на професионалната ми кариера. С мой близък приятел наехме Cessna 150 за полет на Остров, Майорка.
Изображение
7. Определено полета си струваше според моя приятел. Остров Майорка има невероятна природа, но също така и много интересни здания създадени от човека, който изглеждат впечатляващо от въздуха. Тук снимка на един от многото богаташки квартали на острова.Port de Andratx
Изображение
8. Това е частна вила и до колкото разбрах е собственост на бивш военен. В задният двор ако не бъркам е музеен експонат на harrier, хеликоптерна площадка и военна техника. Достойно оттегляне в пенсия :lol:
Изображение
9. Градската част на Палма де Майорка, където живеят по голямата част от емигрантите и нормалните испанци.
Изображение
10. Моя милост, колега норвежец и един “модулен“ испанец на един от последните вътрешни изпити.
Изображение
11. Cessna172
Изображение
12. Форментор, Майорка
Изображение
13. Трамунтана, Майорка
Изображение
14. Port de Pollensa,Майорка
Изображение
15. Летище Сон бонет . Базирани са голям брой хеликоптери за туристически,учебни и противопожарни цели.
Изображение
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот Nine » 30 Май 2013 21:12

Браво! Страхотни снимки, екзотични, различни!!! Завиждам ти, че летиш на витлова машина (фен съм им).
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Предишна

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта