Nowhere and Everywhere at the Same Time

Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 10 Май 2013 22:25

Здравейте,
Казвам се Добромир и съм родом от Гр. Варна, но общо взето последните години живея из различни държави из Европа. Преди около 5 години в един съдбовен ден попаднах случайно на форума. Точно тогава някак си реших, че искам да се занимавам професионално с авиация и започнах от нулата.... буквално от нулата не правех разлика между А320 и А330 и никога не съм си мислил, че това ще е моето бъдеще. От тук получих много ценна и интересна информация, която може би ми е помогнала по някакъв начин да продължа напред.Пътя не беше лек, преминах през много лишения, приех много рискове и може би имах известна доза късмет за да достигна до заветната цел - пилот в гражданската авиация.
Крайно време е да се включа и аз в същината на форума и да споделя с вас личните ми и професионални изживявания подкрепени със снимки. До момента почти не съм споделял почти нищо тук поради причината, че снимах само с определено скромната камера на телефона ми, но както вече коментирах във форума си закупих нова техника (Никон Д5200) и мисля, че е момента да започна.
Отварям тази тема под формата на авиационен блок, където ще качвам може би малко хаотично снимков материал, но все пак това е само началото.
П.С. Вашите коментари и въпроси са добре дошли
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 10 Май 2013 22:27

1.Машината на която летях последните 2 седмици из Дания/Норвегия.
АТР 42 Датски въздушен транспорт – Берген,Норвегия

Изображение


2. Отново снимка от Берген,Норвегия. Двете конкуренти компании в борбата за така доходоносни маршрути в Норвегия.
Изображение

3. Хотелската стая в хотела на летището в Берген, където бяхме настанени за дневен престой. Няма нищо по-тъжно да влезеш в хубава хотелска стая без любимия човек 
Изображение
4. Норвегия – някъде до Ставангер
Изображение
5. Норвегия – някъде до Ставангер
Изображение
6. Ейсберг,Дания където бяхме базирани. Основната дейност на летището е транфер на работници до нефтените платформи с хеликоптери. Полетата са може би няколко стотен седмично.
Изображение
7. Всички бяха екипирани по следнич начин. Изглеждат като герой от филма Армагедон.
Изображение
8.
Изображение
9. В Италия ламборджини в Дания Мерцедес.
Изображение

10. Нощен полет АТР 42 ... Скоро очаквайте по сполучлива снимка.
Изображение

11. Ставангер, Норвегия. От самолета през ръкава до автобуса и после до терминала. 
Изображение

12. Безплатният кът екипиран с джаги,телевизор и безплатен 12 часов Интернет Билюнд,Дания.
Изображение
13. Светофар показващ кацането на самолети близо до летището Билюнд,Дания.
Изображение
14. Празен терминал на летището в Билюнд,Дания. Самото летище е построено от датския гигант Лего (в града се намира централата им,заводите и първият и най-известен Леголанд) преди около 40 години и след това е станало публично. Самият град е с население около 7 000, но пътният поток е около 2 500 000 пътници годишно.
Изображение
15. Леголанд е буквално долепен до летището.
Изображение
16. Вярно е..... често богатството означава самота . Амстердам, Холандия.
Изображение
17. Секунди преди touchdown в Амстердам,Холандия.
Изображение
18. Амстердам,Холандия.
Изображение
19. Армията на холандците от Фокер 70.
Изображение
20. Популярния за товарни полети МД 11 – Амстердам,Холандия.
Изображение
21. На опашката .... Амстердам,Холандия
Изображение
22. Амстердам,Холандия
Изображение
23. Нюрнберг-Амстердам-Билюнд и обратно с КЛМ. От към напитки добре, но с този снакс определено губят точки.
Така и не мога да разбира все общата тенденция на традиционните компании да намалят разходите от към храна на борда. Толкова ли спестяват с тези 1-5 евро за едно нормално хапване на пътник. Все пак това е едно от нещата разграничаващи ги от нискотарафните. Като предлагат катеринг по време на полета поне да не изглежда евтин и безсмислен.
Изображение
24. Малко след излитането ни от Амстердам. Полет на КЛМ
Изображение
25. Short final в Ейсберг,Дания Снимката е с GoPro Hero 3
Изображение
Последна промяна dobr0mir на 10 Май 2013 23:29, променена общо 4 пъти
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 10 Май 2013 22:30

Очаквайте скоро още снимки от предишни мой пътувания, но снимани с телефона ми.
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот georges » 10 Май 2013 22:59

Браво, съгражданин! Нещо съвсем ново и нетрадиционно. Ще очакваме още постове...
georges
кандидат спотър
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2010 11:50

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот autom8 » 11 Май 2013 01:06

Сбъднал си мечтата си, какво по-хубаво от това! :)
За снимките - интересни места си видял, особено полетите до платформите в Северно море.
Ще очаквам като намериш време, да качиш и останалите снимки. Благодаря за тези!
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот Делян » 11 Май 2013 16:42

Хубави снимки!
На втората виждам два Sikorsky S-92 на Norsk и CHC.
Значи ти си пилот, така ли?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 11 Май 2013 19:36

Georges
Благодаря ти за топлите думи. Подготвям нова поредица близките дни ще бъде качена.
Явно не съм само аз с подобно гражданство :)

Autom8
Същност никога не съм си мечтал да бъда пилот. След като започнах да уча обикнах авиацията и малко по малко започнах да мечтая за това. И съм много щастлив и благодарен, че успях да стигна до тук

Делян
Да пилот съм, но не на хеликоптер. :) Летя на АТР 42/72
Ще прегледам отново коментарите, защото май съм оставил грешни впечатление във вас.
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот LZB123 » 11 Май 2013 21:01

Поздравления за блога! Нещо нетрадиционно! Обогатявай го с интересни снимки често! Имаш тази възможност от кокпита! :)

dobr0mir написа:Същност никога не съм си мечтал да бъда пилот. След като започнах да уча обикнах авиацията и малко по малко започнах да мечтая за това. И съм много щастлив и благодарен, че успях да стигна до тук


Много хора си мечтаят от деца да бъдат пилоти и все още се борят тази мечта да стане реалност! Част от тях са дори и в този форум! Радвам се, че си успял да сбъднеш мечтата си и ти желая още по-големи успехи! :)
Изображение

AN24/AT43/A319/A320/A321/A332/B462/B463/B712/B733/B734/B735/B738/B744/E190/RJ85/SU95/T134/T154

Снимките ми в BGspotters, Airliners, JetPhotos
Аватар
LZB123
супер спотър
 
Мнения: 901
Регистриран на: 21 Май 2008 19:55
Местоположение: Toulouse - Blagnac (TLS / LFBO), France

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 11 Май 2013 22:43

Постарах се заради заради вас и ги качвам още днес. :D
Имам още малко снимки, но тях вече след няколко дни :)

За съжаление всичките са снимани с телефон :lol: но по добре от колкото нищо !!

1. Април месец бях 3 седмици командирован на Лампедуза,Италия. Малък по размери (20 квадравтни километра) остров, но придобил голямо известност покрай емигрантския наплив. За 2012 година около 40 000 новодошли
Изображение
2. Най-накрая успях да си вкарам името в FMS.
Изображение
3. Летяхме и до Катаня, където Етна често не беше в добро настроение.
Изображение
4. Огледално изражение в новият терминал на остров Лампедуза АТР 72
Изображение
5. Интересно наименование за Handling "service".
Изображение
6. Остров Пантелерия,Италия. Преведено на арабски означава дъщеря на вятъра. Беше заложено само капитаните да извършват заходите.
Изображение
7. Товарният терминал на Лагос. Антонов 124 на преден план и на заден план .... малкият атр 42
Изображение
8. Адис Абеба, Етиопия. Не е зле за африканска авиокомпания.
You Know You Are In Africa When.....
When Addis Approach gives priority to Ethiopian airlines even when their ETA is ten minutes after you.
Изображение
9.Една реликва C-130 Hercules, мисля че беше холандска регистрация, а летището е или Ниями,Нигер или Уагадугу,Бургуна Фасо.
Изображение
10. Точно място за да се промуши малък АТР . Едно от предизвикателството да летиш в централна Африка е ITCZ (попитайте google)
Изображение
11.Котону,Бенин Често превозвахме ананаси. Без вратовръзка и сако даже и ако имаше вариант и за къси черни панталони щеше да е по поносимо.
Изображение
12. Антонов 124 от близо. Запознахме се с екипажа(15-20 само мъже, повечето товарни полети с едро габаритни самолети имат лукса да имат стюардеса ) дори влязохме в кабината която е за 6-има. :)
Изображение
13. Бургуна фасо, малък земеделски рай заобиколен от пустинна пустош.
Изображение
14.Българската гордост в техническия музеи Sinsheim,Германия
Изображение
15.Двигател на конкорд или на Туполев 144?
Изображение
16. Противопожарен самолет техническия музеи - Sinsheim,Германия
Изображение
17. Посетете музеят. Уникално преживяване у уникални колекции от самолети,коли,мотори,влакове,оръжия,танкове и какво ли още не.
Изображение
18.
Изображение
19.Туполев 144
Изображение
20.Конкорд
Изображение
21.Конкорд
Изображение
22.Преди първият ми полет . Част от обучението ми за АТР 42/72 (base training 6 Touch and Go). Остров Bornholm,Дания.
Изображение
23.Космически кораб
Изображение
Е шегувам се това е чисто новият симулатор в учебния център на Фарнер - Виена,Австрия
24. Моя милост
Изображение
25.Хелзинки, Финландия Runway in Use 
Изображение
26. На борда на „зеленият“ самолет на Финер
Изображение
27. Полет Берлин-София – Ер Берлин, но самолет и екипаж на Ники. Може би последните 20 ина минути получавахме информация къде е Монтана 
Изображение
28. От Истанбул до Германия с Турските авиолинии – 90 евро и закуска като за бизнес класа. Дори и приборите ни са метални.
Изображение
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот akair » 12 Май 2013 23:01

Поздрави за снимките! Успех в начинанията! :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот EVGENI737 » 12 Май 2013 23:49

страхотен рипорт благодаря че сподели, чакаме още
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот tonik » 15 Май 2013 09:24

Поздравления и дано продължиш да пишеш и да споделяш интересните си преживявания!
Изображение
Аватар
tonik
по-спотър
 
Мнения: 159
Регистриран на: 25 Фев 2011 17:22

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот pepsii » 16 Май 2013 13:17

пример за подражание си ти. От идея до пилот в граждансаката авиация за пет години е постижение , което малко хора осъзнават какво означава. Евала че следваш мечтите си - продължавай все така - все по високо и по високо :)
Изображение
Аватар
pepsii
супер спотър
 
Мнения: 948
Регистриран на: 09 Дек 2005 14:35
Местоположение: София

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот dobr0mir » 18 Май 2013 10:29

akair

Благодаря за пожеланията.



EVGENI737

Ще има още разбира се. Избрах няколко от обучението ми скоро ще ги споделя с вас



tonik

Ще продължавам.



pepsii

Определено осъзнавам и съм благодарен на всички от директорката на банката отпуснала ми заема до последният ми инструктор. По високо... може би на по голям самолет за по горен ешелон след време :D
Аватар
dobr0mir
по-спотър
 
Мнения: 182
Регистриран на: 29 Мар 2008 03:33
Местоположение: E.U.

Re: Nowhere and Everywhere at the Same Time

Мнениеот EVGENI737 » 18 Май 2013 20:35

dobr0mir написа:akair

Благодаря за пожеланията.



EVGENI737

Ще има още разбира се. Избрах няколко от обучението ми скоро ще ги споделя с вас



tonik

Ще продължавам.



pepsii

Определено осъзнавам и съм благодарен на всички от директорката на банката отпуснала ми заема до последният ми инструктор. По високо... може би на по голям самолет за по горен ешелон след време :D



В очакване съм , давай по-скоро
EVGENI737
Аватар
EVGENI737
спотър
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Апр 2012 17:26
Местоположение: София

Следваща

Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron