Трип SOF - LJU - SOF и няколко дни на словенска земя

Трип SOF - LJU - SOF и няколко дни на словенска земя

Мнениеот alenn » 20 Юли 2013 01:00

Втори пост - втори трип репорт или колкото повече, толкова повече, както се казва в една детска приказка. :D
Ще Ви запозная с впечатления и снимки от свое скорошно пътуване по маршрут SOF - VIE - LJU - VIE - SOF. И така, всичко започна в един неделен следобед с такси към Т2 на Летище София. Имах предварителен online check-in и тъй като не носих куфар за чекиране, директно се насочих към секюрити проверката по ескалаторите за заминаващи пътници на Т2. Последва бърза проверка, след което е озовах на gate B6 в очакване на своя първи полет за деня с дестинация Виена. Обстановката беше спокойна, а времето навън повече от добро.
Изображение
Изображение
На ръкава ме очакваше и първата "птица" за днешното пътуване - Fokker 100 на Austrian
Изображение
18:40 SOF - VIE
Изображение
OS798 operated by Tyrolean Airways
Aircraft: Fokker F-100 OE-LVA Riga
Затоварване: около 99% :)
След бързият бординг последва рулиране и съответно излитане по "27"-ма в посока запад.
Скромен кетъринг на борда:
Изображение
Полета пристигна навреме на Schwechat airport, където имах малко повече от час преди следващия полет за Словения.
Изображение
Въпреки удобната връзка, времето за престой се удължи с около 2:30ч поради проблеми с един от самолетите на Adria Airways, което обърка времената за ротациите на техните самолети. С очерталият престой от около 4ч реших да изпробвам услугите на Austrian Business Lounge, където се възползвах от тяхната лятна промоция за вход от 17,50 EUR (стандартната цена е 35,00 EUR). Останах с добри впечатления от атмосферата вътре, кетъринга не беше много разнообразен, но за сметка на това напитките бяха в изобилие.
Изображение
Изображение
Гледката към пистата също си я биваше. :)
След приятния престой в бизнес салона стана време за полета до финалната дестинация, а именно Любляна. Насочих се бързо към gate B31, който се намира в стария терминал.
23:20 VIE - LJU
Изображение
JP137 operated by Adria Airways
Aircraft: Canadair Regional Jet CRJ-200LR S5-AAF
Затоварване: 100%
Изображение
Ливерия с реклама на Mini:
Изображение
Пилотската кабина:
Изображение
Полета мина в рамките на 30-40 мин, след което се озовах на Brnik Airport.
Изображение
Няколко снимки от Любляна - подреден и чист град, който се харесва от много хора.
Изображение
Изображение
След два прекарани дни стана време за прибиране обратно към София, отново по съшия маршрут.
Летище Brnik през деня:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Съотвено при CRJ200 дори и ръчния багаж се товари в багажното отделение, след което при пристигане се получава директно след стълбата до самолета.
Изображение
18:05 LJU - VIE
Изображение
JP136 operated by Adria Airways
Aircraft: Canadair Regional Jet CRJ-200LR S5-AAE
Затоварване: около 80%
Изображение
Изображение
Полета отново продължи около 40-50 мин, след което кацнахме във Виенна при чудесно време. Последва удобна връзка към София:
20:20 VIE - SOF
Изображение
OS799 operated by Tyrolean Airways
Aircraft: Fokker F-100 OE-LVK Timisoara
Затоварване: около 95%
Изображение
Полета закъсня с 10 мин заради дълъг бординг, но въпреки това успя да навакса и кацна навреме в София.

Общо взето отставам с изцяло положителни впечатления от Словения като държава, както и от Ljubljana Airport. Летището е малко, но добре уредено и се намира сред доста красива природа (заобиколено от плътни зелени планини и гори :) )
Относно Austrian и Adria и двете като част от Star Alliance предлагат прилична услуга, но ми направи впечатление намалелия кетъринг на борда на австрийците (на отиване - солети, на връщане - вафли). Преди 1-2г мисля, че даваха сандвичи.

Ами това е, не се колебайте да коментирате :) Очаквам вашите въпроси, коментари и препоръки.

П.С. От скоро се интересувам от авиация и е въжможно да съм допуснал технически грешки. :) Excuse me. :rock:
П.С.2. Снимките са от смартфон и не са с високо качество.

Поздрави, дано Ви е било интересно. :)
alenn
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Май 2013 21:06

Re: Трип SOF - LJU - SOF и няколко дни на словенска земя

Мнениеот Nine » 20 Юли 2013 08:32

Чудесно пътуване, приятен разказ :D

alenn написа:Съотвено при CRJ200 дори и ръчния багаж се товари в багажното отделение, след което при пристигане се получава директно след стълбата до самолета.

Само куфарчетата, не всичкия ръчен багаж.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Трип SOF - LJU - SOF и няколко дни на словенска земя

Мнениеот makler » 21 Юли 2013 14:55

Страхотно! На мен скоро ми предстои пътуване до там и исках да попитам за транспорта от/до летището как е уреден, защото на картата ми се вижда доста далече от града?
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Трип SOF - LJU - SOF и няколко дни на словенска земя

Мнениеот alenn » 21 Юли 2013 20:58

makler написа:Страхотно! На мен скоро ми предстои пътуване до там и исках да попитам за транспорта от/до летището как е уреден, защото на картата ми се вижда доста далече от града?


Аз ползвах такси, което в зависимост от резервацията и съответната компания варира около 25-35 EUR. Може да се ползва и друг транспорт - има автобуси, които са на около час, както и маршрутка (shuttle), която е на около час и половина. Има подробно разписание в сайта на летището. :)

Поздрави
alenn
кандидат спотър
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Май 2013 21:06

Re: Трип SOF - LJU - SOF и няколко дни на словенска земя

Мнениеот akair » 21 Юли 2013 23:50

Винаги е интересно да се види нова а/к за форума. Супер!
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron