Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот europeandj » 04 Юли 2013 19:45

Здравейте! Ето един „доклад“ и от последното ми пътуване.

София - Ларнака - София с WizzAir (30.Юни - 3.Юли)

Затовареността на отиване беше 80-тина процента. На връщане бяхме на 100% защото последните окъснели ги настаниха на последните свободни седалки около нас. Ако на 1,2,12, 13 ред е имало някое свободно място то ми е убягнало, но мисля, че бяхме пълни до горе. Сутринта на отиване единия от трите самолета на розовите беше HA-LWU, този който е с шарклети. Нас обаче ни качиха на HA-LWJ, като на връщане същия хубавец си ни прибра обратно.
Полетите бяха доста спокойни. На отиване минахме над Турция, а на връщане над Гърция. Отиването го проспах, че даже и не си купих нищо за пиене. Връщането обаче беше много интересно. Излитане от Ларнака, преминаване северно от Лимасол където се видя целия град и също така най-южната точка на Европейския Съюз (де факто). От там над Средиземно море, гръцките острови и източно от Солун остър десен завой и после от лявата си страна успях да разпозная Пирин - Вихрен, Тодорка, Добринище, Банско, Рила - Мусала, Маркуджиците, след това магистрала Тракия, от там заход за кацане над Лесново и тъч даун.
Летището в Ларнака ме впечатли доста. Сякаш е недовършено. Стените не са боядисани, вижда си се бетона, а тавана е метален. Обаче пък е направено и изглежда доста добре. След скенера всичко беше мокет, което ме учуди. А и между другото първо минахме паспортен контрол и чак тогава скенер.
От страна на наземния оператор, който беше Суиспорт - слабо представяне. На мониторите не пишеше изхода за София и ние си седнахме до един от изходите вторачени в мониторите и чакаме... 30мин преди полета виждам, че излиза Бординг, обаче не пише кой изход. След 10 мин обявяват незабавно насочване към изхода, който изход разбира се не пишеше и го намерихме на магия. Бордните карти ги късаха две каки, които бяха бавнички и не отчитаха кодовете им на апаратите. После в самолета се наложи стюардесата да ни брои. 3 пъти поне минаха с едно малко устройство, които кликат толкова пъти колкото хора преброят. Предупредиха ни, че ще ни броят. След това се качи служител на Суисспорт и изкара от самолета един от пътниците, а след това го върна. Беше странно.
Кипър като държава е интересна. В Никозия на сред цивилизацията има КПП-та. Турските митничари ми издадоха нещо, което те наричат „Виза“ но всъщност представляваше 1 листче малко
на което си пиша имената, номер на паспорт и националността и после на това листче, което сгъвах на 2 лепят печатите за вход и изход в Северен Кипър вместо да ги лепят в паспорта. Лимасол пък е много уреден за живеене град и е изключително подреден и красив. Ларнака не е нещо особено, но и тя е красива, а Айя Напа - по-красиви плажове не бях виждал...

Изображение

Изображение

Изображение

Спряхме точно пред ръкава, но до терминала се ходеше пеша.
Изображение

Ларнака:
Изображение

Площад Европа в Ларнака:
Изображение

Изображение

Изображение

От тук започват снимките от Айя Напа:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Адамс Бийч:
Изображение

Изображение

И прочутият Ниси Бийч:
Изображение

Изображение

Изображение

От тук започват снимките от Никозия:
Изображение

Изображение

Изображение

Ничия земя или границата между двете Кипърски републики на сред Никозия:
Изображение

Изображение

Граничните пунктове от турската страна са това, а от гръцка страна само една караулка има и всеки си минава свободно:
Изображение

Вече в турската част:
Изображение

Изображение

Отново в гръцката част:
Изображение

Изображение

Изображение

Нощна Ларнака:
Изображение

Изображение

Изображение

По пътя към Лимасол имаше интересни пейзажи:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Лимасол:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Светофари, знаци, пътища и маркировка 1:1 като в Англия:
Изображение

Изображение

Изображение

На входа на Ларнака:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Идеални условия за спотинг:
Изображение

Изображение

Ил-96:
Изображение

Сънсет круиз, който спира за да посрещнем залеза на около километър, да не е и по-малко от полосата:
Изображение

Изображение

Изображение

Невероятно! Мина на десетки метри над главата ми и въздуха от двигателите разклати лодката. Гледката беше неповторима:
Изображение

Изображение

Изображение

Сутрин рано на летище Ларнака:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Лимасол и най-южната точка на Европа от високо:
Изображение

Изображение

Яко зареждане:
Изображение

Пирин:
Изображение

Рила и Маркуджиците:
Изображение

Автомагистрала Тракия:
Изображение

Изображение

Летище Лесново:
Изображение

Изображение

СОП:
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот alex_2 » 04 Юли 2013 20:35

Браво, супер снимки, дано си изкарал добре. Колко ти струваше кетъринга на връщане :D
Изображение
alex_2
супер спотър
 
Мнения: 1375
Регистриран на: 15 Авг 2009 10:21

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот europeandj » 04 Юли 2013 23:10

alex_2 написа:Браво, супер снимки, дано си изкарал добре. Колко ти струваше кетъринга на връщане :D


Той не беше само за мене, а и за моя спътник :D Иначе всичко излезе €11. Просто първоначално отрупахме всичко на моята масичка и като видях колко е много реших да го снимам :D
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот makler » 04 Юли 2013 23:42

Подравления,
Много изчепателен блог! Вече предвкусвам блога за новите терминали във Варна и Бургас! :)
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот europeandj » 04 Юли 2013 23:46

makler написа:Подравления,
Много изчепателен блог! Вече предвкусвам блога за новите терминали във Варна и Бургас! :)


Ти знаеш, че от моя страна всичко е готово. Пуснат ли терминалите и разбира се България Ер настанят ли се в тях ще съм сред първите преминали дай Боже!
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот autom8 » 05 Юли 2013 15:17

Много интересни коментари за граничните пунктове, плажовете и летището, а и като цяло съм забелязал, че не изреждаш само сухи факти, а описваш много живо впечатленията си от каквото си видял.
Желая ти да имаш шанса да направиш още много пътеписи от близки и далечни дестинации!
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот europeandj » 05 Юли 2013 17:03

autom8 написа:Много интересни коментари за граничните пунктове, плажовете и летището, а и като цяло съм забелязал, че не изреждаш само сухи факти, а описваш много живо впечатленията си от каквото си видял.
Желая ти да имаш шанса да направиш още много пътеписи от близки и далечни дестинации!


Благодаря много! Старая се наистина да споделя това, което ми е направило най-силно впечатление и се радвам, че пътеписите ми се харесват.
А за в бъдеще новите терминали на морето са ми на дневен ред. Дочуя ли че ги отварят взимам билети и обещавам да има много снимки и споделени впечатления.
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот Nine » 05 Юли 2013 21:28

Браво, чудесно пътуване :D
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот akair » 05 Юли 2013 22:26

Много красив този Кипър! Супер!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот BODGM » 09 Юли 2013 17:47

Поздравления, хубави снимки и хубав разказ. Освен това ми даваш идеи за почивка през лятото :wink:
Аватар
BODGM
най-спотър
 
Мнения: 310
Регистриран на: 18 Юни 2008 14:34
Местоположение: София

Re: Кипър - Ларнака, Айя Напа, Никозия, Лимасол

Мнениеот europeandj » 09 Юли 2013 17:57

Благодарско на всички! Кипър си е супер ама най-добре ще е октомври мисля си. Беше си доста топличко през Юни/Юли
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron