Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия студ

Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия студ

Мнениеот Nine » 25 Юли 2013 10:36

Пътуването беше непланирано. Брат ми, който живее в Пловдив със семейството си, ми спомена, че на тях им се ходи до Лондон и аз поисках да се присъединя. Билетите ги купихме в края на октомври 2012 г., те взеха последните по 90 евро на човек, а моят излезе 105 евро ритърн. Тъй като брат ми добави един куфар и ми обеща малко място в него, реших, че мога да се събера само в раница. Още повече, че Райън още не са намалили размера на ръчния багаж, както любимите розови.

Имах някаква бегла идея за Райън и нищо конкретно като впечатления. Но с купуването на билетите информацията започна да пристига в мозъка ми на порции: много са нагли, изоставят пътници, но пък им връщат парите (какво като ми върнат стоте евро, с тях не мога да се върна в София), има едни фанфари при пристигане навреме и т.н. Леко се попритесних, ама нали сме в ЕС, ще мрънкам, споря, търся права и т.н., ако стане проблем. Дано да не става, ама знае ли се…

Нова за мен авиокомпания, но и ново летище – Пловдив, а и още едно – Станстед. Преди две години кацнах на Лутън с Уиз и още не мога да им простя 30-минутното чакане на втора стълба за самолета. Сигурно и Станстед е малко летищенце и не очаквах кой знае каква английска точност. Но пък с нетърпение чаках да видя Лондон отново!

Дългоочакваният ден настъпи, полетите са:
Код: Избери целия код
Outbound flight details - All times are local
From Plovdiv (PDV) to London-Stansted (STN) No Taxes
Flight Number   FR1837   23 March 2013
Departs   Plovdiv (PDV)   12:25
Arrives   London-Stansted (STN)   14:00

Return flight details - All times are local
From London-Stansted (STN) to Plovdiv (PDV) No Taxes
Flight Number   FR1836   26 March 2013
Departs   London-Stansted (STN)   06:30
Arrives   Plovdiv (PDV)   11:50


Чудех се с какво да отида до Пловдив – автобус, влак, да си взема колата и да я оставя на паркинг там. Накрая мъжът ми ме закара, взехме брат ми и семейството им и отидохме на летището.

Леко ме притесняваше времето, защото в София предната вечер духаше наистина силен вятър, за Лондон се очертаваше също вятър, а и голям студ, дъжд и даже сняг. Две години по-рано по същото време в британската столица имаше цъфнали дървета, надявах се на по-топъл, гълфстриймски климат, но не разчитах много на това. Обух ботушите, облякох stormlock-якето на Jack Wolfskin, взех шапка и ръкавици.

В 10 ч. вече имаше пътници в сградата на терминала, но не бяха отворили гишето за дроп-офф. Брат ми ме беше помолил да взема с нас едно портативно кантарче, за да си мерим багажите, с уговорката то да пътува в куфара, заради куката (да не решат, че е оръжие). Куфарът му беше точно 15 кг и 200 грама. За 200 грама не правят проблем, но един преди него е бил с 3-4 кг над и са го пратили да преопакова. Ръчният ми багаж беше точно 55/40/20 и тежеше ~9 кг.

Летище Пловдив е посветено на Райън. Единствен полет за деня, всички погледи са насочени в него. Първо се минава през служител, който проверява бордната карта, иска багажа да се сложи в рамката и чак тогава се отива към секюрити чек. На секюритито всички, без изключение, се събуват. Вратата е настроена на супер-макс и всичко пищи. И аз, естествено, пищях на вратата (пусти банели, значи…). Една кака ме провери и продължих нататък. Нататък се оказа магазин и малък салон с 3-4 гейта. Видях къде въдворяват приоритетните – в една клетка, за да ги пуснат първи. Естествено търсех екран, за да разбера кой е нашия гейт. Около мен ме поправиха, че е единствено полет и няма как да си сбъркам гейта. Да де, това ясно, ама нали трябва да се напъхам първа в самолета, затова се интересувах. Е, не е трудно да се установи – там, където е поредната „рамка” за мерене на багажа. Седнахме, чакахме, снимахме се… Спотърската ми душа не издържа и се занесе до рамката за багаж, за да вляза първа, естествено. Там вече имаше (седящи), но като видяха мен, синдромът на овчата опашка се задейства и 30-40 човека се наредиха след нас. По едно време дойде служителка да ни каже, че полетът от Лондон закъснява, да не стоим така. Как ли пък не, ще ми вземат мястото до прозореца, ще си стоя :)
Всякакви хора пътуваха към Лондон – англичани, живеещи в Бг, англо-български семейства с деца и без деца, английски алкохолни туристи, гастарбайтери, от малцинствата. Типичните туристи като нас бяха много малко.

Най-накрая самолетът дойде. Красив!

Изображение

Докато се изнижат пътниците, минаха още 15 минути. Последните бяха тройка полу-пияни английски младежи – неприятна гледка…

Поведоха приоритетните и щом ги накачиха в самолета, пуснаха и нашата тълпа. Духаше страхотен вятър и ние почти летяхме. Естествено се насочих към задната врата и се настаних до прозореца. Брат ми и семейството му седнаха по-напред, преди крилото.

Изображение

Ето кой дава манжда на самолетите

Изображение

До мен пътуваше симпатична дама, а между нас беше празно. Единственото празно място в целия самолет! Добре че не настаниха някой смрадлив.

Изображение

Изображение

Изображение

Ама вятър, а?

Изображение

Изображение

И тъкмо заради вятъра, небето беше кристално и се насладихме на гледки. Поздрав за живеещите в Пловдив и за обичащите града (като мен), които не живеят там.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стара планина

Изображение

Изображение

Изображение

Автомагистрала Хемус (жалко, София е от другата страна; то не може всичко – и гледка към Пловдив, и към София…):

Изображение

Изображение

Искърското дефиле и Враца:

Изображение

Насрещен трафик:

Изображение

Монтана с язовира:

Изображение

Дунав, може би при Арчар:

Изображение

Видин:

Изображение

Летището на Видин:

Изображение

Е, свърши хубавото време, започнаха облаците. Затова пък бяха красиви:

Изображение

И предложиха едно-две глори-та:

Изображение

Такъв часовник трябва да си купя:

Изображение

Някъде в сръбско, облаци като овци

Изображение

Летище Братислава?

Изображение

Изображение

Този много бързаше

Изображение

Изображение

Кабинният състав на Райън бяха много симпатични млади хора, които непрекъснато се шегуваха помежду си. Ама пусти англичани, всичко казват само на английски (на мен не ми пречи, напротив даже), но етиката изисква да го повторят и на друг разбираем за хората език (немски, например, френски или пък някакъв друг). Хареса ми това, че поздравът към пътниците беше ladies and gentlemen, boys and girls – уважение и към младите пътници. Капитанът се обади на няколко пъти да ни каже за времето, кога ще кацнем и т.н. Въобще целият полет беше от приятен по-приятен :)

Поглед от вътре

Изображение

За жалост фанфари за навреме кацнал самолет нямаше (заради закъснението на първия полет), надявах се поне на връщане да ги чуя.

Преди кацането видях, че навън вали сняг. Какво време, а?!

Изображение

Минахме паспортната проверка и тръгнахме към автобуса. Не успяхме да си купим онлайн билети, нещо системата на national express не работеше добре (същото мога да потвърдя и за опитите за онлайн купуване на билети за зоопарка – пълен провал! Как се справят онези ми ти англичани с електронния живот не е много ясно; но може просто да шкартират навлеците с българско ай пи, като нас) и разчитахме да си ги купим на място. В сградата на терминала има гише, на което симпатичен батко ни продаде билетите – 3 големи и дете, за отиване и връщане. Лесно намерихме стоянката на автобуса ни и той беше там. Настанихме се на първите два реда. Оказа се, че има free wi-fi и всички заджиткахме. И добре че беше този нет, получих важен мейл по работа.

Хостелчето, което резервирахме в последния момент, се намираше на много хубаво място – срещу Кенсингтън гардънс, веднага след Хайд парк. Слязохме на мраморната арка, направихме няколко снимки и се понесохме. Ясно беше, че няма да се върви бързо, защото сме трима натоварени възрастни, двама от които са пристрастени към снимането, а и с дете на почти 10 г. За може би 40 минути успешно стигнахме до хостела. Имах ужасни притеснения за този хостел, основани на ревютата, а и мнението на Jair, който е бил там преди няколко години. Най-вече умирах от ужас заради дървениците (bed bugs) и се бях въоръжила с отровен препарат, канела на прах, етерични масла от какво ли не (прочетено в нета, че уж ги отблъскват), а и брат ми беше взел една голяма туба със спрей – било най-доброто. Носех сгъваемо столче (с английския флаг, колко подходящо), на което натрупахме багажа и с брат ми напръскахме цялата стая, всички матраци от двете страни, одеалата и възглавниците. Предварително „изгонихме” жена му и детето, за да не дишат от препарата. И излязохме на разходка.

Снегът продължаваше да вали. И даже се задържаше по тревата. А вятърът беше бррр. От неприятно нагоре. Но няма как, не успяхме да си поръчаме подходящо време просто защото не ни казаха в кой сайт се правят поръчките :-D

Разходихме се в Кенсигтнън гардънс и се шегувахме, че ще ни окошарят, защото ще изядем кралските патици. Завихме към едно езеро и патиците сами дойдоха. Брат ми извади сандвич и започна да ги храни. Към патиците се присъединиха и два лебеда. Дадохме на единия по-голямо парче сандвич и той се задави – ами ако умре, пак българската следа, ау, лошо :)

Изображение

Продължихме на юг, с идеята да видим българското посолство. Снимахме се пред него, а минувачите нямаха никакво съмнение от къде сме. Родни картинки :-)

Изображение

Роял Албърт Хол

Изображение

Вече беше тъмно, но отново свихме по една алея в парка с идеята да се приберем по улицата, която разделя този парк от Хайд парк. Да, ама не – влязохме лесно, но излизането се оказа трудно. Знаехме, че в Лондон заключват парковете през нощта, но на табелата пишеше, че това става едва в 23 ч. Само че са ни излъгали и се наложи да прескачаме. Лондон е най-видеонаблюдаваният град и бях сигурна, че ще ни окошарят след не повече от час след това грубо прескачане. Но не се случи. Прибрахме се, проветрихме от провиводървенишкия препарат и уморени заспахме. Тъй като беше събота срещу неделя, цяла нощ пияни младежи вилняха в коридора.

Неделният ден беше отделен за зоопарка. Тръгнахме много рано сутринта (балкански души, събуждаме се по нашето си време), решихме първо да се разходим и да видим някои неща – Биг Бен, Окото, Обелискът. Но първо това:

Изображение

И плиткото метро – наистина няколко стъпки под настилката:

Изображение

Нали си падам по самолети…

Изображение

Изображение

Изображение

Някой да има чадър ;)

Изображение

На път за зоопарка минахме покрай музей на Мадам Тюсо – нямаше време за него, както и за музея на Шерлок Холмс.

Изображение

Прекосихме напряко през Риджънтс парк и се сетихме за 101 далматинци. За който не е чел книгата или не е гледал филма, те живееха в кокетна малка къщичка до парка, а се разхождаха в самия парк и вечер слушаха крясъците на маймуните.

И после цял ден в зоопарка. За цената му не стана ясно дали е 23 и нещо или 25 за възрастен, всеки плати различно. Или по-скоро на всеки взеха различно. Скъпичко е, но това е кралският зоопарк. Ако искаш :)

Зоопаркът е малък, но навсякъде е пипнато. Няма един квадратен инч, в който да не е направено нещо, да не е измислено нещо и да е некрасиво. Е, нямат слонове. Имали са, но вече нямат. А пък лъвовете им са азиатски – за първи път чувам, че има такива. Естествено, са от Индия. И от скоро имат тигри, но проглушиха света с тези тигри. Това се казва реклама :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Независимо от високата цена, зоопаркът беше пълен с посетители.

Към 16 вече се бяхме наситили на животни и решихме да тръгваме. Служител в зоопарка ни каза, че най-близката спирка на метрото е Camden town, но не ни предупреди, че в неделя е затворена до 17:30. Е, разбрахме, когато стигнахме. Разходихме се 30-тина минути наоколо, купихме малко подаръци и се метнахме на железния кон, за да се приберем и почиваме.

Изображение

Изображение

Нощта неделя срещу понеделник беше необичайно тиха. Явно пиянстващите са бяха заминали.

В понеделник трябваше да разгледаме всичко останало. Започнахме от Bank of England и нейния музей. На входа се минава секюрити чек и е забранено да се снима вътре. Най-интересното нещо в музея е истинско златно кюлче, което можеш да пипнеш (само с една ръка) и да усетиш колко е тежко. 5 камери те гледат междувременно, докато се чудиш дали е истинско злато или не :)
Следващата цел беше Гринуич. По пътя мернахме въздушната линия на Емиратите:

Изображение

По погрешка (моя, естествено; всички навигационни грешки и пропуски са мои, но пък и всички верни решения за посока и начин на придвижване) слязохме в самото селце Гринуич (доколкото е селце, а не част от мегаполиса). За щастие, обаче! Намерихме книжарница, в която продаваха книги по един паунд. Леле, намерихме рая! Рай, рай, ама свръхбагаж? Исках да купя много, много книги, но нямаше къде да ги нося. Взех само три, за сметка на това и трите за мъжа ми – така и така страда сам в София. Знаех, че той ще им се зарадва много, а и без това исках да му се извиня с нещо за това, че го изоставих за няколко дни. Но нямаше как и той да дойде…

Имах такава кола…

Изображение

Ама такава нямам…

Изображение

Симпатичното момиче от книжарницата ни упъти как да стигнем най-бързо до обсерваторията. Там се оказа, че входът не е безплатен, а задължително искат да платиш 7 паунда на човек. Със звездичка е отбелязано, че толкова би струвал входът, а всъщност е безплатен. Платихме, разбира се.

В градината на обсерваторията ни посрещна главната гринуичка катерица (всъщност катериц). Разкош! Съжалих, че не взех в себе си лешници (а бяха останали в хотела), но пък го почерпих със сушено манго. Не беше очарован, но все пак от любезност взе, даже яде.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Меридианът:

Изображение

Това да се знае, че прането не винаги го крият:

Изображение

След тази разходка, натоварени с книгите, трябваше да видим и малко забележителности – Трафалгар, Пикадили, двореца… Малката много искаше да се вози на двуетажен автобус. Качихме се за една спирка, от Трафалгар до Пикадили. Малко снимки и към двореца. От там, вече смъртно уморени, се прибрахме. Пак останаха невидяни неща, нямаше време за музеите, но следващият път.
Ето колко много студено беше:

Изображение

В последния ден трябваше да станем много рано, за да си хванем автобуса за летището в 3 ч. Вечерта бяха дошли нова група крещящи и ние с удоволствие си събирахме шумно нещата в малките часове. Не че това ги впечатли, те си бяха будни.

Този път по-бързо стигнахме пеша до Марбъл Арч, за 20-тина минути. И автобусът дойде почти веднага, но нямаше нет в него. Шофьорът загаси осветлението и всички заспаха.

На летището вече имаше огромна опашка от пътуващи с Райън да си оставят куфарите. Една притеснена жена само с ръчен багаж отчаяно се опитваше да го напъха в рамката, но не успяваше. Беше не повече от 40/30/25, но ширината й беше в повече.

След 20 минути чакане, брат ми успя да предаде куфара, отново с тегло 15,200. Бяхме разпределили багажите така, че да пасват на ограниченията, включително книгите бяха наместени. Част от храната за из път стоеше по джобовете на якетата. Ех, защо не си купих такова яке с 1000 джоба… За следващият път непременно!

На секюрити чека на една жена й отвориха ръчния багаж и започнаха да го преглеждат едно по едно. Съжалих я, сигурно ще си изпусне полета заради това… Минах първа на проверката, този път не ме събуха и не пищях на вратата. Седнах да изчакам моите хора и хоп – поискаха да проверят едно по едно нещата в единия от техните багажи. Ужас, вече виждах как изпускаме полета и се молим на Easy да ни продадат 4 билета до София!!! След кратка проверка се оказа, че в чантата има едно плодово млекце, което малката трябваше да изяде на закуска преди да минем проверката. Но в бързината сме го забравили в чантата. Служителят беше така любезен да разреши на детето бързичко да изяде по-голямата част от нещо. И всичката електроника от тази чанта я провериха със специални скенери. Видяха, че не сме (много) опасни и най-накрая ни пуснаха.

Озовахме се в огромен салон, в който гейтовете се обявяват в последния момент. Ясно, както и в Лутън, няма достатъчно гейтове, а има много полети. Т.е. всичко ще е на юруш :(

С брат ми стояхме под монитора и си говорехме, когато мина едно момче и мило ни каза – Чух, че си говорите на български, нашият полет до София е в 7 и нещо. О, любезно отговорихме ние, нашият е до Пловдив и е малко по-рано :) Явно той не знаеше, че по същото време са два полетите до България.

С обявяването на гейта тълпата нашенци се втурна нататък. Успях да изпреваря част от тях и се наредих на опашката в първата една трета. Знаех, че имам шанс за място до прозореца. До мен беше притеснената жена с леко по-дебелата чанта. Опитах се да я успокоя, че няма да я карат да я слага в рамката, защото очевидно е малка, докато моята раница задължително ще поискат да я мерят. Явно летеше за пръв път с НТА и може би за пръв път сама. Дожаля ми.

На изхода, естествено, поискаха от мен да си меря раницата в рамката. Вече имаше хора, които преопаковаха, суетяха се, не исках да съм на тяхно място. Обаче раницата ми беше точно по мярка на рамката и ме пуснаха. В галоп се насочих към самолета (пеша, тука няма автобуси, ръкави, глезотии). Бях първата, която се качи на задната врата – просто с жестове попитах момичето, което пазеше да не се минава под крилото, дали мога да отида натам. Всички преди мен следваха овчата опашка към предната врата на самолета, но след мен тръгнаха и други.

В задната част на самолета заех последния ред (32) в ляво. Предният и в ляво, и в дясно, бяха „маркирани” с emergency kit-ове, явно да не се сяда там. Ясно защо, стюардесата обясни, че чакат пътници с намалена подвижност. Докараха едната група от тях и ги настаниха в дясно. Останалите пътници много искаха да седнат на другия маркиран ред седалки, но стюардесата не им даваше. В един момент по-нахалните завзеха мястото. Ах, тези българи…

Изображение

Изображение

Самолетът се оказа пълен до пръсване. Нямаше нито едно свободно местенце. И тогава стана скандалът. Пътниците с намалена подвижност, които настаниха на ред 31 дясно, се оказа, че не са си прибрали ръчния багаж в багажниците над тях. Стюардесата поиска да го вземе и да го приберат в общия багажник, но се започна един спор на лош английски, че били платили допълнително за този багаж, а не е трябвало, че не могат да го чакат на лентата с багаж, защото са с намалена подвижност и т.н. Дойде втора стюардеса, която също се опита да убеди дамата, но тя беше непреклонна. Може би след 15 минути друг пътник се съгласи да сложи техния багаж при краката си и най-накрая тръгнахме. Явно пак нямаше да има фанфари за навременен полет :(

Вече над континента. Това моренце все ми се крие в облаците:

Изображение

Летище Скипхол?

Изображение

От вътре:

Изображение

Капитанът почти не се обади, явно е бил вбесен от пътниците, заради които закъсняхме. Лек полет, слънце от моята страна, тук-таме гледки.

До мен пътуваше симпатично момиче, живеещо в Белфаст. През цялото време четеше книга. Разменихме само няколко думи, от които стана ясно, че в Белфаст никак не е студено, за разлика от Лондон. Всъщност, ясно защо е пълен самолета: това са хора, прибиращи се за католическия Великден в Бг.

И над Пловдив облаци:

Изображение

Изображение

А на летището ме чакаше любимият мъж, за да ни закара по домовете – какво по-голямо щастие от това :)

Изображение

Първи полет с Райън: много добро впечатление, приятен екипаж, чисти самолети. Лондон – трябва пак да се ходи. Има толкова много за гледане, не можах да стигна до няколко музея, но – следващият път, дано да е за повече :)
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот europeandj » 25 Юли 2013 12:01

Летище Скипхол?


Не това е Брюкселското летище.

Иначе страхотен трип. Лондон нещо ми е омръзнал, ама има за по €70 ретърн от Пловдив за октомври, та се замислям малко... А и страхотни снимки на Пловдив, не го бях виждал от високо...
Изображение
Аватар
europeandj
супер спотър
 
Мнения: 762
Регистриран на: 04 Авг 2012 17:57
Местоположение: Пловдив (PDV/LBPD)

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот Делян » 25 Юли 2013 14:12

Хубав рипорт. Интересен е защото е от Пловдив.
Как беше 737-800 по отношение на удобство?
Аватар
Делян
супер спотър
 
Мнения: 4711
Регистриран на: 07 Яну 2004 21:27
Местоположение: KBDR, Igor I Sikorsky Memorial Airport, Bridgeport, Connecticut, USA

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот autom8 » 25 Юли 2013 17:47

Това не е ТР. Това си е направо литературно произведение :) Уж десетки пъти съм минавал по всичките описани места, но като четох ги "видях" по друг начин. Това с парковете наистина си е приключение. И аз като бях в Лондон за първи път, се разминахме на косъм да ни заключат в St. James Park, а там оградата не е много лесна за прескачане. След това стана ясно, че парковете през студеното полугодие се заключват в 9 pm, а не в 11 pm.
Иначе на мен Ryan са ми приятни като НТА. Или поне не са по-лоши от Wizz. Даже в много отношения са по-добри - примерно политика за багаж, легрум, напоследък и цени. Лошото им само е, че не развиват дестинации от България. Но за това май не са виновни само те.
autom8
супер спотър
 
Мнения: 684
Регистриран на: 25 Май 2012 07:24

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот Nine » 25 Юли 2013 18:40

europeandj написа:Иначе страхотен трип.

Мерси! Заслужава си да летиш от Пловдив, гледката е различна. Особено пък ако живееш там :)

Делян написа:Хубав рипорт. Интересен е защото е от Пловдив.
Как беше 737-800 по отношение на удобство?

Благодаря :)
Как да ти кажа, на мен винаги ми е приятно в самолет. Имаше място за краката, седалките бяха удобни, от нищо не мога да се оплача. Но все пак не съм критерий :)

autom8 написа:Това не е ТР. Това си е направо литературно произведение :)

Хех, благодаря :)
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот akair » 25 Юли 2013 20:42

Страхотен разказ!
А Лондон - еееех Лондон - той не омръзва... :D
Аватар
akair
супер спотър
 
Мнения: 1204
Регистриран на: 16 Авг 2009 18:50

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот Nine » 26 Юли 2013 11:42

akair написа:Страхотен разказ!
А Лондон - еееех Лондон - той не омръзва... :D

Много благодаря! А Лондон наистина не омръзва, само да не беше толкова студено :D
В интерес на истината, противно на нашите зимни якета, шапки, ръкавици и т.н., местните бяха само по едни трика и непрекъснато тичаха в парковете.
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот makler » 27 Юли 2013 08:25

Ех от кога го чакам този блог. Супер е както винаги, но да си призная очаквах повече снимки на терминала в Пловдив.
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот Nine » 27 Юли 2013 16:55

Веднага получаваш още снимки :-D

Поглед към терминала от вън, от импровизирания паркинг:
Изображение

Вътре има само два гейта или поне толкова видях. Нямам снимки на таблото, но на него течаха реклами и само от време на време се появяваше информация за нашия полет с номер на гейт, който номер не беше изписан на самия гейт. Имаше и служител с обучено куче, който мина между пътниците, но не беше удобно да ги снимам.

Това е клетката за приоритетните и не-нашия гейт
Изображение

Седалките и на заден план "безмитния" магазин:
Изображение

По-добър поглед към магазина (с охранителните ролетки, завършващи в нищото) и до него кафето
Изображение

И пак магазина
Изображение

В другата посока има още малко седалки и стена, на която е таблото. Нашия гейт също е в тази посока, но ни на него снимка няма.

Поглед навън - няма нищо
Изображение

И в другата посока е така
Изображение

Митничарското село (забравих му името)
Изображение

Има хубава видимост към авиационния музей, но оградата пречи да се правят хубави снимки.

(изрязах роднините от снимките, да не кажат нещо)
Изображение
Аватар
Nine
супер спотър
 
Мнения: 892
Регистриран на: 22 Окт 2008 12:14

Re: Кралският зоопарк или до Лондон и обратно в най-големия

Мнениеот makler » 27 Юли 2013 18:08

Мерси :D
Изображение
Аватар
makler
супер спотър
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 20 Фев 2006 00:01


Назад към Авиационни блогове и Trip Reports

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта