За бързо до Мадрид.

За бързо до Мадрид.

Мнениеот europeandj » 04 Юни 2013 19:17

Здравейте! Ето и едно съвсем неочаквано пътуване дори за мен самия. Около 30 часа преди излитане си купих билети и цената не беше лоша наистина.

* 03 June 2013
Sofia T2 - 16:00
Madrid T4S - 18:35
FB471 / Bulgaria Air / Airbus A319 (LZ-FBB)

* 04 June 2013
Madrid T4S - 10:45
Sofia T2 - 15:05
FB472 / Bulgaria Air / Embraer 190 (LZ-BUR)

За това кратко пътуване най-интересното нещо, което видях беше Терминал 4 в Мадрид, на който му се бях заканил отдавна и наистина ме впечатли. В билета ми бяха заложени 319-ки, но на връщане - Изненада! Пуснаха един от бразилците. Като обслужване на борда - добро беше. Аз съм свикнал с WizzAir непрекъснато да летя и тук разнообразието ми се оказа добре. Успях да снимам счупения ръкав в София - ще го видите по-долу. На Т2 в София при международните полети само веднъж бях ходил, но бях на А1 тогава, а сега бях на В8 и ми направи впечатление, че при ръкавите се сливат двата потока (пристигащи и заминаващи), което ми се видя странно. Не съм го виждал другаде. По другите летища дето съм ходил пристигащите си минават по коридори най-често отделени със стъкло и си слизат надолу (най-често) към багажното. А тук пристигащите си минават през зоната която е за заминаващи или по-скоро ще се окаже, че това е някаква обща зона. Направи ми впечатление също така, че всичките Ембраери си бяха на стоянките от страни и не се нареждат на ръкави. Иначе по отношение на Т4 в Мадрид, нямам думи! Снимките говорят сами по себе си, но за мен това е най-приветливият, грандиозен, красив, обширен... терминал на който съм бил някога.

LZ-FBD за Лондон
Изображение

LZ-FBA за Москва
Изображение

Изображение

Счупеният ръкав
Изображение

A321 за Лондон
Изображение

Изображение

А320 на катарците на изход С1
Изображение

LZ-FBB идва от Франкфурт, за да ни закара до Мадрид
Изображение

Изображение

Изображение

Двата 737 на FB
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Навлизайки над Италия
Изображение

Изображение

Изображение

Испания
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Т4S и А340 на LAN
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

757 на Американ със старата ливерия
Изображение

В далечината се вижда и нашата машина
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На всяка колона пишеше координатите
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Барселона
Изображение

Изображение

Поне според мен: Корсика и Сардиния
Изображение

Изображение

Адриатическото крайбрежие на Италия
Изображение

София
Изображение

Изображение

Изображение

В Мадрид оставиха големия отрязък от бордната карта за пътниците, а малкият за тях
Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот Делян » 04 Юни 2013 19:48

Ха, това с координатите ми хареса, излиза че Мадрид и почти като южна България.....
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот alex_2 » 04 Юни 2013 19:51

И на други летища го има това смесване :wink: Иначе да споделя и аз , че като летях до Берлин нито един самолет пък не беше на ръкав (моят полет беше с А319), а имаше още поне 3 полета на България Ер - до Прага, Франкфурт , Москва.. Не знам защо нямаше ръкави, беше неделя следобед..
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот Nine » 05 Юни 2013 06:23

Координати съм виждала на летището в Мюнхен. Много е мило, да знаеш къде си :-D
europeandj, чудесно пътуване! Дай малко снимки и от града, имал си една нощувка :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот europeandj » 05 Юни 2013 08:43

Nine написа:Координати съм виждала на летището в Мюнхен. Много е мило, да знаеш къде си :-D
europeandj, чудесно пътуване! Дай малко снимки и от града, имал си една нощувка :D


Благодаря! Снимки от града има в трип репорта от предишното ми ходене. Този път бях по работа и всъщност изобщо не съм влизал в Мадрид, минах го на околовръстно М-40 и всъщност само пренощувах в едно предградие и на сутринта обратно.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот akair » 05 Юни 2013 09:20

Хубаво четиво.
Дали можеш да споделиш повече впечатления от изживяването в Ембраера?

alex_2 написа:И на други летища го има това смесване :wink: Иначе да споделя и аз , че като летях до Берлин нито един самолет пък не беше на ръкав (моят полет беше с А319), а имаше още поне 3 полета на България Ер - до Прага, Франкфурт , Москва.. Не знам защо нямаше ръкави, беше неделя следобед..

Въпрос на пари :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот europeandj » 05 Юни 2013 10:23

Ами по отношение на Ембраера. Хубав самолет обаче не за пътувания повече от 2 часа и не в тази конфигурация. Единственият ред на който прозореца беше напаснат спрямо седалката и беше лесно да се гледа. На останалите места забелязах, че прозореца е точно на облегалките и през него не могат нито предният, нито задният пътник да гледат. Мястото за краката също не е много задоволително и седалките са твърди наистина. Не успях да полудея за 3 часа от Мадрид и се търпеше, но не беше супер комфортно. За сметка на това А319-ката беше превъзходна. Legroom имаше колкото за двама души. Седалките са супер удобни и изобщо комфорта в А319 беше несравним за мен дори с този в 767, с който летях на скоро.
По въпроса с ръкавите е повече от ясно, че не им се плаща за ръкав, но за мен лично ръкава е доста по-удобният вариант.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот randi » 05 Юни 2013 11:42

Кой ред казваш е напаснат с прозореца при Ембраера, 28 - ми ли?
SWITCH OFF or FUCK OFF
SaVe TheIr pLaNeT
CuT yOuR eMiSsIoN

Изображение
JetPhotos
Planepictures
Airliners
Аватар
randi
супер спотър
 
Мнения: 2183
Регистриран на: 13 Дек 2007 16:50
Местоположение: София

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот europeandj » 05 Юни 2013 11:47

randi написа:Кой ред казваш е напаснат с прозореца при Ембраера, 28 - ми ли?


Да, той е последния. Обаче тъй като е последен облегалката не се пуска назад.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот niki_m » 05 Юни 2013 13:20

europeandj написа:Ами по отношение на Ембраера. Хубав самолет обаче не за пътувания повече от 2 часа и не в тази конфигурация. Единственият ред на който прозореца беше напаснат спрямо седалката и беше лесно да се гледа. На останалите места забелязах, че прозореца е точно на облегалките и през него не могат нито предният, нито задният пътник да гледат. Мястото за краката също не е много задоволително и седалките са твърди наистина. Не успях да полудея за 3 часа от Мадрид и се търпеше, но не беше супер комфортно. За сметка на това А319-ката беше превъзходна. Legroom имаше колкото за двама души. Седалките са супер удобни и изобщо комфорта в А319 беше несравним за мен дори с този в 767, с който летях на скоро.
По въпроса с ръкавите е повече от ясно, че не им се плаща за ръкав, но за мен лично ръкава е доста по-удобният вариант.


влизайте и пишете за конфигурация на стената на БългарияЕР.
досега имам впечатление, че само аз пускам редовни оплаквания.
всички трябва да пишат постоянно за таи конфигурация.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот autom8 » 05 Юни 2013 13:26

Най-много накрая да им писне и да отговорят нещо от рода на "като ни давате акъл, дайте ни и пари да променим конфигурацията" :D
Няма шанс според мен да направят разместването, което всички тук искаме. Или ако има, то той е крайно минимален. Но все пак не пречи да им пишем де.

europeandj, хареса ми съпоставката която си направил между двата самолета на FB. Иначе за T4S - много е впечатляващо като визия - и интериор, и екстериор, но поради огромната площ ми се струва, че леко му се губи от функционалността.
Мисля че точно този терминал беше обявен в някаква класация преди 2-3 години на челните места за най-красив в света.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: За бързо до Мадрид.

Мнениеот Dreamliner » 06 Юни 2013 17:38

Наистина Т4 изглежда много впечатляващ! Браво за блога и мерси за споделянето и няма нищо по-приятно от неочаквано пътуване :)
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron