SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот alenn » 08 Юни 2013 00:33

Здравейте,
Започвам първият си пост с един кратък трип репорт по маршрут SOF - MUC - BIO - MUC - SOF и впечатленията ми от няколкото прекарани дни в Страната на Баските. Моля предварително да бъда извинен за допуснатите "авиационни" грешки в текста - нямам дълбоки познания в авиацията и тепърва имам много да чета и уча, но както се казва - practice makes perfect. :D

Пътуването се започна в следобедните часове на един Майски вторник с придвижването ми към Т2 на Летище София. Бях направил предварителен online check-in и след бърз drop off на куфара, последван от светкавичен security check, вече бях пред ръкав B6 на Терминал 2. На летището беше сравнително спокойно, а времето навън беше повече от добро - предимно слънчево с температура около 25C.
Изображение
Изображение
С няколко минути по-рано пристига и нашата първа "птица" за деня, която ще ни заведе до Мюнхен.
Изображение

16:35 SOF - MUC
Изображение
LH 1705 operated by LUFTHANSA CITYLINE
Aircraft: Embraer ERJ-190-200LR 195LR (D-AEBO)
Затоварване: около 90%

Up in the air :)
Изображение

Кетъринг на борда:
Изображение

И вече над немска (може би австрийска) земя:
Изображение

Прилично кацане и веднага рулиране към Т2, последвано от паркиране (ха сега де? специалистите да споделят точното название :-D ) на ръкав.

Разполагах с два часа connection time, което ми позволи да направя прилична почивка в Fürsten Lounge, отпивайки задължителния за Мюнхен Paulaner.

Изображение
Изображение

След около час се насочих към гейт G46, който щеше да ме отведе към полета за Билбао.
Изображение

19:25 MUC - BIO
Изображение
LH 1828 operated by LUFTHANSA
Aircraft: Airbus A320-211 (D-AIPP)
Затоварване: около 98-99%

Изображение

След полет около два часа и същият кетъринг, като на полета от София, кацнахме твърдо по "30"-та. Няколко снимки от летището преди да се стъмни напълно:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Успях да прекарам няколко дни в Памплона, Сан Себастиан и Билбао в сравнително студено за сезона време, но въпреки по-скоро зимните темпрератури, останах с много приятни впечатления от посетените места.
Памплона:
Изображение
Сан Себастиан:
Изображение
Билбао (музея Гугенхайм):
Изображение

С края на седмицата дойде и времето за обратния път към София, който отново беше по същия маршрут. Пристигнах рано в неделната сутрин на Aeropuerto de Bilbao.
Изображение
Изображение
Изображение

Ето я и птицата за Мюнхен:
Изображение

07:50 BIO - MUC
Изображение
LH 1829 operated by LUFTHANSA
Aircraft: Airbus A319-112 (D-AKNJ)
Затоварване: 100%

Приятен топъл сандвич с шунка и сирене за закуска. :)
Изображение

Кацнахме в солиден дъжд на Franz Josef Strauss, след което ни оставиха на стоянка, далеч от терминал 2.
Изображение

Малко снимки от MUC в неделната сутрин:
Изображение
Изображение
Изображение

Три свободни часа, последвани от кратко чакане на гейт H21. Отново бординг без ръкав и съответно D-AEBD за София.
Изображение

13:10 MUC - SOF
Изображение
LH 1704 operated by LUFTHANSA CITYLINE
Aircraft: Embraer ERJ-190-200LR 195LR (D-AEBD)
Затоварване: 100%

Нямам други снимки от полета, тъй като ранното ставане си каза думата и реших да си почина. При кацането в София направихме интересен северен заход, поне досега при мен не се беше случвало в други полети.

Ами това е, накратко мога да споделя впечатленията си от Lufthansa, които са изцяло положителни. Имам около 10-12 полета с тях и бих казал, че пак бих пътувал с тях. Единствените ми забележки са към "скромния" кетъринг, но така или иначе не съм очаквал нещо кой знае какво. :) Летището в Мюнхен също е доста удобно и предпочитано от мен за connection flights, а колкото до Билбао - там въпреки по-големия обем пътници от SOF, останах с впечатление за едно малко и спокойно, по-скоро регинално летище.

Снимките са правени със смартфон и не се отличават с "зашеметяващо" качество. :-D

Примам всякакви коментари и забележки. :)
Надявам се, че Ви е било интересно да прочетете първия ми trip report в bgspotters.net. :rock:
alenn
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Май 2013 21:06

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот europeandj » 08 Юни 2013 05:07

Чудесен пост, Браво! С какво снимаш? Снимките са със зашеметяващо качество наистина.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот Nine » 08 Юни 2013 06:55

Браво, много приятен разказ!
При наличие на свободно време на летището в Мюнхен винаги можеш да отидеш до спотинг-терасата (входът е след като излезеш от терминала и се качиш на горния етаж. Мисля, че се влизаше срещу 1 или 2 евро, но гледката си заслужава. А при повече време - разходка до посетителския център и хълма (в зависимост от вятъра целия трафик минава покрай теб преди кацане или пък след излитане).
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот alex_2 » 08 Юни 2013 09:52

Страхотен трип репорт, и то не само като за начинаещ :D мерси, че сподели
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот niki_m » 08 Юни 2013 12:55

Чудесна разходка! Много приятно за гледане и четене. Чакаме още трип-чета.
Аватар
niki_m
супер спотър
 
Мнения: 1770
Регистриран на: 22 Апр 2010 23:08
Местоположение: Burgas

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот alenn » 09 Юни 2013 10:39

europeandj написа:С какво снимаш? Снимките са със зашеметяващо качество наистина.


Със Sony Xperia Z.
alenn
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Май 2013 21:06

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот akair » 10 Юни 2013 17:00

Добре дошъл!
Не всеки ден се виждат членове, чието първо мнение е ТР! Чакаме още. :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: SOF - BIO - SOF или няколко дни в страната на Баските

Мнениеот Dreamliner » 10 Юни 2013 18:02

Добре дошъл и поздравления за силния първи пост! :) Мерси че сподели тези снимки, за авиационните е ясно че всички ни кефят, но особено уважих и архитектурата на Гугенхайм и летището!

Очакваме нови включвания!
Аватар
Dreamliner
супер спотър
 
Мнения: 1130
Регистриран на: 13 Авг 2007 11:59
Местоположение: SOF/LBSF Летище София


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron